Kimdir

Yevgeniya Gaber Kimdir, Nerelidir? Yevgeniya Gaber Hayatı ve Biyografisi

Ukraynalı güvenlik ve dış siyaset uzmanı Doç. Dr. Yevgenia Gaber hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Yevgeniya Gaber Kimdir, Nerelidir?. Ukraynalı eski diplomat ve güvelik uzmanı Doç. Dr. Yevgenia Gaber Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin, Sovyetler Birliği’ni yeniden yaratacağını söylemesinin ardından merak edilen isimlerden oldu. Peki Yevgeniya Gaber Kaç Yaşında? Yevgeniya Gaber Hayatı ve Biyografisine ait tüm merak edilenlere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Yevgeniya Gaber Kimdir, Nerelidir?

Dr. Yevgeniya Gaber, Ukrayna Başbakanı’nın Dış Politika Danışmanıdır. Bundan önce, MFA’da (2018-2020) Ukrayna Diplomatik Akademisi Direktör Yardımcısı, Türkiye’deki Ukrayna Büyükelçiliği’nde Siyasi İşler İkinci Sekreteri (2014-2018) ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalıştı.

Odesa Ulusal Mechnikov Üniversitesi (2009-2014). Aynı üniversitede Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahiptir. Kiev Ulusal Shevchenko Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Araştırma ilgi alanları, özellikle Ukrayna ve Türkiye’nin güvenlik ve dış politikalarına odaklanarak Avrupa ve Karadeniz bölgesel güvenliğini kapsamaktadır. Dr. Gaber, Karadeniz ve Orta Doğu bölgesel siyaseti üzerine düzenlenmiş birkaç cilt, akademik dergilerde makaleler ve medyada köşe yazıları da dahil olmak üzere, uzmanlık alanlarında geniş çapta yayınlar yapmıştır.


Yevgeniya Gaber: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu