Üniversite

Ağrı’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

Ağrı’da bulunan İbrahim Çeçen Üniversitesi Ağrı şehirleri içinde merkez ilçe kampüsünde bulunur. Şehir ile arasında fazla mesai bulunmasa da diğer üniversitelere oranla şehir merkezine biraz uzaktadır. Büyük ve öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamada yeterli olan üniversite kampüsü şehrin en gözde yeridir.


Ağrı’da Ulaşım Nasıldır?

Şehre yeni getirilen büyük özel halk otobüsleri dışında küçük dolmuşlarda bulunur. Dolmuşlar ve özel halk otobüsleri fazla pahalı değildir. Ulaşım yaklaşık olarak 1.5-3 lira arasında değişir.


Ağrı’nın Ünlü Mutfağı

Ağrı’nın kendine özgü yemek lezzeti ve damak tadı vardır. Sizler için hazırladığımız bu yemekler öğrenciler tarafından sevilir ve ucuz fiyata öğrencilere sunulur. Ağrı’nın bazı lezzetleri şöyledir: Hengel, Murtuğa, Yalancı Köfte, Ayran Aşı bunlardan sadece birkaçı.


Ağrı Halkının Öğrencilere Yaklaşımı Nasıldır?

Ağrı halkı doğunun en güzel halk yapılarından biridir. Halk öğrencileri çok seviyor ve esnaf öğrencilere elinden gelen bütün iyiliği ve samimiyetini sunmaya devam ediyor.


Ağrı’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Sanat ve kültür adında güzel gezilere tanıklık edeceğiniz bu şehir hafta sonları da güzel doğa gezileriniz için sizlere fazla seçenekler sunuyor. İshak Paşa Sarayı, Ağrı Dağı Milli Parkı gibi bu yerler sizler için güzel seçeneklerdir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu