Öğrenci Gazetesi

TYT-AYT En İyi Fizik YouTube Kanal Önerileri

TYT-AYT En İyi Fizik YouTube Kanal Önerileri. Yüksek Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu ve ücretsiz olarak faydalanacağı kaynaklardan biride Youtube üzerinde ders videoları izleyerek çalışmak. Bizde YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için en iyi ders anlatan TYT-AYT Fizik Youtube kanal önerileri listesi hazırladık.

TYT-AYT En İyi Fizik YouTube Kanal Önerileri

YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için geçmiş yıllarda TYT-AYT sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok tercih ettiği ve önerdiği Youtube ders kanal önerilerini listeledik. Teknolojinin gelişmesiyle uzman öğretmenler tarafından paylaşılan ders anlatım videolarıyla dershaneye gitmeden eve kendi dershanenizi getirebilirsiniz. Tıpkı dershanedeki gibi kendinize haftalık ders planınızı yapıp o gün hangi dersten konu dinleyeceğini belirleyerek planlı ilerleyebilirsiniz. Örneğin 2 saat Matematik, 2 saat Türkçe, 1 saat Fizik gibi. Eksik hissettiğiniz konuları defalarca dinleyebilir ileri geri alabilmeniz. Önerilerimizi dikkate alıp kanallar üzerinden düzenli çalışırsanız YKS’de yüksek başarı elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki kanallar YKS’ye hazırlananlar için ÖSYM’nin soru tarzına uygun ve MEB’in konularına uygun uzman öğretmenler tarafından Fizik ders videoları üreten kanallardır. Fizik ders videolarını izlediğinizde kendinizi özel ders ortamında hissedeceksiniz.

1- VIP Fizik

VIP Fizik YouTube kanalı 2018 yılından beri üniversite sınavına yönelik içerik üreten kanaldır. Fizik dersine ait düzenli konu anlatımları, soru çözümleri, deneme çözümleri videoları bulunmaktadır. Videolar her seviyeye uygun TYT -AYT öğrencilerine yönelik hazırlanıyor. Kanalda bulunan ÖSYM tarzı demo serisin öğrencilerin kafasını karıştıran ve ÖSYM’nin en çok sormayı sevdiği kavram yanılgıları ve sorular üzerinde derinlemesine açıklamalar yer alıyor. Bu seri TYT-AYT sınavına yönelik bir video serisidir. Ayrıca konu anlatım ve soru çözüm videolarının PDF’lerini de sizler için paylaşmaktadır.


2- Ertan Sinan Şahin

Ertan Sinan Şahin Fizik Youtube kanalı 2011 yılından beri ders videoları ve canlı yayınları ile Fizik dersinin mantığını öğretiyor. Sohbet kısmında uyguladığı soru-cevap etkinliği ile aklınıza takılan soruları sormanızı istiyor ve özel dersteymişsiniz gibi örnek sorular üzerinden cevaplandırıyor.


3- Fizik Makinası 

Fizik Makinası Youtube kanalı 2015 yılından beri TYT-AYT Fizik konu anlatımları, soru çözümleri MEB kazanım soru çözümleri ve çıkmış soru çözümlerine yönelik içerikler üreten bir kanaldır. Kanalda 9, 10, 11 ve 12. sınıfa yönelik konu anlatımları, soru çözümlerinin yanında TYT ve AYT’ye yönelik pek çok video bulunmakta. Her videonun altında o videoda kullanılan kaynaklar PDF olarak öğrencilere sunuluyor.


4- Fizikle Barış

Fizikle Barış Youtube kanalı 2017 yılından beri 9, 10, 11 ve 12. sınıfa yönelik içerikler üretiyor. Bu kanal Fizik dersi başlangıç ve orta seviyede olan TYT-AYT sınavına hazırlanan öğrencilerin konuları pekiştirmeleri için çok uygun. Ayrıca konu anlatım ve soru çözüm videolarının PDF’lerini de sizler için paylaşmaktadır.


5- Umut Öncül Akademi

Umut Öncül Akdemi Youtube kanalı 2017 yılından beri Fizik konu anlatımı ve soru çözümlerine yönelik içerikler üreten bir kanal. Kanalda 9, 10, 11 ve 12. sınıfa yönelik konu anlatımları, soru çözümlerinin yanında TYT ve AYT’ye yönelik pek çok video bulunmakta. Her videonun altında o videoda kullanılan kaynaklar PDF olarak öğrencilere sunuluyor.


6- Fizikfinito

Fizikfinto Youtube kanalı 2020 yılından beri TYT-AYT Fizik konu anlatımları, ders notları ve soru çözüm içerikleri üretiyor. Özelikle “EBA deneyleriyle tekrar” serisinde ÖSYM’nin deney sorularına ağırlık veriyor. TYT ve AYT’de çıkan birkaç soru birebir EBA fizik deneylerinde yer almıştır. Sayısal öğrencileri için vazgeçilmez bir kanaldır.


7- Hocalara Geldik

Hocalara Geldik Youtube kanalı 2014 yılında beri TYT ve AYT’ye yönelik ne ararsanız bulabileceğiniz bir kanal.  Kanalda 9, 10, 11, 12. Sınıfa yönelik konu anlatımı ve soru çözümleri bulunuyor. Her seviyeye uygun TYT-AYT konu anlatım ve soru çözüm videoları bulunuyor. Özellikle sınavlara az bir süre kala yayınlanan tekrar videoları çok faydalı.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 

👉 TYT-AYT En İyi Kimya YouTube Kanal Önerileri

👉 TYT-AYT En İyi Biyoloji YouTube Kanal Önerileri

👉 TYT-AYT En İyi Matematik YouTube Kanal Önerileri

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu