Gündem

Yurt Time Spor Projesine Kimler Başvurabilir? Yurt Time Spor Projesi Maaşı Ne Kadar?

Yurt Time Spor Projesine Kimler Başvurabilir? Yurt time Spor Projesi Maaşı Ne Kadar? KYK yurtlarında kalan öğrencilerin ek gelir elde etmesi için planlanan Yurt Time Spor Projesi Nedir, Başvuru Şartları Nelerdir? Yurt Time başvuru ne zaman 2024? Yurt Time Başvuru Nasıl Yapılır? Gelin birlikte tüm bu soruların cevaplarını öğrenelim…

Yurt Time Spor Projesine Kimler Başvurabilir?

20232-2024 eğitim ve öğretim dönemi açılması ile birlikte Üniversiteyi kazanan ve KYK yurdundan kalmaya hak kazanan öğrenciler KYK yurtlarına yerleşmeye başladı. Bununla birlikte KYK yurtlarında kalan öğrencilere ek gelir olması açısından Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yurt-time spor projesi geliştirildi. Peki ama Yurt Time Spor Projesi Nedir? Yurt Time Spor Projesine Kimler Başvurabilir, Şartları Nelerdir? Yazımızın devamında tüm merak edilenleri bulabilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre; Yurt-time projesi ile KYK yurtlarında kalan öğrenciler spor faaliyetlerinde görev alabilecekler. Bu görevlendirme ile öğrenciler bir yandan para kazanırken bir yandan da sporun içinde yer alacaklar. Söz konusu proje dâhilinde her yurttan on öğrenci seçilecek. Seçilen kişiler günlük iki saat haftalık da sekiz saatten fazla olmayacak şekilde kendi yurtlarında görevlendirilerek ek gelir elde edecekler.

Ayrıca belirtelim ki; Proje kapsamında kısmi zamanlı çalışan öğrenciler, sigortalı sayılmakta ve haklarında sadece iş kazası ve meslek hastalığı sigortası hükümleri uygulanmaktadır. Yurt Time Spor Projesine Kimler Başvurabilir? merak edenler için belirtelim ki KYK yurtlarında kalan tüm öğrenciler başvurabilir. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak olup başvuru linki aşağıdaki gibidir.

Yurt Time Spor Projesine Başvuru İçin TIKLAYINIZ


Yurt Time Spor Projesi Maaşı Ne Kadar?

KYK yurdunda kalan öğrencilerin faydalanabilmesi için geliştirilen Yurt Time Spor Projesi Maaşları da merak edilenler arasında yer aldı. Bu proje kapsamında KYK yurtlarında günde 2 haftada en fazla 8 saat çalışmak kaydıyla aylık toplamda 32 saat çalışması öngörülmüştür. Yurt Time projesi ile KYK yurtlarında kalan öğrencilerin spor faaliyetlerinde görev alabileceğine yer verildi. Bu görevlendirme ile öğrenciler bir taraftan para kazanırken bir yandan da sporun içinde yer alacak.

Her yurttan on öğrenci seçilecek ve seçilen kişiler günde 2 saat, haftada 8 saatten fazla olmayacak şekilde kendi yurtlarında görev alacak ve ek gelir elde etmiş olacaklar. Bu sayede çalışılan saatlerin karşılığı olarak 1423 TL Yaklaşık 1500 TL maaş alma imkanımız bulunmaktadır. Maaşlar her ay 15’inde öğrencinin hesabına yatırılacağı duyurulmuştur.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Yemek Bursu Nasıl Alınır?

👉KYK Bursu Ne Kadar 2024 Lisans, Önlisans

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu