Teknoloji

Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcıları 2022

İlerleyen Teknoloji ile birlikte internet te artık hayatımızda neredeyse olmazsa olmazlardan. İnterneti her alanda kullanmaya başladıktan sonra internetin hızı olduğu kadar kalitesi, fiyatı ve müşteri hizmetleri de bizim için önemlidir. Hal böyle olunca hemen hemen herkes artık Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcılarını araştırmakta. 2021 bitip 2022 ye girerken evde ve iş yerlerinde kullanabileceğiniz En İyi İnternet Servis Sağlayıcılarını sizler için araştırıp bir liste hazırladık.

Türkiye’nin En İyi İnternet Servis Sağlayıcıları 2022

Eviniz veya işyerinizde bir bilgisayar ve modeme sahip olmanız yeterli değildir, internet servis sağlayıcısı olmadığında bir anlam ifade etmez. İnternet servis sağlayıcısı, internet ağının erişilebilir ve kullanılabilir bir hizmete dönüştürülmesini sağlar. 7den 70 hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen İnternet , servis sağlayıcı olmadan bir anlam ifade etmez. Kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde internet kullanabilmek için İSS aboneliği olması gerekmektedir. Son yıllarda internet erişiminin bu kadar yaygınlaşabilmesinin asıl sebebi; servis sağlayıcılarının oldukça çeşitlenmesi ve alt yapılarının iyileştirilerek daha geniş alanlarda hizmet vermeye başlamasıdır. İSS hizmetlerinden faydalanmak için ya internet ya da kablo tv aboneliğiniz olmalıdır. Özellikle e-ticaret veya yazılım gibi bir sektörde çalışıyorsanız, çok hızlı, sorunsuz ve teknik desteği güçlü olan bir internet servis sağlayıcısı ile çalışmalısınız.

Türkiye’de en iyi internet hizmeti veren firmalar internet hızlarına göre Netflix tarafından yapılan ankete göre belirlendi. Eviniz için tercih edebileceğiniz en iyi internet servis sağlayıcı firmalar 2021 listesi şu şekildedir:

 • TurkNet: 3,30 Mbps
 • Turkcell Superonline: 3,27 Mbps
 • Vodafone: 3,24 Mbps
 • Türksat KabloNet: 3,12 Mbps
 • D-Smart: 2,70 Mb / sn
 • Türk Telekom: 2,33 Mbps

2022 En İyi Evde İnternet Sağlayıcısı Hangisi?

Evde en iyi internet sağlayıcısı firmalar ortalama internet hızı yanında fiyat ve diğer paket avantajlarına göre değerlendirildi. Avantajlarına göre en iyi WiFi hizmeti veren firmaları sizler için irdeledik.

TurkNet Evde İnternet Avantajları

TurkNet’in avantajları hız ve fiyat yönünde kendisini gösteriyor. Bulunduğunuz bölgede altyapısı olması halinde TürkNet evde interneti tercih etmek, size şu artıları sunuyor:

 • Yüksek internet hızı (3,30 Mbps)
 • Taahhüt vermeden kullanım
 • Düşük fiyat
 • Güvenilirlik

Turkcell Superonline Evde İnternet Avantajları

Turkcell Superonline artıları kısmen TurkNet’in gerisinde yer alıyor. Fiber internet için kendi altyapısını kullanan Turkcell Superonline, ADSL müşterilerine Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Turkcell Superonline tarafından sağlanan internet bağlantı hızı 3,27 Mbps ortalama ile tatmin edici sonuçlar veriyor. Evde internet için Turkcell Superonline internet paketlerini tercih etmeniz halinde sizi bekleyen paket özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Yüksek internet hızı (3,27 Mbps)
 • Taahhütlü kullanım (24 ay)
 • Ortalama üstü fiyat

Vodafone Evde İnternet Avantajları

Vodafone evde internetin artıları nispeten düşük seyrediyor. Ortalama 3,24 Mbps internet hızı vadeden şirket, kısıtlı fiber internet altyapısına sahiptir. ADSL altyapısı için Vodafone, Türk Telekom’dan destek almaktadır. Nispeten düşük fiyatlarla paket seçeneklerine sahip olan Vodafone’da, 24 ay taahhüt vermek gerekiyor. İlk 1 aylık süre zarfında memnun kalmamanız halinde ise ücretsiz cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.


Türksat KabloNET Evde İnternet Avantajları

Türksat’ ın artıları rakiplerine göre daha ucuz ve hızlı internet sunabilmesidir. Güvenilir bir şirket tarafından sunulan Türksat internette 24 aylık taahhüt verilmesi zorunludur. Kullanıcılarının internet kullanımından memnun olduğu şirkette ortalama internet hızı 3,12 Mbpss’dir.


D-Smart Evde İnternet Avantajları

D-Smart’ın artısı sunduğu 2,70 Mbps ortalama internet hızıdır. 24 ay taahhütle yararlanılabilen D-Smart internette fiyatlar ortalamalara yakın seyreder. Fiber ve ADSL internet için abonelik yapılabilen D-Smart, ADSL hizmette Türk Telekom altyapısını kullanır.


Türk Telekom Evde İnternet Avantajları

Türk Telekom’un artıları en yaygın altyapıya sahip olması olarak özetlenebilir. Taahhütlü ve rakiplerine nazaran nispeten yüksek fiyatlarda internet hizmeti veren Türk Telekom, ortalama 2,33 Mbps internet hızına sahiptir. Fiber ve ADSL internet servisi veren firma, kendi altyapısını kullanır. En iyi WiFi internet hizmeti veren firmalar arasında yer alan firma, abonelik açısından da rakiplerinin önünde yer almaktadır. Sektörün en çok tercih edilen ismi olmaya devam etmektedir.


Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu