Gündem

Akrep Burcu Hangi Ay? Akrep Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? Akrep Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Akrep Burcu Hangi Ay? Akrep Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Astrolojide yer alan 12 Burçtan sekizincisi olan Akrep Burcu Hangi Tarih? merak ediliyor. Özellikle Akrep Burcu olanlar Akrep Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte Akrep Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? Akrep Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, Akrep Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık…

Akrep Burcu Hangi Ay?

Burçlar, doğum tarihi ve aylarına göre hesaplanmaktadır. Hangi burç hangi ay, hangi tarih merak edenler aynı zamanda, burçların genel özelliklerini de merak etmekte. Burçlar insanların üzerinde karakteristik olarak  etkilediğini düşünüldüğü için günlük, aylık burç yorumlarını hemen hemen herkes ara ara okumakta. Gelelim Akrep burcuna; 23 Ekim – 22 Kasım tarihleri ​​arasında doğanlar da Akrep Burcu olurlar.

Yaşadığı duyguları dışarı yansıtmadan, uzun süre kendi içinde tutma kapasitesi vardır. Duygularını saklamayı bilir, uzun süre bir şey yokmuş gibi davranabilir. Akrep burçlarının duyduğu derin şüpheler onları derin araştırmacı yapar. Değişimin, dönüşümün burcu olarak önemli krizler yaşam yolcuğunda karşılaşırlar. Bazı durumlarda geri planda, gizli savaşan modeli temsil eder. Su grubu sabit nitelikte olan Akrep burçları, duygusal yoğunluğu olan burçlardır.


Akrep Burcu Genel Özellikleri

En temel gerçeği veya hayatını dönüştürerek bilincinin derinliklerine dalmaktır. Akrep içgüdüsel olarak kuşkucudur. Sağlıklı şüphe ve kendinden bir adım uzaklaşıp, kendine dışarıdan bakış açısı kazanmaktır. Akrep’in araştırıp buldukları bazen kaldırabileceğinden çok fazla olur. Karmaşık, çözülemez bir ruhsal durumla çökebilir. Kendisi hakkında tatsız veya korkutucu bir şeyi kasıtlı olarak bilincinden uzak tutmaya çalışabilir.

Akrep her şeye rağmen hayatta kalmanın sembolüdür, kabuğunu değiştirir, kendini iyileştirebilir ve hayatına sıfırdan başlayabilir. Akrep burcu ayrıca cinselliği ve ölümü yönetir. Odaklarında cinsellikle ilgili konular yoğun bir şekilde yer alır. Ayrıca yaşamı ölüm kalım meselesi gibi yaşadıkları için ve dönüşümün burcu olduğu içinde ölüm kelimesi ile daha çok ilgilenen burçtur. Akrep burcunun en derin sırları vardır, ayrıca başkasının sırlarına hakim olan bir burçtur. Akrep burçlarının kendi korkularını başkalarına yansıtma özelliği vardır.

Gergin olmasına rağmen güçlü bir burçtur. Kendini bulabilmek için gizliliğe ihtiyaç duyarlar. Akrep burçlarının en derinde affetmediği, duygu biriktirdiği kişiler olabilir.  Karanlık, saklanma gözlerden uzak olmak onları daha güvende hissettirecektir. Bazı akrepler için ise yoğun korkularla geçen dönemler vardır. Korkuları ile yüzleştikçe değişimi gerçekleşir. Bazen bakışları keskin, yoğun duygularını yansıtan özelliktedir. Akreplerin hisleri kuvvetli olması nedeniyle içinizden geçeni okuma potansiyelleri vardır.

Duygusal zekaları kuvvetlidir, buda onu başarılı kılan en güçlü özelliklerindendir. Akrepler değişimin burcu olduğu için yanındaki kişiler için de bir değişim başlatırlar. Ancak her türlü yıldırmaya, soruna karşı dayanıklı burçlardır. Karşıt fikirlerle karşılaştığında, uzun süre sessizce susarak direnir, sonra tüm her şeyden vazgeçerek bitirebilir, bir durumu başlatmak ve bitirmek oldukça zordur.


Akrep Burcu Karakteristik Özellikleri

Akrep arketipi ile üç ayrı akrep ile özdeşleştirilir. İlki Akrep Arketipi hedefine giden yolda her şeyi yapmayı kendine hak gören, egoist, güç isteği olan, şüpheci ve aşırı kuşkucu olandır. Kartal arketipi Akrep  ise hedefleri belli, sistemi anlayan, hırslarına yenik düşmeyen,  enerjisi yöneten, kontrollü, enerjisi yöneten kişilerdir. Güvercin dediğimiz Akrep ise, tüm geri çeken duyguların üstüne çıkmış, kendi içinde karmaşa ile dış dünyanın acıları ile dönüşmüş, tutkuların ötesine geçmiş, şifacı, dönüştürücü kişilerdir.

Akrep burçları güç isteği ile karşı tarafın gözlerinin içine bakarak, derin duygularını karşı tarafın bilebilir. Ancak kendi duygularını dışarı aktarmak istemez, en derine gömer, gizler. Ancak akrepler içindeki karanlık duygularla yüzleştikçe ve dış dünyaya açtıkça iyileşir. Sorunun kaynağına inmek, en gizli olana ulaşma, şüpheleri ile derinlerde kalan gizemi çözme yeteneği vardır.  Kendi karanlığı ile yüzleşme kapasitesi nedeniyle psikoterapi de iyidir. Akrep burçları,  şamanlar,  büyücüler, şifacılar, falcılar, olarak anılır.


Akrep Burcu Olumlu ve Olumsuz  Özellikleri

Olumlu Özellikler 

  • İyi bir dost: Akrep burcu her zaman iyi bir dosttur. Eğer onunla bir yola çıktıysanız sizi asla yarı yolda bırakmaz. Akrep burcu ile bu yüzden ortaklaşa bir iş yapabilirsiniz. Siz vazgeçmek istediğinizde bile o sizin elinizi asla bırakmaz. Onun dostluğunu kazandıysanız her zaman sadık sonsuz bir dost kazandınız demektir.
  • Çekici ve tutkulu: Bir Akrep burcu her zaman tutkuludur. Bu işi olsun, arkadaşlığı olsun veya aşk hayatı olsun onun hayatında tutku yoksa Akrep burcu da yok demektir. Tutku olmazsa olmaz hayat bağlarından biridir.
  • İnatçı: Akrep burcu kafasına koyduğu her şeyi yapar. İşin sonunda kazanmak veya kaybetmek olsun eğer bir Akrep burcu istediğini yapmak istiyorsa onu durduramazsınız. Kaybetse bile onu yapacaktır çünkü onun için önemli olan şey kazandığı deneyimlerdir.
  • Gözlem yeteneği: Akrep burcunun en iyi özelliklerinden biri gözlem yeteneğinin en iyi seviyelerde olmasıdır. Eğer bir Akrep burcuysanız sezgileriniz ve gözlem yapma yeteneğinizle öne çıkan hep siz olacaksınız.
  • Sabırlı: Akrep burcu her zaman sabırlıdır. Bu bir işi devam ettirmekte olabilir veya beklemesi gereken bir durum da. Akrep burcu her zaman akışta kalmak ister ne kadar da kendi dediği olsun istese de ki bunun her zaman bir yolunu bulacaktır Akrep burcu kadar sabır konusunda iyi olan bir burç sayılı vardır.

Olumsuz Özellikler 

  • Başkalarına kolay kolay güvenmez: Akrep burcu dostluk konusunda 1 numara olsa da başkalarına kolay kolay güvenmez bu yüzden etrafındaki insan sayısı oldukça kısıtlıdır. Bu yüzden Akrep burcunun kalbini kazanmak zordur.
  • Kıskanç: Akrep burcu kıskanç bir burçtur bunu kolay kolay belli etmese de içten pazarlık yaparak kıskanabilir. Kıskandığını kolay kolay dışarıya belli etmez ama her zaman kıskanç bir tarafı vardır.
  • Agresif: Akrep burcunun agresif bir tarafı her zaman vardır. Bu dış görünüşü ile de olabilir davranışlarıyla da olabilir. Bir Akrep burcuna kolay kolay yanaşmanız zordur. Eğer dışarıdan çekindiğiniz biri varsa bu mutlaka Akrep burcu olacaktır.
  • Gizemli: Akrep burcu görüp görebileceğiniz en gizemli kişilik olabilir. Bir Akrep burcuna ne kadar yakın olursanız olun onun mutlaka sır gibi sakladığı durumlar veya sırları olacaktır. Çok hızlı düşünme yetisinden kaynaklanan özelliğinden dolayı çok şey düşünecek ancak ne yazık ki bunu size söylemeyecektir.
  • İş kolik: Akrep burcu inanılmaz derecede iş kolik olabilir. Bu yüzden sosyal hayatını her zaman geri planda bırakacaktır. Eğer bir Akrep burcu ile sevgiliyseniz veya yakın arkadaşsanız o zaman Akrep burcunun işine öncelikle saygı göstermeniz gerekir çünkü iş onun en hassas noktasıdır. Acımadan kalbinizi kırabilir.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

 

Erkek Akrepler hırslı, zeki ve kendinden emindir. Bir kez kendilerine bir hedef belirlediklerinde asla pes etmezler. Başarmak için yola çıktıkları her şeyi başarmak için tüm çabalarını ortaya koyarlar. Akrep erkekleri, Zodyak’ın en çalışkanlarından biridir. Şeytan tüyü de denilebilecek farklı bir gizem, manyetizma ve çekiciliğe sahiptirler. Pek çok şeyin farkında değilmiş gibi dursalar da sezgileri sayesinde anlayışları, kavrayışları son derece güçlü erkeklerdir. Yalan ve riyaya tahammülleri yoktur.

Başarılı olmak için gereken her şeye sahip olduklarını bilirler, bu yüzden başarısızlığın onları yavaşlatmasına asla izin vermezler. İstediklerini elde edene kadar asla pes etmezler. Akrepler çok çalışkandır. Bu yüzden romantik hayatlarını her zaman ikinci plana atarlar.

Ayrıca Akrep burcu erkeği gizemlidir. Gizemleri etrafındaki insanları çileden çıkarabilir. Akrep erkekleri inatçıdır. Her şeyin kendi bildiği gibi olmasını isterler çünkü en iyisini kendilerinin bildiğine inanırlar. Akrepler, sorumluluk almayı ve emir vermeyi sevdikleri için bencil ve talepkar görünebilirler. Ancak, başka biri emir vermeye çalıştığında çileden çıkabilir. Akrepler, liderlik etmedikçe rahat değildir.

Akrepler ayrıca gelecek için büyük umutları ve hayalleri olan bir partner arar. Akrep erkekleri istekli oldukları için tembel insanlara tahammül edemezler. İlişkiye koydukları kadar kariyerine de enerji katacak bir partner isterler. Akrepler kıskanç ve kontrolcü olmalarına rağmen partnerlerinin kendi hayatlarının olmasını isterler. Çok muhtaç veya yapışkan birini istemezler. Akrep erkeği sıkılmaya gelemez bu yüzden onları boğmamaya özen gösterin.


Akrep Burcu Kadını Özellikleri

 

Gizemli, sezgileri güçlü, zorlayıcı Akrep burcu kadınına asla yalan söylememenizi, onu aldatmamanızı tavsiye edebiliriz. Kapalı sırların üzerine gitmekten, sorgulamaktan asla vazgeçmez. Zor beğenir, zor bırakır. Kadın Akrepler sert fikirli ile ısırıcı olarak bilinirler, ancak aynı zamanda onları harika arkadaşlar ve genel olarak başarılı insanlar yapan birçok olumlu niteliğe de sahiptirler. Tutkulu yapılarını sadece aşk hayatlarında değil arkadaşlık ve iş hayatlarında da her zaman sergilerler.

Bir Akrep burcu kadını ile iş birliği yapıyorsanız o zaman kazanan siz olacaksınız çünkü Akrep burcu kadının elinden her iş gelebilir ve sizin içinde tutkuyla çalışacaklardır. Akrep burcu arkadaşınız varsa o zaman iyi bir sır küpü olduğunu da biliyorsunuzdur. Onlar sır tutmak konusunda bir numara olabilirler.

Duyguları aşırıdır. Biri onları üzdüğünde, o kişiyi tamamen hayatından çıkarabilirler. Akrep burcu kadının ortası yoktur ya çok sever ya da nefret eder! Akrep kadınlarında affetmeye yer yoktur kin besleyebilirler. Geçmişte onlara ihanet eden birine asla güvenmezler. Bir Akrep kadını ile sadece bir şansınız olabilir bu yüzden o şansı dikkatli kullanmak oldukça önemlidir. Akrep kadınları da inanılmaz derecede kıskançtır. İkinci bir seçenek olarak muamele gördüklerinde orada durmazlar. İlişkilerde, ortaklarından sürekli onay almaları gerekir.

Takdir edilmek isteyen yapıları her zaman övgüleri kabul edebilir. Ayrıca bir Akrep burcu ilk zamanlarda çok sınırı görünebilir yani size karşı hep bir sınırı vardır. Akrep kadınları, Zodyak’ın en zeki burçlarından biridir. Akrepler soru sormayı sever. Arkadaşları, aileleri ve partnerleri hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek isteyen harika dinleyicilerdir. Bu yüzden onunla olayları paylaşmanız onun hoşuna gidecektir.

Yargılayıcı olmayan bir Akrep burcu kendisine her zaman açık ve şeffaf olunmasını ister. Akrep burcu kadını şehvetiyle de bilindiği için onları düşündüğünüzü gösteren davranışlar onun çok hoşuna gidecektir. Akrep burcu gücü sever bu yüzden ona sık sık gücünü hatırlatacak olaylar yaşamayı çok sever.


Akrep Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu

Akrep – Koç Burcu Uyumu;

Koç’a benzeyen çok özelliğiniz vardır. Birbirinizi çekerken, aniden itebilirsiniz. Çelişkili ve çekişmeli bir beraberlik için, riskli diyebiliriz. Koç, sözlerini esirgemez ve kızdığı zaman gözleri hiçbir şeyi görmez. Duygularında samimi ve içtendir. Sizin gizemli ve esrarengiz tavırlarınıza tepki verebilir. Cinsel çekicilik dışında birbirinize yansıtabileceğiniz fazla bir şey yoktur. Üstelik ikiniz de yönetilmekten çok yönetmeye eğilimlisiniz. Bu durumda aranızda daha büyük savaşlar çıkmadan, birbirinize hoşça kal demeniz en uygunudur. Daha sonra dost olabilirsiniz.

Akrep – Boğa Burcu Uyumu;

İnanılmaz yoğun bir ilişki sizi bekliyor. Boğa da sizin gibi ihtiraslı ve ateşlidir. Duygularınıza istediğiniz gibi karşılık alacaksınız. Boğa’lar sevdiği zaman tam anlamıyla bağlanırlar. Kıskanç ve sahiplenicidirler. Aranızdaki tek sorun, başkalarıyla olan sosyal ilişkilerinizde çıkar. İkiniz de aynı özelliklerine sahipsiniz. Boğa öfkelendiği zaman, onu hiç kimse durduramaz. Akrep’in sakin ve kışkırtıcı özellikleri vardır. Üstelik Boğa’dan daha fazla kıskançtır. Bu ilişki, her zaman olağanüstü duyguların dans ettiği özel bir beraberlik olacaktır. Enteresan bir ilişki.

Akrep – İkizler Burcu Uyumu;

İlginç İkizler’ i beğenmemeniz için hiçbir neden yok. Sevimli ve kurnaz zekaları şeytanı bile baştan çıkarır. Siz akıllı ve enteresan kişileri seversiniz. Sizin alışkanlıklarınıza olan bağlılığınız, bir İkizler’ de yoktur. Sürekli hareket halinde ve değişkendir. Çekici ve parlak yönleri sizi etkilese bile, sonradan sizi sinirlendirecektir. Ona kapıldığınız için, kendinizi suçlayabilirsiniz. Analizci ve araştırmacı yönünüz sayesinde onun olumsuz yönlerini görmekte zorlanmayacaksınız. Size kurnazca yaklaşsa bile bu aşkın kaderi sizin elinizde olacaktır.

Akrep – Yengeç Burcu Uyumu;

İşte uyum sağlayabileceğiniz bir ilişki. Onun romantik ve duygusal yaklaşımlarından etkileneceksiniz. Karşınızda kıskanç, duyarlı ve sezgi gücü mükemmel bir kişi duruyor ve size elinizi uzatmış, aşka davet ediyor. Birbirinizi sürekli denetlemez ve kıskançlıklarınıza gem vurabilirseniz, kesinlikle ömür boyu sürecek bir ilişki. Aranızda cinsel sorunlar olmayacak ve ateşli ve birliktelik için gerekli her şeyin tam olduğu bu aşkı çevreniz gıpta ile izleyecektir.

Akrep – Aslan Burcu Uyumu;

Birbirinizin etkisinde kalacağınız için, bu ilişki çok özel olacaktır. Aslan kaybetmeyi sevmez, Sizi gördüğü anda, seçtiği kişinin siz olacağından emin olarak yanınıza yaklaşacaktır. İkinizde üstün yeteneklere sahipsiniz. Herkes kendini daha farklı ve ilginç olduğuna inandırmıştır. Kaybetmeyi sevmezsiniz. Gururlu ve soylu bir Aslan’ı esir almanız kolay olmayacaktır. Krallara layık bir ilişki sizi bekliyor. Keyfini çıkarmak istiyorsanız, çevrenizdeki kişilerin olumsuz fikirlerine kulağınızı kapatın ve iç sesinize kulak verin.

Akrep – Başak Burcu Aşk Uyumu;

Neşeli ve dostluğa önem veren bir Başak ile anlaşmanız zor olmayacaktır. Onun akıllı ve güçlü mantığı sizi şaşırtırken, içsel olarak, ona çekildiğinizi hissedeceksiniz. O, planlı ve programlı hareket eder. Sizin adınıza mantıklı kararlar verir. Hatta yaşamınızı kolaylaştırmak adına istediğiniz tüm organizasyonu yüklenir. Başak tüm bunları yaparken sizin işlerine karışmanızı istemez. Ona kendinizi teslim edebilirsiniz. Dikkatli ve disiplinli tavırlarıyla yaşantınıza yön verecektir. Bu ilişki geleneksel ve özeldir.

Akrep -Terazi Burcu Uyumu;

İşte her şeyiyle farklı bir ilişki. Terazi tam bir aşk insanıdır. Zarifliği ve çekiciliğinden bir anda etkilenirsiniz. Farklı bir tarzı vardır. Cinselliğini sergilerken bile, sizi baştan çıkarıcı aşk oyunlarını ince bir şekilde kullanır. Terazi de, parayı en az sizin kadar sever. Yaşamın keyfini onunla çıkarabilir, ve kendinize onunla bir yaşam kurabilirsiniz. Size ve ilişkinize saygı gösteren bir Terazi’ye kim hayır diyebilir ki. Astrolojinin destek verdiği en uyumlu çiftlerinden biri olmaya hazır mısınız?

Akrep -Akrep Burcu Uyumu;

Yaşamınızın kişisini ararken karşınızda çıkan ve size benzeyen bu kişiye “hayır” demeyi aklınızdan bile geçirmek istemeyebilirsiniz. Tıpkı sizin gibi ihtiraslı ve ateşli yönleri ile karşınıza çıkan bir Akrep’e nasıl kayıtsız kalabilirsiniz ki…Aşkı tensel anlamda en iyi yaşayacak bir ikilisiniz. Eğer kıskançlığınıza esir düşmez ve kişisel egolarınızı ön plana çıkarmazsanız, ömür boyunca sürecek bir ilişki. Yalnız hayatı boyunca, karşılıklı saygıya özen göstermelisiniz.

Akrep Yay Burcu Uyumu;

Akrep’in kafasını karıştıracak bir ilişki. Kendisine asla benzemeyen sıra dışı bir kişi karşısında dururken, ne yapacağına bir türlü karar veremez. Çekici ve özgür tavırlarıyla bir anda başınızı döndürecek ve bildiğiniz tüm kuralları size unutturacaktır. Onun yanında eski yaşantınızı aklınızdan sileceksiniz. Zeki ve pratiktir. Aklınızdan geçenleri ona söylemenize bile gerek yoktur. Fakat o, sizin kadar aşırı duygusal değildir. Hissetmediği sözler için, size hiçbir söz vermez. Bir gün sizi kıracak ve uzaklaşmak isteyecektir. Onu unutun gitsin.

Akrep – Oğlak  Burcu Uyumu;

Birbirinizi gördüğünüz anda aşka esir düşeceksiniz. Oğlak seçkin ve sıra dışı ilişkilerin özlemi içinde size yaklaşırken, hep hayalini kurduğunuz bir aşkın kolları arasında yaşadığınıza inanamayacaksınız. Mantık ve akılcılık konusunda birbirinizde yarışabilirsiniz. Fakat işin içine duygular girdiği anda, her şey farklı olacaktır. Sizin sıcaklığınızı onun hissetmesini sağlamanız, biraz zordur. İhtiraslı yönlerinizi anlatmak için, epey bir zamana ihtiyacınız olacaktır. Çizgisi farklı bir aşk.

Akrep – Balık Burcu Uyumu;

Bir Balık’la birlikteliğiniz uzun ömürlü olacaktır. Duygulu ve ince yapısı ile, Akrep’in yoğun aşkı güzel bir karma oluşturur. Akrep, tutumlu; Balık, savurgandır. İkisi de, paraya farklı bir değerle bakar. Fakat, uzun soluklu bir beraberlik için, ortak birçok özelliğe sahiptirler. Güven duygusuna sürekli ihtiyacı olan bir Balık için, yaşamınızı kolaylaştırmanız için, gerekli tüm verilere sahipsiniz. Bu beraberliğin olumlu yönleri ikinizi de saracaktır. Birlikte olmanız için birçok nedeniniz var.


Akrep Burcu Aşk Hayatı

Aşk hayatında ciddi değişimler yaşarlar ve en derinleriyle yüzleşirler. Aşkta tutkulu yoğun duygular yaşarlar. Bir ilişkiye başlamakta, bitirmekte ölüm gibi zordur. Karar vermek, başlamak risk içerir ve detaylı keşfettikten sonra başlamak isteyebilir. Aynı zamanda duygu paylaştığı kişiyi bırakması, ayrılması çok zordur. Tüm sorunlara rağmen, ilişkiyi yaşatmak için mücadele verir. Krizli ilişkilerle gelişir ve değişir.

Yengeç ve Balık burçları iyi anlaşır, birbirinden beslenirler. Boğa burçları karşıt burcu olduğu için genelde anlaşırlar ve birbirinden öğrenmeleri gereken yaşam sınavları vardır. Aslan burçları ile anlaşmaları zordur, mücadele ve rekabet olur. Terazi ile anlaşmaları duruma göre değişir, terazi idare eden yapısı ile akrebin bırakmayan yapısı ile anlaşmalar da olabilir. Ancak genel olarak beklentileri farklı burçlardır.

Yay, ikizler burçları ile anlaşmak kolay değildir, bu burçlar değişken ve dışa dönüktür. Oğlak ve Başak burçları ile uyumludur, birbirilerini tamalar, besler, büyütürler.


İkizler Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu