Oyun

Wordle Günün Kelimesi Nedir? 25 Şubat Wordle TR Bugünkü Kelime Ne?

Her gün yeni bir kelime ile oyuncuları heyecanlandıran wordle oyununda 25 Şubat Wordle TR Günün Kelimesi Ne? Gelin birlikte öğrenelim...

Günden güne oyuncu sayısını artıran wordle oyunu Türkçe formatı ile ülkemizde oynanmakta. Her gün farklı bir kelime bulunması gereken oyunda bugünki yani 25 Şubat Wordle Günün Kelimesi Ne? Günde sadece bir kez oynanabilen Wordle Türkçe Bugünkü Kelime Ne? Gelin birlikte Wordle 25 TR Şubat Günün Kelimesi öğrenelim…

Wordle Türkçe Günün Kelimesi 25 Şubat 2022

Tüm dünyada bir anda popüler olarak oynanmaya başlayan ve sosyal medyada, bulunan kelime sonrası ekran görüntüleri paylaşılmaya başlanan oyun, Türkiye’ de Wordle Türkçe/Tr  formatıyla popüler hale geldi. Günlük olarak oynanabilen Wordle Türkçe Günün Kelimesi her gün değişmekte. Wordle oyunundaki oyuncular her gün yeni bir kelimeyi bulmaya çalışıyor. Wordle tr günün kelimesi 25 Şubat içeriğimizde bulabilirsiniz…


25 Şubat kelimesi=>TİRİT

 • 24 Şubat kelimesi=>BÜTÇE
 • 23 Şubat kelimesi=>KALAN
 • 22 Şubat kelimesi=>KAKÜL
 • 21 Şubat kelimesi=>VARİL
 • 20 Şubat kelimesi=>DAHİL
 • 19 Şubat kelimesi=>HATİP
 • 18 Şubat kelimesi=>MEBUS

Wordle Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?

Son zamanların en popüler söz oyunlarından olan Wordle, Amerikalı Josh Wardle’nin yaptığı bir oyundur ve ülkemizde çok fazla oynanır hale gelmiştir. Wordle kelime oyunu 2021’in son aylarında çıkmıştır. Oyun 5 harfli bir kelime tahmin etme oyunudur. Oyunda maksimum 6 hakkınız oluyor ve 5 harfli kelimeyi sırasıyla tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Oyunu sadece web site üzerinden oynayabilirsiniz.

Şuanda mobil uygulaması bulunmamaktadır. Google arama motoruna Wordle TR yazarak oyunun Türkçe versiyonunu oynayabilirsiniz. Wordle oyununu günde sadece 1 kere oynayabilirsiniz. Yani oyun bağımlılık yapmaz. Günlük 1 bilme hakkınız ve en fazla 6 tahmin hakkınız bulunmaktadır.

Oyunda ilk olarak rastgele 5 harfli bir kelime tahmini yazıyoruz. Tahmin yaptıktan sonra sol alttaki Enter tuşuna basın. Ardından eğer yeşil renkli harf yanarsa o harfi doğru tahmin etmişsinizdir demektir. Turuncu renk yanarsa da harf doğru fakat yeri yanlış demektir. Şimdi birlikte oynayalım:

 • –  ilk olarak “Haber” tahmini yaptık. Hiç renk yanmadı. Devam edelim.
 • – İkinci tahminimiz “Kolye” olsun. Yine bilemedik.
 • – Üçünü tahminimizi “Vakit” olarak yapalım. Evet İ harfini bildik. V harfini de bildik ama yeri yanlış.
 • – Diğer tahminimiz “Ceviz” oldu. Son 3 harfi bilmiş olduk. Yani kelimemiz –VİZ şeklinde olacaktır. Son 3 harfi VİZ ile bitiyor.
 • – O zaman son tahminimiz gelsin: DÖVİZ

Wordle’ da oyuncuları yönlendirmek için gri, sarı ve yeşil renkler kullanılmakta. Gri kutular, o harfin doğru kelimede hiç olmadığı anlamına geliyor. Aslında oyunun en kritik ve çekici kılan kısmı da burada karşımıza çıkıyor. Tahmin ettiğiniz kelime içindeki harfler, doğru yerdeyse kutucuk yeşil yanıyor. Doğru yerde kullanılmayan harfler ise sarı renge değişiyor.

Yeni Trend Oyun Wordle Nedir, Nasıl Oynanır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu