Yaşam

Terramycin (Teramisin) Krem Ne İşe Yarar? Terramycin (Teramisin) Krem Fiyatı 2024

Terramycin (Teramisin) Krem Ne İşe Yarar? Terramycin (Teramisin) Krem Fiyatı 2024. Yıllardır popülaritesini koruyan ve hemen hemen herkesin bildiği Terramycin Deri Merhemi Kullananlar yorumları oldukça fazladır. Herkes bilse de bu kremi en çok merak edilen ise Terramycin Krem Nasıl kullanılır? araştırılmaya devam edilmekte. Özellikle Dövmeye Terramycin Sürülür mü? en çok merak edilenlerden? Gelin birlikte Terramycin Krem Ne İçin Kullanılır? öğrenelim…

Terramycin Krem Ne İşe Yarar?

Eczanelerde satılan Terramycin krem, genel olarak antibiyotik sınıfına dahil olan bir ilaçtır ve vücut üzerinde oluşan şişkinliklerden kızarıklara kadar birçok sorunu yok eden deri kremidir. terramcyin (teramisin) kremi geniş spektrumlu olup faydaları oldukça fazla bir krem olduğu için herkes tarafından bilinebilmektedir. Bilinmesinin sebebi ise her türlü cilt hastalığında kullanılmasıdır.

Bu cilt hastalıkları (yanık, apse, kızarıklık, sivilce, yara, uçuk, şişlik ) gibi daha çok hastalığa faydası vardır. Ayrıca yukarıda yazdığımız hastalıklarından meydana gelen cilt enfeksiyonlarına da karşı savaşmakta olup en etkili çarelerden biridir. Oksitetrasiklin etken maddesidir. Yardımcı maddeler ise sıvı petrolatum ve beyaz petralatumdur. Vücudumuza lokal olarak uygulanmaktadır.

👉 Solerat Jel Ne İşe Yarar? 


Terramycin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu deri merhemi, bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için reçete edilen topikal bir ilaçtır. Bağışıklık sisteminin enfeksiyonu kontrol etmesini veya yok etmesini kolaylaştıran bakteri hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatarak veya önleyerek çalışan iki antibiyotik kombinasyonu içerir. Bu, şiddetli akne, dermatit, açık yaralar, iltihaplı cilt yaraları, yanıklar veya egzama gibi durumların tedavisinde faydalı kılar. Doktorunuz ayrıca listelenmemiş diğer durumların tedavisi için kullanılmasını önerebilir.

Yumuşak sarı homojen bir rengi olan Teramisin krem, topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir. Aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaştığınızda kullanabilirsiniz;

– Çıban tedavisinde,
– Ciltte oluşan iltihaplarda ve iltihaplı durumlarda,
– Dudak çatlaklarının tedavisinde,
– Uçuk tedavisinde,
– Ciltte oluşan yara ve çizik tedavisinde,
– Böcek ve arı sokma tedavisinde,
– Sivilce(akne) tedavisinde,
– Kulakta oluşan yara tedavisinde,
– Çok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde kullanılabilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Terramycin Krem Nasıl Kullanılır?

 • Terramcyin (teramisin ) kremini vücudumuza uygularken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Bu kremi uygulaması çokta zor değildir.
 • Öncelikle uygulanacak bölgeyi kremi kullanmadan güzelce sterilize etmeyi unutmayın.
 • Daha sonra sorun teşkil eden bölgeyi tahriş etmeden, nazikçe ve bastırmadan oval hareketlerde o bölgeye incecik sürün ve deriye iyi emilmesini sağlayın. İyi emildiği zaman iyileştirme hızını arttırır.
 • Eğer o sorunlu bölge yanık ve yara ise pansumanlı sargı bezi ile güzelce sıkıştırmadan sarın.
 • Terramcyin (teramisin )kremini o bölge iyi olana kadar gün içerisinde iki defa kullanın.
 • Sorunlu bölge ciddi boyutlarda ise öncelikle doktora başvurun.

Terramycin (Teramisin) Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu ürünü kullanmadan önce, neomisin, bacitracin veya polimiksin alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Ayrıca aminoglikozit antibiyotiklere (örn., gentamisin, tobramisin) veya başka alerjiniz varsa mutlaka doktorunuza bildirin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan maddeler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
Hamilelik sırasında, bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşun.
Bu üründeki ilaçların anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirme döneminde bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

👉 Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? 


Teramisin Krem Yan Etkileri

Terramcyin (teramisin ) kreminin her ilaç ve kremde olduğu gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilere sebep içinde bulunan bazı etken maddelerdir. Genellikle içindeki maddelere alerjisi olan insanlarda ortaya çıkan bir durum olmakla beraber kullanıldığı zaman yan etkisi görüldüğü anda kremi kullanmayı bırakmalı, hemen uzman bir doktora başvurmalıdır. Eğer kremi kullanmak istiyorsunuz ve yan etki yapıp yapmayacağını bilmiyorsanız. Bunu öğrenmenin kolay bir yolu da vücudunuzda küçük bir yaraya veya yanığa çok az miktarda uygulayın, belirli süre zarfında kremin sizde yan etki yapıp yapmayacağı belli olur. Bu yan etkileri şunlardır:

 • Nefes alıp vermekte zorluk çekmek
 • Eğer başka bir rahatsızlığınız yoksa durduk yere baş ağrısı olması
 • Kremi kullandıktan sonra vücudumuzun farklı yerlerinde aşırı derece de kaşıntı olması.
 • Çok şiddetli karın ağrısı olması.
 • Vücudumuzun bazı bölgelerinde fark edilebilir şişlikler (boğaz, dudak, el kısımları, yüz kısımları)
 • Kremin kullanımına bağlı olarak kızarıklık meydana gelmesi durumu
 • Aynı zamanda nadiren deri dökülmeleri olabilmektedir.

Yukarıdaki belirtileri ve yan etkileri yaşarsanız, doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyiniz. Sağlımız çok önemlidir.


Terramycin Krem 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Terramycin(Teramisin) kremin 2024 fiyatı 24.45 TL‘dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bi Profenid Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu