Teknoloji

WhatsApp Web’den Çıkış Yapmayı Unuttum – WhatsApp Web Açık Kalma Süresi

WhatsApp Web’den Çıkış Yapmayı Unuttum. Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, WhatsApp Web özelliği ile bilgisayar üzerinden mesajlaşma desteği sunuyor. WhastApp Web kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan olan WhatsApp Web Açık Kalma Süresi. Soruları hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

WhatsApp Web’den Çıkış Yapmayı Unuttum

WhatsApp Web’den çıkış yapmayı unuttuysanız, oturumunuz otomatik olarak bir süre sonra otomatik olarak kapanacaktır. Ancak, oturumunuzu hemen kapatmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ana ekranda, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve “WhatsApp Web/Desktop” seçeneğine dokunun.
  • Aktif oturumların bir listesi görünecektir. Oturumunuzu kapatmak istediğiniz oturumu seçin.
  • “Çıkış Yap” seçeneğine dokunun ve oturumunuz kapatılacaktır.

Çıkış yapmayı unutulan oturumlar, başkalarının cihazlarında açık kaldığı için özel bilgileriniz tehlikeye girebilir, bu nedenle güvenlik için WhatsApp Web’de işiniz bittiği zaman çıkış yapmalısınız.


WhatsApp Web Açık Kalma Süresi

WhatsApp Web’i Bilgisayarınızdan açıp çıkış yapmadığınız taktirde Telefonunuz kapalı olsa bile WhatsApp Web’de hesabınız açık olarak kalır. Telefonunuzdan bağlı cihazlar kısmından çıkış yapmazsanız ya da Telefon ve WhatsApp Web açtığınız Bilgisayara erişiminiz yok ise 14 gün sonra bağlı cihazlarınızdaki oturumlardan otomatik olarak çıkış yapılır.


WhatsApp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız?

WhatsApp hesabınızın herhangi bir Bilgisayarda açık olduğunu anlamak için WhatsApp menüsünden, WhatsApp Web giriş yapılan cihazlar şeklinde karşınıza çıkar. Giriş yapılan cihazlarda son görülme saatini görebilirsiniz.  Buradan açık cihazlardan çıkış yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 1 Sene Önceki WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme Yöntemi

👉 En Güzel Whatsapp Profil Resimleri 

👉 WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Açılır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu