Gündem

Motorine 2,41 TL Benzine İse 1,51 TL İndirim Geliyor

Motorine 2,41 TL Benzine İse 1,51 TL İndirim Geliyor. Brent petrol fiyatının 94 doların altına düşmesi sonrası akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Sektör kaynaklı alınan bilgilere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 2. 41 TL, benzine 1.51 TL indirim gelmesi bekleniyor.

Motorine 2.41 TL, Benzine İse 1.51 TL İndirim

Brent petrol fiyatının 94 doların altına düşmesi sonrası akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu.  Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin ve motorinde indirim bekleniyor.

Motorinde uluslararası satışlar ve Brent petrolde yaşanan düşüşle birlikte yarın gece motorinde 2,41 TL’nin benzinde ise 1,51 TL’nin üstünde indirim bekleniyor. Akşam saatlerinde indirimin daha da yüksek olabileceği söyleniyor.

Brent Petrolde Son Durum

Küresel Piyasalar enflasyonla mücadele ederken merkez bankalarının hamleleri Emtia piyasalarında etkili oluyor. Irak’ta çıkan kargaşanın sona ermesi ve ABD, AB merkez bankalarının faiz artırma ihtimallerinin bulunması Petrol fiyatlarında hızlı düşüşe neden olmuştu. Uluslararası piyasalarda petrolde dün yaşanan yüzde 3’lük düşüşün ardından bugün bir miktar toparlanma işaretleri görülüyor. Petrol dün en düşük 91,83 dolara gerilerken bugün yüzde 1,5 oranında primle 93,59 Dolar seviyelerinde işlem görüyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu