Blog

Oxford Üniversitesi 3000 Kelime Listesi PDF İndir (İngilizce-Türkçe)

Oxford Üniversitesi 3000 Kelime Listesi PDF İndir (İngilizce-Türkçe). Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan mutlaka bilinmesi gereken Oxford Üniversitesi 3000 kelime listesi PDF dosyasını paylaştık. Oxford Üniversitesi İngilizce kelime listesi PDF dosyasında İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıkları yer almaktadır. Oxford Üniversitesi kelime listesi dil uzmanları ve tecrübeli öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Oxford Üniversitesi kelime listesi alfabetik sıraya göre listelenmiştir ve hem İngiliz hem de Amerikan İngilizcesini kapsar.

Oxford Üniversitesi 3000 Kelime Listesi PDF (İngilizce-Türkçe)

İngilizce öğrenirken kelime bilgisine sahip olmak en önemli etkendir. Pek çok kişi gramer bilgisinin iyi olmasına karşın, kelime bilgisi olmadığı için İngilizce konuşamamaktadır. Bu nedenle İngilizce öğrenme aşamasında kelime bilgisine büyük önem vermek gerekir. Kelime dağarcığınız ne kadar güçlü olursa kendinizi ifade etme gücünüz o oranda artar.

Oxford Üniversitesi tarafından hazırlanan kelime listesinde A1-A2-B1 ve B2 seviyesinde İngilizce kelimeler yer almaktadır. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Oxford Üniversitesi 3000 Kelime Listesi İngilizce-Türkçe PDF dosyasını indirebilirsiniz.

Oxford Üniversitesi 3000 Kelime Listesi PDF (İngilizce-Türkçe)


İngilizce Kelime Ezberlemenin Yolları

Bir dilde iletişim kurabilmek için cümle yapılarının yanı sıra kelime bilmek gereklidir. Kelimelerin anlamlarını bilmeden cümleleri anlamak mümkün. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak İngilizce kelimeleri daha kolay öğrenebilirsiniz.

  • Bol Bol Okuyun
  • Not alın
  • Kelime oyunları oynayın
  • Cümle İçinde kullanın
  • Yabancı dizi ve filmler izleyin
  • Sevdiğiniz yabancı şarkıları ezberlemeye çalışın

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Cambridge Üniversitesi İngilizce Kelimeler Listesi PDF (A1, A2, B1)

👉 En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler: A’dan Z’ye Kadar

👉 İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Podcast

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu