Kimdir

Osman Gökçek Kimdir? Osman Gökçek Aslen Nereli? Osman Gökçek Hayatı ve Biyografisi

Osman Gökçek Kimdir? Osman Gökçek Aslen Nereli? Osman Gökçek Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kariyeri yanı sıra medya sektöründeki faaliyetleri ile de sık sık gündeme gelen Osman Gökçek Kaç Yaşında, evli mi? Osman Gökçek Ne Mezunu, Ne İş Yapıyor? Gelin birlikte Osman Gökçek hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Osman Gökçek Kimdir?

Bir çok faaliyette bulunan Osman Gökçek son günlerde merak edilen isimler arasında yer aldı. Osman Gökçek Kimdir? araştırılmakta. Siyasi kariyeri olarak tanınan Osman Gökçek 2023 yılında Ankara 2. bölgeden Milletvekili seçilmiştir. Siyasi kariyeri yanı sıra aynı zamanda medya sektöründe de faaliyetleri mevcuttur.

1983 yılında Ankara’da dünyaya gelen Osman Gökçek, 2023 yılı itibari ile 40 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlkokulu Hamdullah Suphi İlkokulu’nda okumuştur. Ardından ise, ortaokulu TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Osman Gökçek, Lise öğrenimini ise Samanyolu Koleji’nde devam etmiştir.

Üniversite eğitimini ise Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Siyasete ilk adımını 2002 senesinde kurulmuş olan Keçiören Gençlik Derneği’nin 9 Mart 2003 tarihinde olan kongresinde başkanlığa seçilerek başladığı bilinmektedir.

Saha sonrasında ise Keçiören’in ardından Ankara’da birçok ilçede derneğin örgütlenmesine yardımcı oldu ve daha sonra 15 gençlik derneğini bir araya getirerek Başkent Gençlik Federasyonu’nu kurmak için öncülük etmiştir.


Osman Gökçek Hayatı ve Biyografisi

Günümüzde Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörlüğü yapan Osman Gökçek, Yurt dışında birçok seminere katılarak, Aralık 2003 tarihinden sonra Hollanda’ya ilk sivil girişimi sağlayan gruba liderlik etti. Bunların yanı sıra Başkent Grubu 2004 yılı “81.Yılın Altın Adamı” ödülünü aldı.

Ayrıca Başkent Son Haber gazetesinin Yılın En Başarılı Dernek Başkanı ödülünü aldı. 2005 yılında düzenlenen 1.Dünya Yerel Yönetimler Barış Konferansı’na (1.INTERNATIONAL LOCAL AUTHORITIES CONFERENCE FOR PEACE 2005) Türk gençliğini temsilen panelist olarak katılım sağlamıştır. Ayrıca diğer faaliyetleri ve katıldığı programlardan bahsedecek olursak;

  • Kazakistan Gençlik Kongresi (YOUTH CONGRESS OF KAZAKHSTAN) ile kardeşlik protokolü imzalayarak Türk-Kazakistan gençliği arasında dostluk köprüsü oluşturdu.
  • Kanal 6 televizyonunda 12 hafta boyunca gençliğin sorunlarıyla ilgili “Var mı Gençlik Gibisi?” programının da yapımcılığını üstlendi.
  • Hacettepe Eğitim Vakfı ile yapılan protokol ile gençleri mesleki alanda geliştirmek için sertifika programı düzenlenmesinde etkili rol oynadı.
  • 2006 yılında Güneydoğu Life Dergisi tarafından gençler için yaptığım çalışmalardan dolayı ödüle layık görüldü.
  • Eğitimde fırsat eşitliğine inandığı için 10 binin üzerinde öğrenciye ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları düzenlenmesinde öncülük etti.
  • 2006 yılında Çankaya Gönüllüleri Derneği başkanlığına seçildi.
  • Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu ve Çankaya Gönüllüleri Dernek başkanlığı görevleri halen devam eden Osman Gökçek, 2010 yılında başladığı Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini halen sürdürmektedir.
  • Gökçek, (28.Dönem) 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 2.Bölge’den Milletvekili adayı gösterildi ve Meclis’e girmeye hak kazandı.

Son olarak belirtelim ki; Osman Gökçek aynı zamanda TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi.

Twitter’da Osman Gökçek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu