Sosyal Medya

Telefondan Twitter Hesabı Kapatma Linki 2024 – Telefondan Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Telefondan Twitter Hesabı Kapatma Linki 2024 – Telefondan Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır? Eski adı Twitter güncel adı X olan sosyal medya platformunda Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Twitter hesabı silinince tweetler silinir mi? merak edenler için bu yazımızda Mobil ve Masaüstü Twitter X Hesap Silme-Kapatma 2024 Linkini sizler için paylaştık. Tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Telefondan Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık sosyal medya platformları da en çok kullanılan İnternet uygulamaları haline geldi. Ayrıca dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter Elon Musk tarafındna satın alınması sonrasında güncellenerek adını X olarak değiştirdi.

Twitter kullanıcılarına her yeni gün yeni güncellemeler getiren Twitter, aynı zamanda en çok kullanıcıya sahip olan uygulamalar arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca Twitter kullanıcıları günden güne artması ile birlikte kimi kişilerde Twitter hesabını kapatmak yada silmek istemekte. Peki ama Telefondan Twitter Hesabı Nasıl Silinir-Kapatılır? İşte tüm detaylar….

Öncelikle belirtelim ki; olası bir pişmanlık durumunda Twitter’da diğer sosyal medya uygulamaları gibi hesabınızı silmeden önce belli bir süre tanımaktadır. Her ne kadar Twitter hesabınızı silseniz de; Twitter size 30 gün süre vermekte. Özetle, hesap silme işlemi sonrasında eğer ki hesap silmekten vazgeçerseniz, 30 gün içerisinde tekrar giriş yaparak hesabınızı aktif hale getirebileceksiniz.

Ayrıca en önemli bilmeniz gereken bir detay daha var. Twitter hesap kapatma öncesinde Twitter verilerinizi indirmenizi öneririz

Twitter verilerinizi indirmek İçin TIKLAYINIZ

Linke tıkladıktan sonra; arşiv iste butonuna tıklayarak; hesap bilgileri, hesap geçmişi, uygulama ve cihazlar, hesap etkinliği, ilgi alanları ve reklam verileri içeren bir ZIP dosyası talep edebilirsiniz. bunun üzerine ise dosyanın hazırlanması biraz zaman alıyor ve hazır olduğunda Twitter tarafından bir bildirim gönderiliyor.

Twitter Hesap Silme-Kapatma ( Mobil ve Masaüstü)

Telefondan Twitter Hesabı Silme

 1. Telefonunuzdan hesabınıza giriş yapın
 2. Profilinize tıklayıp “Ayarlar” Bölümüne giriniz.
 3. Ayarlar bölümünde en altta yer alan “Hesabımı devre dışı bırak” yazan seçeneğe tıklayın.
 4. Ardından hesabınız 30 gün içerisinde silinecektir.

Bilgisayardan Twitter Hesabı Silme

 1. Twitter hesabınıza bilgisayardan giriş yapın gerekiyor.
 2. Ayarlar sekmesine tıklayın.
 3. En alttaki “Hesabımı devre dışı bırak” yazan seçeneğe tıklayınız.
 4. Hesabınızı silmek istediğinizi onaylayın.
 5. Hesabınız 1 ay içerisinde kalıcı olarak silinecektir.

Telefondan Twitter Hesabı Kapatma Linki 2024

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık zamanın çoğunu internette geçirmekteyiz. Öyle ki 7 den 70′ şe herkes elinde telefon ile internetten faydalanmakta. Ayrıca İnternet sosyal medya kullanıcıları da sosyal medya güncellemelerini sık sık takip etmekte. Bazı kullanıcılar ise dünyanın en çok kullanılan sosyal platform uygulaması olan Twitter hesap silmek istemektedir.

Diğer sosyal medya platformlarını kapatmak ile benzer şekilde oldukça kolay bir işlem. Bu işlemi mobil uygulama yerine doğrudan internet tarayıcısı üzerinden gerçekleştirmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır. Diğer sosyal medya platformları gibi Twitter hesabını kapatmakta aslında oldukça kolaydır. Yukarıda bahsettiğimiz verilerin yedeklerini aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak Twitter kalıcı hesap Sime-Kapatma işlemini yapabilirsiniz

Twitter Kalıcı Hesap Silme – Kapatma Linki İçin TIKLAYINIZ

 1. Linke tıkladığınızda eğer X giriş yapmamış iseniz öncelikle Twitter kullanıcı adı ve parolanız ile Twitter yani X giriş yapınız.
 2. Ardından yukarıda linke tıkladığınızda “Bu, hesabını devre dışı bırakacaktır” uyarısı yer alan sayfaya ulaşacaksınız. Sayfanın alt kısmında yer alan “Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklamalısınız.
 3. Devre Dışı Bırak butonuna tıkladığınızda X yani eski adıyla Twitter hesabınız başarılı olarak silinmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Twitter Hassas İçerik Açma

👉Twitter Kullanım Limiti Aşıldı Çözümü

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu