Kimdir

Nesrullah Tanğlay Kimdir? Bitlis Ak Parti Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay Kaç Yaşında?

Nesrullah Tanğlay Kimdir? Bitlis Ak Parti Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay Kaç Yaşında? 31 Mart 2024 Yerel seçimlerde AK Parti Bitlis Belediye Başkan adayı olan Nesrullah Tanğlay hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. 8 şubat 2015’ten bu yana AK Parti İl Başkanlığı görevini sürdüren Nesrullah Tanğlay Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri paylaştık.

Nesrullah Tanğlay Kimdir?

Nesrullah Tanğlay, 1975, Bitlis doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bitlis’te tamamlayan Tanğlay, lisans eğitimini Bitlis Eren Üniversitesi Elektrik Bölümünde tamamlamıştır. 1996 yılından bu yana ticaretle uğraşan Nesrullah Tanğlay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Nesrullah Tanğlay, AK Parti‘nin kuruluşuyla siyasi hayatına başlayarak mahalle yönetimi, gençlik kolları, belediye meclis üyeliği, İl Yerel Yönetimler Başkanlığı, İl Sosyal İşler Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu.

8 Şubat 2015’ten bu yana da AK Parti Bitlis İl Başkanlığı görevini yürüten Nesrullah Tanğlay, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin Bitlis Belediye Başkan adayı olarak gösterildi ve seçimi kazandı.

Nesrullah Tanğlay, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar AK Parti’nin Bitlis Belediye başkan adayı olarak açıklandı.


Bitlis Ak Parti Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay Kaç Yaşında?

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Bitlis Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Nesrullah Tanğlay, 1975, Bitlis doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 49 yaşındadır.

Ak Partinin kuruluşuyla siyasi hayatına başlayan Tanğlay birçok farklı görevde bulunmuştur ve 8 Şubat 2015’ten bu yana da AK Parti Bitlis İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.


Nesrullah Tanğlay: Instagram

Nesrullah Tanğlay: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu