Teknoloji

Uygun Fiyatlı En İyi 10 Araç Kamera Markası Tavsiyeleri 2024

Uygun Fiyatlı En İyi 10 Araç Kamera Markası Tavsiyeleri 2024. Sürücülerin daha güvenli sürüş yaşamaları için araştırdıkları Araç içi kamera alırken nelere dikkat edilmeli? En iyi araç içi kamera hangisi? Araç kamerası kullanmak yasal mı? Araç kamerası kayıt süresi ne kadar? sorularının cevapları ve Araç Kameraları hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

En İyi 10 Araç Kamera Markası Tavsiyeleri 2024

Gelişen teknoloji ile birlikte artık araçlarda kullanılan Araç Kameraları son günlerde oldukça revaçta olmaya başlandı. Sürücülerin daha güvende hissetmelerine, sürüşlerini iyileştirmelerine ve olayları kaydetmelerine yardımcı olan çok yönlü bir teknoloji olarak giderek daha yaygın hale gelmektedir. Bu nedenle, birçok sürücü tarafından tercih edilen bir güvenlik ve yardımcı sistem olarak kullanılır. Hal böyle olunca Araç Kamerası almak isteyenler En İyi Araç Kamera Markası Tavsiyeleri 2024 araştırmakta. Yazımızın devamında listeyi bulabilirsiniz.

Listemize geçmeden önce Araç Kameraları hakkında bilgi verelim. Araç kamerası, bir aracın üzerine monte edilen veya içine yerleştirilen bir kamera sistemidir ve çeşitli amaçlar için kullanılır.  Ayrıca en çok tercih edilen ve araştırılan 7/24 kayıt yapan 2 kameralı 3 kameralı ön arka araç içi ve gece-park gibi tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. Öncelikle araç kamerası bazı önemli işlevlerini öğrenelim.

Güvenlik: Araç kameraları, araçların etrafında olanları kaydetme yeteneği sunar. Bu, çalınma girişimleri, çarpışmalar veya vandalizm gibi güvenlik olaylarına karşı bir kanıt sağlayabilir.

Sürüş Güvenliği: Araç kameraları, sürücülere araçlarının çevresini daha iyi görmelerine yardımcı olabilir. Özellikle büyük araçlar için manevra yaparken veya park ederken çok faydalıdır.

Kazaları Kaydetme: Kazalar sırasında araç kamerası, olayın nasıl gerçekleştiğini belgeleyebilir ve sigorta talepleri veya hukuki durumlar için önemli bir kanıt oluşturabilir.

Geri Görüş Kamerası: Birçok araç, geri manevra yaparken yardımcı olmak için geri görüş kamerası kullanır. Bu, özellikle aracın büyük ve görünüm açısının sınırlı olduğu durumlarda park ederken veya geri giderken çok önemlidir.

Sürüş Analizi: Araç kameraları, sürücülerin sürüş alışkanlıklarını izlemelerine ve analiz etmelerine yardımcı olabilir. Bu veriler, daha güvenli ve verimli sürüş davranışlarını teşvik etmek için kullanılabilir.

Güzergah ve Seyahat Kayıtları: Araç kameraları, sürücülerin seyahatlerini kaydetmelerine yardımcı olabilir. Bu kayıtlar, iş seyahatleri, tatiller veya diğer önemli seyahatler için kullanılabilir.

Hırsızlık Önleme: Araç kameraları, aracın içinde veya dışında değerli eşyaların hırsızlık girişimlerini kaydedebilir ve caydırıcı bir etki yaratabilir.

Uyarı Sistemleri: Bazı araç kameraları, sürücülere tehlikeli durumları veya potansiyel çarpışma tehlikelerini belirten uyarılar sağlayabilir.

İşte 2024 En İyi Araç Kamera Markası Tavsiyeleri 

1-Piranha 1315

 

 

Piranha 1315, araç içi kamera için tercih edilebilecek önde gelen modellerden biridir ve D kart kullanımına uyumludur. Araç kamerası yorumları arasında en çok tercih edilen modellerden biri olan kamera, 32 GB’a kadar video kaydedebilme kapasitesiyle uzun süreli görüntü kaydı yapmanızı mümkün kılar. Aracınızın güvenliği için en iyi seçeneklerden biri olan Piranha 1315, yüksek çözünürlüğü ve geniş görüş açısıyla her ayrıntıyı yakalayabilmenize yardımcı olur.

Araç içi kamera, özellikle gece saatlerinde bile net ve kaliteli görüntüler elde etmenizi sağlayan 6 adet LED ışıkla donatılmıştır. Diğer yandan, 2,7 inç ekranı, kaydedilen görüntüleri anlık olarak izleme imkanı sunar. Böylece çekilen görüntülerin doğruluğunu kontrol edebilir ve gerektiğinde önlem alabilirsiniz.

Dahili G-sensörü,kazalarda otomatik olarak kayda geçiren bir özelliğe sahiptir. Bu sayede anlık kaza anlarında elinizde güvenilir bir delil bulundurma imkanı elde edersiniz. 1080p video çözünürlüğüyle yüksek kalitede görüntüler de elde edebilirsiniz.


2-Xiaomi 70Mai

Xiaomi 70Mai, Wi-Fi bağlantısı kurabilme özelliği sayesinde kaydedilen görüntüleri kolayca telefona veya bilgisayara aktarma imkanı sunan bir araç kamerası modelidir. Akıllı telefonlarda kullanılabilecek bir uygulama da sunan kamera, anlık olarak görüntülerinizi kaydetmenizi ve sosyal medya hesaplarında paylaşmanızı da sağlar. Hem olası kazalarda delil olarak kullanmak hem de gezdiğiniz yerleri hatıra olarak kaydetmek isteyenler için ideal bir seçenektir.

1920 x 1080p video çözünürlüğü ve geniş 130 derece görüş açısıyla yüksek kalitede görüntü kaydı yapan Xiaomi 70Mai ile videolarınızı sosyal medyada paylaşabilir veya saklayabilirsiniz. 64 GB’a kadar hafıza kartı desteği sunan kamera daha fazla kayıt alanı sağlar.

G-sensörü yardımıyla olası bir darbe anında otomatik olarak kayda başlayan kamera, eğer kaza anında yeterli alan yoksa bir önceki kayıtların üstüne yeni görüntüleri kaydeder. Böylece elinizde her zaman delil bulundurmanızı sağlar.


3-Viofo A129 PRO DUO 4K

Viofo, aracın hem önünü hem de arkasını kaydedebilen çift kamera özelliğine sahip bir araç içi kamera modelidir. Böylece sürüş sırasında her iki yöne ait görüntüleri aynı anda kaydedebilirsiniz. Wi-Fi özelliğiyle kaydedilen videoları kolaylıkla telefonunuza aktarmanız mümkün olur. GPS özelliği ise yolculuk sırasında önemli bilgilerin kaydedilmesini sağlar. Hız, rota ve zaman gibi veriler kaydedilerek yolculuklarınızı takip etmeniz ve hedefinizi bulmanız kolaylaşır. Böylece seyahatlerinizde daha iyi bir yol rehberliği elde edebilirsiniz.

Viofo’nun çift kamera özelliği, aracınızın ön ve arka kısmını yüksek çözünürlüklü görüntülerle kaydetme imkanı sunar. Böylece lası olaylar veya kazalar durumunda net ve detaylı kanıtlara sahip olmanız bakımından avantaj sağlar.

Kaza anlarında kullanışlı bir özellik olan video kilitleme sistemi, önemli anların kaybolmamasını sağlar. G-sensörü gibi bir algılayıcı, kaza algılandığında otomatik olarak kayda başlar. Eğer hafıza alanı yetersiz ise eski kayıtları hızlıca silerek yeni kayıtlara yer açar.


4-360 G500H

360 G500H, aracınızın ön ve arkasını kayıt altına alabilen bir araç içi kamera modelidir. Geniş açılı 160 derecelik lensi, kör noktaları dahi rahatlıkla kaydedebilme özelliğine sahiptir. Böylece sürüş esnasında herhangi bir ayrıntıyı kaçırma riski minimum seviyeye indirilir. Öte yandan düşük ışık koşullarında bile yüksek çözünürlüklü görüntü sunarak netlik ve detaylar konusunda üstün performans sergiler.

360 G500H, dahili GPS özelliği, yolculuklarınızda size rehberlik eder ve hedefinize kolayca ulaşmanızı sağlar. Kaydedilen görüntüleri hızlandırılmış bir şekilde kaydedebilme özelliği ile hafıza alanınızı daha etkin bir şekilde kullanmanıza olanak tanır. Böylece uzun süreli kayıtlarda daha az alan kaplayarak daha fazla kayıt yapabilmenizi sağlar.

En iyi araç içi kamerası modelleri arasında yer alan 360 G500H çarpışma algılama özelliğine sahip olduğundan, kaza anında otomatik olarak görüntü kaydına başlar. Böylece önemli anları asla kaçırmazsınız. Elde ettiğiniz görüntüler kaza sonrası delil toplama ve sigorta işlemleri için önemli bir kanıt sunma konusunda size büyük bir avantaj sağlar.


5-Garmin Dash Cam Tandem

Garmin Dash Cam Tandem, araç kullanıcılarının beklentilerine en üst düzeyde yanıt veren üstün bir araç içi kamera modelidir. İki adet entegre kamera ile hem ön hem de arka tarafta eş zamanlı kayıt yapma özelliğine sahiptir. Tam 180 derece görüş açısıyla sürücünün çevresini kapsayan geniş bir görüş alanı sağlar. Ön taraftaki kamera 1440P kalitesinde kayıt yaparak tüm önemli ayrıntıları yakalar. Öte yandan kamerada entegre şekilde yer alan GARMIN CLARITY HDR teknolojisi, daha yüksek çözünürlüklü ve oldukça görüntüler almanızı sağlar.

Arka taraftaki kamera, sürücüye yöneliktir ve 720P çözünürlüğe sahiptir. NightGlo teknolojisi, gece yolculuklarında keskin bir gece görüşü sağlar. Ön kamera düşük diyafram açıklığıyla düşük gürültü ve parazit oranıyla kayıt yaparak gece performansında üstün bir performans sergiler. Çift kameralı yapısıyla araç yolculuklarındaki çevre koşulları ve sürücü aktiviteleri kaydedilebilir.

Dahili Wi-Fi özelliği ile akıllı telefonlarla sorunsuz bir şekilde entegre çalışan kamera, Garmin Drive uygulaması sunar. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek Wi-Fi üzerinden kamera kayıtlarını canlı olarak ön izleyebilir ve önceki kayıtları kolayca izleyebilirsiniz. Diğer yandan akıllı telefonunuzu Garmin Dash Cam Tandem’i uzaktan yönetebileceğiniz bir uzaktan kumandaya dönüştürebilirsiniz. Dahili Micro SD bellek kartı yuvasıyla bellek kapasitesini istediğiniz şekilde genişletebilirsiniz.

Diğer yandan dilerseniz yakınlık sensörünü kullanabilir, parka halindeyken dahi yakından geçen araç ve kişileri kayıt altına alabilirsiniz. Böylece aracınızın yanına geldiğinizde olası sürprizlerle karşılaşmazsınız. Dahili GPS ve Galileo özellikleri, bir olayın nerede ve ne zaman gerçekleştiğini kolayca kanıtlayabilirsiniz.


6-Dark AT1 Sony IMX322

Dark AT1, araç içi kullanım için tasarlanmış bir kamera modelidir ve 4x dijital zoom özelliğiyle donatılmıştır. Zoom imkanı, 170 derece açılı 2.31 LCD ekranıyla birleşerek görüntüleri daha yakınlaştırarak ayrıntıları daha iyi yakalamanızı sağlar. Görüntü kalitesinde herhangi bir kayıp olmadan daha yakın bir perspektif elde edebilirsiniz. Yüksek çözünürlükte (1080p) görüntüler sunan kamera, geniş 170 derece açısıyla kör noktaları bile kaydedebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıc, 4X dijital zoom özelliği ile görüntüleri yakınlaştırarak daha ayrıntılı videolar da çekebilirsiniz.

32 GB’a kadar kayıt yapabilme ve gece görüş desteği, kapasitesiyle karanlık ortamlarda dahi yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilir, uzun süreli kayıtlar yapabilirsiniz. Darbe sensörü özelliği, kaza anlarında otomatik olarak kayda başlar. Dark AT1’in kullanışlı bir özelliği ise hafıza yetersiz olduğunda kaza videolarını korumaktır. Hafıza dolu olduğunda, kaza videolarını dokunmadan diğer videoların üzerine kaydeder veya siler. Böylece kaza videoları her zaman korunmuş olur.


7-Vantrue N2 Pro

Vantrue N2 Pro, araç içi kameralar arasında en üstün kayıt kalitesine sahip olan bir modeldir. Dünyaca ünlü otomotiv ve teknoloji dergilerinin övgülerini kazanan kamera, yüksek kayıt kalitesi ve ergonomik tasarımıyla dikkat çeker. Çift kamera yapısıyla ön ve arka bölgeleri aynı anda kaydederek araç çevresini ve sürücü faaliyetlerini kusursuz bir şekilde yakalar. İki kamera arasında mükemmel bir senkronizasyon sağlanarak eş zamanlı kayıt yapabilme özelliği bulunur.

Böylece iki kamera aynı anda Full HD kalitesinde 30 FPS kayıt yapabilir. Çift kameralı kayıt aynı zamanda ultra geniş 170 derece kamera açısı sunarak sürüş esnasında etrafı tamamen kaydetme imkanı sağlar ve böylece herhangi bir detayı gözden kaçırmaz. Sadece ön kamerayı kullanmak isterseniz 2.5K (2560x1440P) 30 FPS veya Full HD çözünürlükte 60 FPS kayıt yapabilirsiniz.

Ön kamera, OV4689 CMOS sensörü sayesinde yüksek kaliteli bir kayıt performansı sunar ve düşük ışık koşullarında bile keskin görüntüler elde etmenizi sağlayan f1.8 diyafram açıklığına sahiptir. Arka kamera ise sürücüye dönük olarak konumlandırılmış olup Sony Infrared Night Vision teknolojisi, gündüz çekilmiş gibi net bir gece görüşü sunar. Arka kameranın f/2.0 diyafram açıklığı ise keskin ve net gece kayıtları sağlar. IMX323 dijital imaj sensörü, görüntüde oluşabilecek gürültü ve parazit gibi olumsuzluklar minimum seviyeye indirgenir.


8-Blackvue DR750S 2 CH

Blackvue DR750S 2 CH; aracınız için alabileceğiniz en kaliteli ve işlevsel araç içi kamera sistemlerinden biri. İncelemenin konusu olan 2 CH yani 2 kanallı modeli, aslında hem ön kamera hem de park kamerası olarak tam bir paket halinde geliyor. Gerçek Full HD çözünürlüğe sahip görüntü kalitesi, kristal netliğinde ve canlı görüntüler kaydedebilmesini sağlar. Bu sayede araç içi kamera modellerinin genel sorunu olan düşük ışık altında meydana gelen parazit görüntüsü tamamen ortadan kalkıyor. STARVIS™ CMOS sensörü sayesinde kayıt kalitesi anlamında profesyonel bir video kamerayı aratmayacak.

Full HD 30FPS veya Full HD 60FPS kayıt imkanı sayesinde araç sürüşlerinde etrafta bulunan her ayrıntıyı kayıt altına alır. 139° geniş görüş açısı ile oldukça geniş bir alanı hiçbir bozulma olmadan kaydedebiliyor. Özellikle araç içi kamera sistemlerinde olan merkez dışındaki kenar bölgelerdeki görüntü bozulması Blackvue DR750S 2 CH modelinde en aza indirilmiş. Bu sayede sürüş esnasında ne kadar hızlı giderseniz gidin, her zaman net ve keskin bir görüntü kaydı sağlayacak. Dahili Wi-Fi özelliği sayesinde; tüm platformlardaki akıllı cihazlarla sorunsuz bir uyumluluk sergiliyor. Akıllı telefon veya tabletinize yükleyeceğiniz uygulaması sayesinde kaydı canlı olarak izleyebilir, tüm kamera fonksiyonlarını kontrol edebilirsiniz.


9-VIOFO A129 Duo

Hem ön kamera hem de arka kamera olarak set halinde satın alabileceğiniz VIOFO A129 Duo tüm araç içi güvenlik ve görüntü kalitesi beklentilerini fazlasıyla karşılayabilecek bir ürün. Çift kameralı yapısıyla hem sürücünün görüş açısındaki hem de aracın arka kısmını yüksek çözünürlüklü bir görüntü kalitesiyle kayıt altına alıyor. Full HD görüntü kalitesine sahip olan VIOFO A129 Duo dakika balına 30 karelik bir video performasına sahip. Bu sayede alınan görüntü çevre koşulları ve araç hızından bağımsız olarak son derece kaliteli bir şekilde kaydedilir.

Aynı zamanda içerisindeki Sony Starvis görüntü sensörüyle; net, canlı ve düşük ışık koşullarında iyi aydınlatılmış bir kayıt kalitesi vaat ediyor. MP4 formatında kayıt alan VIOFO A129 Duo, alınan herhangi bir kalite kaybı olmadan daha küçük dosya boyutlarında görüntüyü bellek kartına yazar. Bu sayede sahip olduğunuz bellek kartı ile daha uzun bir kayıt süresine sahip olursunuz. 140° geniş görüş açısı ile sürüş esnasında hem araç etrafındaki hem de yoldaki her şeyi görür ve kaydeder.

Bu sayede hiçbir önemli detayı kaçırmazsınız. f/1,6 diyafram aralığı sayesinde gece sürüşlerinde oldukça aydınlık ve net görüntü kaydediyor. Üstelik yüksek kaliteli 7 katmanlı lens yapısı sayesinde,lense gelen ışığı en verimli şekilde kullanarak kaliteli bir görüntü sağlıyor. Çok katmanlı renk yapısı aynı zamanda gündüz sürüşlerinde güneş ışığı parlamalarından kaynaklanan görüntü bozulmalarını minimuma indirir. Bu sayede hem gece hemde gündüz koşullarında son derece net bir kayıt kalitesine sahip.


10-GET Gx3i

GET Gx3i; araç sürüşleri için tüm görüntü ve kayıt beklentileri düşünülerek tasarlanmış 3 kameralı yapısı ile tam bir set halinde geliyor. Bir adet aracın ön tarafını gösterecek ön kamerası, bir adet sürücüye dönük araç içini gösterecek arka kamerası ve 1 adette geri görüş kamerası fonksiyonuna sahip kamerası ile tüm beklentileri karşılayabilir. Full HD 60FPS ve Full HD 30 FPS kayıt seçenekleri ile tüm sürüş koşullarında net bir görüntü kalitesine sahip. Toplam 150 derecelik geniş kamera açısı sayesinde araç içindeki ve aracın etrafındaki her şey kayıt altına alınıyor.

Üstelik yeni nesin H265 kayıt formatı ile, görüntü kalitesinde kayıp yaşatmadan yüksek sıkıştırma oranı ile uzun bir kayıt süresi sağlıyor. Sürücü kısmını kaydeden kameranın gece görüşü fonksiyonu sayesinde gece sürüşlerinde sürücü ve yolcuları sanki gündüzmüşçesine aydınlık ve kaliteli bir şekilde görebiliyor. Tüm kameralardaki 6 katmanlı lens yapısı sayesinde lense gelen ışığı en verimli şekilde kullanarak üst seviye bir görüntü kalitesi sağlar. Aynı zamanda bu lens yapısı ile gündüz sürüşlerine güneş ışığının yarattığı görüntü hataları yaşanmayacak.

3 ayrı kanaldan kaydettiği görüntüler özel bir gösterici program ile tek bir görüntü içerisinde izlenebiliyor. İçerisindeki G-Sensor ile herhangi bir kaza anında alınan görüntüyü korumaya alıyor. Bu sayede önemli kayıtlar her zaman güvende olacak. Aynı zamanda hareket sensörü sayesinde araç park halindeyken, hareket algılandığı zaman otomatik olarak kayda başlıyor. Bu sayede aracınız günün 24 saati güvende olacaktır. Sonradan satın alabileceğiniz GPS modülü ile sürüşerlein hangi yer ve zamanda gerçekleştiğini görüntü içerisine bir data olarak kaydeder.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu