Sıradaki içerik:

4K ve 4K Ultra HD Çözünürlük Nedir?

YouTube Hesap Doğrulatma

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube kanalınızı nasıl doğrulayabilirsiniz? YouTube hesap doğrulama rozeti, ilk olarak gelirlerini YouTube üzerinden video içeriği üretip paylaşanlara veriliyor. YouTube doğrulama rozeti, YouTube’un  kanal adının veya sanatçıların kanal adının yanında görüntülenen gri onay işareti veya müzik notası işaretidir.

Doğrulama rozeti güvenilirliği gösterir. Ayrıca, YouTube kanalınızın gerçek bir insan, tanınmış bir içerik üretici veya kimliği doğrulanmış bir kuruluş olmanız markanıza ve size özgünlük kazandırır. YouTube izleyicileri videonuzu ilk kez gördüklerinde ve kanalınıza  girdiklerinde muhtemelen güvenleri artacaktır.

YouTube Doğrulama Rozeti Nasıl Alınır?

Kanalınız doğrulandığında bu, sanatçı, şirket, içerik oluşturucu veya tanınmış kişi için resmi bir kanal olarak çalışacaktır. Doğrulanmış kanallar, resmi YouTube kanallarını YouTube’daki aynı adı taşıyan başka bir kanaldan ayırmaya yardımcı olur. 

 1. Google’ın destek sayfasına gidin, ardından URL’yi tıklayın veya tarayıcınızı kopyalayıp yapıştırın. Ardından enter’a dokunun.
 2. ‘E-posta Desteği’ni seçin

  ‘İletişim akışı’ bağlantısı sizi ‘e-posta desteği’ alabileceğiniz bir sayfaya yönlendirecektir. Buna tıklayın ve ardından bir form doldurmanız istenecektir.

 3. YouTube, ‘Bu bir doğrulama rozeti isteği mi?’ Diye soran belirli bir soruyu ekleyerek bunu kolaylaştırır, evet’i tıklamanız gerekir.
 4. Formu gönderin;

  YouTube, doğrulanıp doğrulanmadığınızı 24 saat içinde size bildirir. Sizi doğrulamaya karar verirlerse, birkaç gün içinde onay işareti simgesi görünecektir.

Not: Kanalınız uygun olmadığında bağlantıyı kontrol edemezsiniz. 

YouTube Hesap Doğrulatma Uygunluk Koşulları

 1. En az 100.000 takipçinizin olması gerekir.
 2. Özgün içerik üretici veya marka olmalısınız.
 3. Kanalınızın herkese açık olması ve bir profil resminizin olması gereklidir.

YouTube doğrulama rozeti almanın en iyi yöntemleri;

 1. Paylaşımlarınız özgün ve argo kelimeler kullanmamaya özen gösterin
 2. Videolarınıza yapılan yorumlara cevap verin
 3. Video paylaşım sıklığınız’da tutarlı olun.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli