Yaşam

Solerat Jel Ne İşe Yarar? Solerat Jel (Krem) Kullananların Yorumları

Solerat Jel Ne İşe Yarar? Solerat Jel (Krem) Kullananların Yorumları. Cilt üzerinde meydana gelen kızarıklık ve kaşıntı için kullanılan Solerat Jel (Krem) Sivilceye sürülür mü? Alerjik kaşıntılarda da kullanılan Solerat Jel (Krem) vajinaya sürülür mü? merak edilmekte. hafif yanık kısımlarında ve güneş yanıklarında kullanımı etkin olan Solerat Jel (Krem) fiyatı 2024 merak edilenler arasında. Gelin birlikte Solerat Jel (Krem) Nasıl Kullanılır? öğrenelim…

Solerat Jel Ne İşe Yarar?

Deriye uygulandığında, lokal olarak antialerjik (alerjiyi giderici), antienflamatuar (iltihabı giderici), antipruritik (kaşıntıyı giderici) ve anestezik etki gösterir. Solerat Jel (Krem), güneş yanıkları, böcek sokmaları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece (hafif) yanıklarda kullanılır.

Mepiramin meleat, Lidokoin Dekspantenol ana maddeleri bulunmaktadır. Bu sayede uygulandığı andan itibaren cilt sorunlarında oluşan olumsuz durumu minimum dereceye indirmektedir. Solerat jel prospektüs içeriğinden yararlanarak daha detaylı bilgi edinmeniz oldukça mümkündür.

👉 İngiliz Karbonatı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?


Solerat Jel Nasıl Kullanılır?

İlaç kullanım aşamalarında belirli hususlar üzerinde durulmaktadır. Durulan bu huşular kullanıcı yorumları, etkin maddeler ya da daha başka sebepler ile belirlenmektedir. Aynı zamanda kullanımı kapsamında izlenecek yol haritası niteliğini taşımaktadır. Solerat Jel de bunlar arasında yer alıyorken belirli hususlar taşımaktadır. Solerat jel kullanımı şu şekilde belirletilmektedir;

  • İlaç içerisinde bulunan ana etken maddesine herhangi bir alerjik reaksiyon bulunmasına karşın kullanımı önerilmektedir.
  • Deri üstünde bulaşıcı rahatsızlıklarında kullanılmaması gerekir.
  • Kullanım aşamasında deri üzerine ince tabaka şeklinde sürülmelidir.
  • 2 yaşından küçük çocuklara kullanılmasında doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
  • 7 gün sonrasında kullanımı önerilmemektedir.
  • Kesilmiş ya da şişmiş bölgelerde kullanımı uygun olmamaktadır.

👉 Niacinamide Ne İşe Yarar? 


Solerat Jel Sivilceye Sürülür mü?

Cilt yüzeylerinde oluşan herhangi bir rahatsızlık tek ilaç ile çözüme kavuşmamaktadır. Öyle ki bunlar arasında yer alan Solerat jel birçok alanda kullanılmasının yanı sıra her rahatsızlıkta kullanılmamaktadır. Solerat jel sivilce kullanımı uygun olmamakla beraber cilt üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Solerat Jel Vajinada Kullanılır Mı?

Solerat jel vajinada kullanılır mı? En çok merak edilen sorulardan biri olmaktadır. Ancak genital bölge kullanımında uygun olmamaktadır. Genital bölge çevresinde oluşan rahatsızlıkta uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.


Solerat Jel Bebeklerde Kullanımı

Solerat jel bebeklerde kullanımı uygun olmamaktadır. Sebebi ise hem gelişim çağlarında olması ve cilt yapıları normal insanlara göre daha hassas olduğu için kullanımı uygun olmamaktadır. Bununla beraber bebeğinizin cildinde herhangi bir kızarıklık durumunda doktorunuza başvurmalı, uygun ilaçları kullanmalısınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Solerat Jel Kullanıcı Yorumları

Solerat jel kullanıcı yorumları genellikle olumlu şekilde sonuçlanmaktadır. Ancak kişiden kişiye reaksiyon göstermesinin yanı sıra yan etkileri de minimum derecede olsa dahi görülmektedir. Tam da bu noktada kullanım aşamasına uyduğunuz halde olumsuz bir durum olduğundan doktorunuza başvurmalısınız.


👉 Flexo Jel Ne İçin Kullanılır?


Solerat Jel Yan Etkileri

Her ilacın belirli yan etkileri bulunmaktadır. Yer verilen bu yan etkiler vücutta kullanımdan sonra bir tepkime oluşturmaktadır. Bu sayede kişiler ilaç içerisinde herhangi bir maddeye alerjik reaksiyon gösterdiğini ya da vücutta olan etkisini görmektedir. Bu ilaçlar arasında yer alan Solerat Jel her ne kadar fazla bir etkisi olmamasına karşın belli başlı yan etkileri bulunmaktadır. Solerat jel yan etkileri maddelerini sıralamak gerekirsek şöyle bir sıralama ile ilerlememiz mümkündür;

  • Nefes alıp verme sırasında güçlük yaşama,
  • Yüz çevresinde herhangi bir şişlik,
  • Karın ağrısı gibi yan etkiler olduğu takdirde alanında uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu