Gündem

2022 TOKİ Başvuru Ücreti İade Ediliyor mu? 2022 TOKİ Başvuru Ücreti Ne Zaman Geri Ödenecek?

Yüzbinlerde kişinin ev sahibi olmasına olanak sağlayan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 2022 TOKİ ucuz konut projesi Başvuru ücretleri Ne Kadar? merak edilmekte. Bununla birlikte 2022 TOKİ Başvuru Ücreti İade Ediliyor mu? 2022 TOKİ Başvuru Ücreti Ne Zaman Geri Ödenecek? araştırılıyor. İşte tüm merak edilenler…

2022 TOKİ Başvuru Ücreti İade Ediliyor mu?

Özellikle dar gelirli kişilerin yararlanması amacıyla yapılan TOKİ ucuz konut projesi için tüm detaylar merak edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başvuruların 14 Eylül’de başlayacağını ve ekim ayı sona kadar sürecini aktardı. Başvuru tarihinin 31 Ekim tarihine kadar uzatılmasının ardından projeye yönelik en önemli şartın ise başvuru yapacak kişi ve kişilerin hane geliri sınırı olduğu yapılan açıklamalarla herkes tarafından biliniyor. Buradaki asıl amaç öncelikli olarak dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarının amaçlanmasından kaynaklanıyor.

E-devlet TOKİ başvurusu, kişilerin TC kimlik numaralarının sonu 0,2,4,6 ve 8 olanların TOKİ sosyal konut projesine başvuru yapacakları günlerin birbirinden ayrı olması. Bununla beraber vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında kura katılım bedelinin geri alınıp alınmayacağı.

TOKİ başvuru ücreti, IBAN aracılığıyla ödenebilecek. Diğer taraftan ödemeler, ATM aracılığıyla da gerçekleştirilebilecek. Yatırılan 500 TL’lik ücret, kura sürecinin tamamlanması sonrasında eğer kişiye kura isabet etmemişse belirtilen IBAN adresine geri iade edilecek.


TOKİ Başvuru Ücreti Ne Kadar?

TOKİ başvuru ücreti, başvurunun tamamlanmasının akabinde hesaplara yatırılacak. E-devlet kanalıyla başvurularda SMS ile iletilecek başvuru sahibi adına açılmış IBAN hesabına başvuru ücretinin belirlenen süre içerisinde eft, havale, ATM vb. ile yatırılması gerekecek. Aksi halde mevcut başvuru iptal edilecek. Başvuru Bedeli 500 TL alınacak. TOKİ başvuru ücreti, IBAN aracılığıyla ödenebilecek. Diğer taraftan ödemeler, ATM aracılığıyla da gerçekleştirilebilecek.


2022 TOKİ Başvuru Ücreti Ne Zaman Geri Ödenecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konutlardan almak için kayıt parası yatıran kişilere para iadesi yapılıyor. TOKİ ucuz konut projesine başvuruda bulunan fakat kurada ismi çıkmayan vatandaşlar, kura tarihinden 2 gün sonra Ziraat Bankası şubesine başvuruda bulunarak, yatırmış oldukları ücretleri geri alabilir.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 TOKİ Ucuz Konut Projesine Öğrencilerde Başvurabilecek! 50 Bin Konut Kontenjanı Gençler İçin Açıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu