Yaşam

Novaqua Göz Damlası Ne İşe Yarar? Novaqua Göz Damlası Kullanıcı Yorumları

Novaqua Göz Damlası Ne İşe Yarar? Novaqua Göz Damlası Kullanıcı Yorumları. Hava kirliliği, çevresel faktörler veya fizyolojik nedenlerle gözyaşı salgılaması durabilir ve göz kuruluğu ortaya çıkmaktadır. Gözyaşı gözü yıkayarak gözlerimizin nemli kalmasını sağlamaktadır. Bazı nedenlerden dolayı göz yaşı miktarında azalmalar yaşanır. Bu tarz durumlarda doktorlar tarafından kullanılması önerilen ilaç Novaqua göz damlasıdır.

Novaqua Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Novaqua göz damlası insanlarda oluşan bu göz kuruluklarının tedavi için kimyasal maddelere sahip olan ilaçlardandır. Novaqua göz damlası tek dozluk göz damlası şeklinde üretiliyor. İlacın yardımcı maddeleri şu şekildedir; İçeriğinde sodyum klorür, sodyum hidroksit veya hidroklorik asid ve enjeksiyonluk su bulunduruyor.

Göz kuruluğu gerçekleştiğinde gözün ön yüzeyinde nemlendirici özelliğe sahip olan gözyaşı miktarını azalır. Ve gözyaşının kalitesin bozulur. Novaqua göz damlası hastalarda bu nedenden dolayı oluşan yanma, batma, kızarıklık, rahatsızlık hisleri azaltma tedavi yöntemidir. Ayrıca, bulanık görme şikâyetlerinde de kullanılır. İçeriğinde bulunan gözyaşı gözü nemlendiren dış etkenlerden ve mikroplardan korunmasını sağlayan enzimler vardır. Novaqua göz damlası ne işe yarar sorusuna için cevap olarak içeriğinde bulunan enzimleri anlamak yeterlidir.

Gözyaşının kesildiği veya azaldığı kişilerde Novaqua göz damlası kullanılarak gözlerin korunması sağlanır. Novaqua göz damlası ne işe yarar, sorusuna cevap bulmak için içeriğini bilmek gerekir. Bu ilacın içeriğinde polivinil alkol, povidon gibi bileşenler vardır. Novaqua göz damlası genellikle gözlerdeki kuruluk için kullanılır. Novaqua göz damlası tek dozluk göz damlası şeklinde uygulanır. İçeriğinde polivinil ve povidon bileşenlere kişilere gözyaşı takviyesi sağlanır.

Aynı zamanda bileşenleri kuruluktan oluşan gözün iç kısmında ıslaklığın oluşumunda ve korunmasında etkilidir. Bu yetkiye istinaden antiseptik birçok özellik bulunur. Novaqua göz damlası, gözyaşı salgılanmasında kullanılır. Genellikle bu rahatsızlıklar gözyaşında azalma veya bozukluk durumlarıdır. Kişinin iki gözünden bazı durumlarda dışarıya doğru büyümesi görülür. Bir başka şekilde de göz kapağı bozukluğu olan alt veya üst göz kapağının açık olmasından dolayı göz küresini örtülemez.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Novaqua Göz Damlası Hangi Göz Hastalıklarında Kullanılır?

Bazı durumlara göz kırpma refleksinde azalma görülür. Buda gözlere kurumaya neden olur ve enfeksiyon oluşur. Bu ilaçta bu etkilerin önlenmesinde kullanılır. Eksik yapıda ya da işlev göstermeyen gözyaşı tabakalarında yüzeyin nemlendirilme bozukluğu yaşanır. Diğer adı ile kuru göz sendromu durumlarda kullanılır. Gözyaşı salgılamaya göze ihtiyaca durumunda 1 veya 2 damla uygulanır. Novaqua göz damlası, berrak ve renksiz bir ilaçtı İçeriğinde tek dozluk flakonlara vardır.

Novaqua göz damlası etkisi tamamen mekanik şekilde gerçekleşir. Kişilerin Göz yüzeyinde kayganlaştırıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir. Göz yüzeyinde bulunan gözyaşı hücrelerinin hacmini yükseltir. Ayrıca gözyaşı filmi düzenler. Novaqua göz damlası ne işe yarar konusunda bir cevapta; eksik ve bozuk gözyaşı tabakasında göz yüzey nemlendirilmesi için kullanılır.


Novagua Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

  1. Bir adet tek doz flakonunu ayırın yerinden ayırın.
  2. Üstteki kapakçığı çekerek flakonu açın.
  3. Yukarı bakarken, alt göz göz kapağınızı aşağı doğru çekerek, göz damlanızı damlatın.

Rahatsız olan göze ve ihtiyaca göre 1 veya 2 damla uygulayınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Novaqua Göz Damlası Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu