Kimdir

Muhsin Atçı Kimdir, Ne Mezunu? Muhsin Atçı Hayatı ve Biyografisi

Muhsin Atçı Kimdir, Ne Mezunu? Muhsin Atçı Hayatı ve Biyografisi. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı olan Muhsin Atçı Kaç Yaşında? merak edilmekte. Başarılı kariyeri sonrasında üst düzey görevlerde yer alan Muhsin Atçı hakkında tüm merak dilenleri sizler için derledik.

Muhsin Atçı Kimdir?

Resmi Gazete ‘de 07.10.2023 tarihli  yayınlanan karara göre Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanı görevine atanması sonrasında Muhsin Atçı Kimdir? merak edilmekte. Başarılı bir eğitim geçmişi ve tecrübeleri ile iş hayatı üst düzey görevlerde bulunan Muhsin Atçı, 1970 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 53 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olarak tamamlamıştır. Eğitimine devam eden Muhsin Atcı, 2014 yılında Duke University Sanford School da Uluslararası Gelişim Politikası alanında Uluslararası Vergileme konusunda yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca staj çalışmasını da yine aynı yıl Dünya Bankasında dört ay süreyle tamamlamıştır.


Muhsin Atçı Hayatı ve Biyografisi

Hayatı boyunca başarılı bir kariyere sahip olan ve tecrübeleri ile bir çok başarılı projede yer alan Muhsin Atıcı, Mesleğe ilk adımını Maliye Bakanlığı denetim birimlerinde görev alarak başlamıştır.  Yurt içinde ve Yurtdışında aldığı eğitimler sonrasında 2008 yılında Gelirler Kontrolörü unvanını almıştır. Bunların üzerine ise; 2010 – 2012 yılları arasında Maliye Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır

Hayatında ve kariyerinde genel olarak üst düzey görevlerde bulunan Muhsin Atçı, 2014-2017 arasında Vergi Denetim Kurulu Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı olarak görev yapmıştır. Muhsin Atcı, Temmuz 2017 den itibaren T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşunda Yönetim Kurulu üyesidir.

Muhsin Atçı özel hayatından bahsedecek olursak evlidir ve 2 çocuğu vardır.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu