Teknoloji

SoundCloud Şarkıları Nasıl İndirilir?

SoundCloud Şarkıları Nasıl İndirilir?. Çevrimdışıyken bile en sevdiğiniz şarkıların keyfini çıkarın. SoundCloud, en son müzikleri almak ve gelecekteki ve yeni sanatçıların zirvesinde kalmak için devam edebileceğiniz en iyi müzik akışı sitelerinden biridir. Sadece müzik dinlemekle kalmaz, aynı zamanda kendi şarkılarınızı, ses dosyalarınızı ve sesli kitaplarınızı da ücretsiz dinleyebilirsiniz . Ayrıca, SoundCloud’a beğendiğiniz müzik türlerini söylerseniz, zevkinize göre hesabınızda önerilen yeni içerikleri görüntüler ve podcast’leri de dinleyebilirsiniz. En iyi yanı, YouTube, Deezer ve diğer müzik akışı sitelerinde ve ücretsiz dinleme için uygulamalarda bulabileceğiniz herhangi bir ticari kesinti olmamasıdır.

SoundCloud Şarkıları Nasıl İndirilir?

SoundCloud’dan şarkı indirmek kolay değildir. Önceliğiniz buysa, bu kılavuz SoundCloud şarkılarını cihazınıza nasıl indireceğinizi açıklar. SoundCloud şarkılarını daha sonra çevrimdışıyken dinlemek için PC’nize veya mobil cihazınıza indirmenin üç yolu vardır.

  • İndirme özelliğini kullanma
  • Web tarayıcınızdan
  • Çevrimiçi çıkarıcı kullanma

İndirme Özelliğini Kullanma

YouTube’dan şarkı indirmeyi biliyorsanız, SoundCloud’dan müzik indirmek basit bir işlem gibi görünebilir.

Sanatçılar hala içeriklerinin SoundCloud’da indirilip indirilemeyeceğini kontrol ediyorlar ve bu bir parçanın altında bulacağınız bir İndirme dosyası düğmesiyle belirtiliyor . Ayrıca Diğer seçeneğinin altında bulabilir , üzerine tıklayabilir veya üzerine dokunursanız şarkı indirilir ve cihazınıza kaydedilir.

İndirme düğmesi yoksa, içeriğin sanatçısı veya yaratıcısı dosyayı indirmeye hazır hale getirmediği anlamına gelir.

Bununla birlikte, İndir özelliğine sahip bazı içerikler bulabilirsiniz, ancak medyayı indirebileceğiniz üçüncü taraf bir siteye gidebilirsiniz.

Bu sitelerin bazıları, istediğiniz içeriği indirmek için onlarla kayıt olmanızı veya hesap oluşturmanızı, hatta sosyal medya profilinizde oturum açmanızı gerektirir . Bunun dezavantajı, o medya sayfasını bir daha asla kullanamayacağınız, ancak sosyal medya hesaplarınız zaten buna bağlı olabilir.

SoundCloud Go veya SoundCloud Go + ürününe abone olduysanız, çevrimdışı dinleme için şarkıları mobil cihazınıza indirip kaydedebilirsiniz.


Web Tarayıcınızdan

SoundCloud şarkılarını , dalga formunun altındaki İndir’i tıklayarak SoundCloud hesabınızda oturum açtıktan sonra web’den indirebilirsiniz .

Sanatçılar indirmeyi etkinleştirirse, sizin – dinleyicinin – şarkının SoundCloud’a yükledikleri orijinal dosya biçiminin bir kopyasını alabileceğiniz anlamına gelir.

En sevdiğiniz şarkıları çevrimdışı dinlemek üzere indirmek ve kaydetmek için SoundCloud indiricisinin tarayıcı uzantısını da kullanabilirsiniz . Bu uzantılar Chrome veya Firefox web mağazalarında ücretsiz olarak bulunur, ancak SoundCloud hizmet şartlarını ihlal ettiklerinde genellikle kaldırılırlar.

Şarkıyı indirmek için tarayıcınızda SoundCloud simgesini arayın, şarkının URL’sini yapıştırın ve şarkıyı indirin. Alternatif olarak, SoundCloud medya sayfasında İndir düğmesini arayın ve istediğiniz şarkıyı indirmek için üzerine tıklayın.


Çevrimiçi Çıkarıcı Kullanma

SoundCloud şarkılarını, indirme aracı olan üçüncü taraf bir web sitesinden indirebilir ve çevrimdışı dinleme için müziği kaydedebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için herhangi bir şey yüklemenize gerek yoktur, ancak cihazınız, özellikle bir uzantı kullandığınız yerlerde, diğer güvenlik riskleri arasında virüs ve kötü amaçlı yazılım gibi güvenlik açıkları riski altındadır.

Kullanabileceğiniz indirici siteler arasında KlickAud, Sound Wall ve SingleMango bulunmaktadır.

KlickAud , SoundCloud şarkılarını indirmek için kullanabileceğiniz bir çevrimiçi çıkarıcıdır. Hızlı bir indirme işlemine sahiptir ve oynatma listelerini de indirmenize izin verir , ancak iOS ile uyumlu değildir. Kullanımı basit, başlangıç ​​dostudur ve bir çalma listesinin URL’sini veya bir MP3 dosyasına dönüştürmek istediğiniz şarkıyı girerek bir şarkıyı indirmenize izin verir.

İndirme düğmesine tıkladığınızda, müziğinizi dönüştürür ve bilgisayarınıza indirir. Windows, macOS, Android ve Linux (tarayıcı) ile çalışır.

Soundcloud to mp3, SoundCloud şarkılarını indirmek için kullanabileceğiniz başka bir basit web aracıdır. Windows, macOS, Linux, Android ve iOS ile çalışır ve SoundCloud’dan en sevdiğiniz şarkıları MP3 formatında indirmenize izin verir. Tek yapmanız gereken bir çalma listesinin veya istediğiniz şarkının URL’sini yapıştırmaktır ve doğrudan bilgisayarınıza indirilir.

Soundcloud’u MP3 ile kullanmanın dezavantajı platformdaki invaziv reklamlardır, aksi takdirde oldukça güvenilir ve hızlıdır. Ayrıca, burada bahsettiğimiz diğer indiricilerin aksine, bu özellikle iOS cihazlarla çalışır.

SingleMango , SoundCloud’dan şarkı indirmek için kullanıcı dostu bir arayüzdür. Güvenilir, ancak bazen laggy bir performansa sahip olsa da, hizmeti hala etkileyici.

Tarayıcı tabanlı ücretsiz indirici, istediğiniz şarkının URL’sini yapıştırarak ve İndir’e tıklayarak Windows, Mac, Linux ve Android’de kullanılabilir. Şarkınız indirilecek ve cihazınıza MP3 dosyası olarak kaydedilecektir.

SingleMango, Ios sistemleriyle çalışmaz, ancak hareket halindeyken Chrome ve Firefox uzantılarını kullanarak şarkıları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Kolay Dinleme İçin Şarkılarınızı Kaydedin

SoundCloud çevrimiçi şarkıları ücretsiz olarak dinlemek için iyi bir seçenektir. Bununla birlikte, Spotify veya Apple Music’ten Google Play Müzik ve YouTube’a kadar müzik dinleyebileceğiniz başka birçok yer var . Ayrıca podcast’leri, sesli kitapları ve daha fazlasını dinlemenizi sağlar. Yukarıda listelenen bu üç yöntemden herhangi biri SoundCloud’dan şarkı indirmenize ve en sevdiğiniz parçaların ve çalma listelerinin keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Şarkı Bulucu 8 Uygulama

👉 YouTube Düğün Videoları için 24 Arka Plan Müzik Parçaları

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu