Gündem

İkizler Burcu Hangi Ay? İkizler Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? İkizler Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

İkizler Burcu Hangi Ay? İkizler Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Astrolojide yer alan 12 Burçtan üçüncüsü olan İkizler Burcu Hangi Tarih? merak ediliyor. Özellikle İkizler Burcu olanlar İkizler Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte İkizler Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? İkizler Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, İkizler Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık…

İkizler Burcu Hangi Ay?

Burçlar, doğum tarihi ve aylarına göre hesaplanmaktadır. Hangi burç hangi ay merak edenler aynı zamanda, burçların taşıdığı karakteristik özelliklerin insanların yaşamlarında etkilediğini düşünmektedirler. Hal böyle olunca 22 Mayıs – 21 Haziran tarihleri ​​arasında doğanlar da İkizler Burcu olurlar.

Hava grubundan olan ikizler burcu, Latince ismiyle Gemini yani İkizler zodyak kuşağı takımyıldızlarından biridir. Güneşin geçme süresi 31 gündür. İkizler burcuna sahip olan kişiler genel anlamda zeki, kararsız ve hızlı karar değiştiren, ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilen, keşfetmeyi seven ve meraklı, sempatik, iletişim kurmaktan mutluluk duyan, kültürlü, kibar ve mantıklı yapıda olurlar. Kötü yönleri arasında çabuk sinirlenebilen, iki yüzlü, agresif, dedikoducu, duyarsız olma gibi kötü özellikleri de bulunmaktadır.


İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcuna sahip olan kişiler için bir başkasıyla iletişim halinde bulunmak ve ondan bilgi almak çok önemlidir. Çünkü ikizler burcu yeni şeyler öğrenmekten ve zekasını geliştirecek sohbetler etmekten çok büyük haz duyar.  Meraklı huyundan dolayı her şeyi öğrenmek ister ve araştırır. Bu araştırdığı konuları ise bir başkasına anlatmaktan büyük mutluluk duyar.

Çabuk düşünür ve hızlı hareket etmeyi sever, duyguları yerine mantığını kullanarak hareket etmeyi tercih ederler. Konuşurken veya bir işle meşgulken sürekli ellerini kullanırlar. Bu durum el becerilerinin gelişmiş olmasından kaynaklanır. İkizler burcuna sahip kişiler çift karakterlidir. Bu durum onları sık sık karar değiştirmeye ve aldığı kararlardan şüphe duymaya sürükler.

Bir an çok mutluyken hemen mutsuz ve içe kapanık olabilir. Bir an için sevimli olan ikizler burcu çok geçmeden sinirli ve agresif olabilir. Her şeyden çabuk sıkılırlar ve bu yüzden meşgul oldukları işlere konsantre olmakta zorluk çekerler. Bu sebeple içinde bulundukları durumları bırakıp başka şeye atlama özellikleri vardır.


İkizler Burcu Karakteristik Özellikleri

Okumak yerine yaşamayı tercih ederek öğrenmeyi yeğlerler. İkizler okurken dikkatlerini toplayamadıklarından hiç iyi bir okuyucu sayılmazlar. Sabırsız kişiliklerine derinliğine ilgi gereken konular hiç uygun düşmez. Kusurlu yanlarınız arasında yalan söylemek ve dedikodu merakı göze çarpar. Çift karakterli olduklarından bir konu üzerine karar vermek onlar için en zor şeylerden biridir. İkizler yükseleninin çoğu zaman nasıl davranacaklarını kestirmek zordur.

Kolay etki altında kalabilir ve çabuk bıkıp vazgeçebilirler. Dikkati çeken bir diğer özellikleri de çok hareketli olmalarıdır. Konuşurken bile yerlerinde duramazlar hiçbir şey yapamasalar elleri oynar. Klasik ve rutin davranmak onlara uygun değildir. Araştırmacı ve meraklı kişilikleri nedeniyle basın, yayımcılık, pazarlamacılık, konuşma gereken işler, sahne ve edebiyat alanları onları çeker. Çok fazla arkadaşları olmasına karşın dostları azdır. Yükselen burç ikizler sınırlamalardan hoşlanmazlar. Fikir tartışmalarına her daim hazırdırlar.

Genellikle uzun, ince bir vücutları olur. Gözleri ela veya açık renkli, cildi de buğday veya esmerdir. El parmaklarınız da genellikle ince ve uzundur. Saç rengi kumraldan koyuya doğru değişebilir.


İkizler Burcu Olumlu ve Olumsuz Özellikler

Olumlu Özellikler

 • Meraklı: İkizler burcu meraklı yapılarıyla her zaman dikkat çekerler. İkizler burcu merak ettiğinden dolayı her konu hakkında mutlaka bilgisi vardır. Eğer bir şeyler hakkında bilgi eksikliğiniz varsa kesinlikle İkizler burcundan destek alın onlar size farklı yollar sunacaktır.
 • Yeni şeyler öğrenme hevesi: İkizler burcunu her zaman farklı bilgiler öğrenirken bulabilirsiniz. Bu onların monotonluktan sıkılgan yapısından gelir. Evde boş durduklarında bile mutlaka bilgilerini artırabilecek aktiviteler düzenlerler.
 • Uyumlu: İkizler burcu her zaman uyumludur. Bir program değiştirseniz de son dakika plan değişikliğine gitseniz de İkizler burcu bunu büyük bir sorun haline getirmeyecek ve yeni plana hemen uyum sağlayacaktır.
 • Pratik zeka: Eğer iş hayatınızda İkizler burcu bir iş arkadaşınız varsa o zaman işleriniz biraz daha kolaylaşabilir diyebiliriz. Çünkü İkizler burcu pratik zekasıyla girilen her problemi çözme kabiliyetine sahiptir.
 • İletişimi yönetir: İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür olduğundan dolayı iletişim kanalı ondan sorulur! Bir İkizler burcuysanız iletişim alanında oldukça iyi olabilirsiniz diyebiliriz. Ayrıca bir İkizler burcu ile arkadaşsanız kelime oyunlarına, sık sık esprilere ve hızlı konuşmalara maruz kalabilirsiniz diyebiliriz.

Olumsuz Özellikler

 • Tutarsız: İkizler burcunun en belirgin olumsuz özelliği kesinlikle tutarsız olmasıdır. İkizler burcunun 5 dakika içinde bile modu, durumu, size olan düşüncesi veya yapacakları aktivite değişebilir. Bir anda iyiyken bir anda kötü olabilir veya bugün çok mutluysa yarın çok mutsuz olabilir.
 • Kararsız: İkizler burcu çift karakterli olarak bilinir bu doğrudur. Karar vermek asla ona göre değildir. Bir karar verme sürecindeyseniz asla İkizler burcuna danışmayın çünkü onlar kendi hayatlarında oldukça kararsız bu yüzden size akıl vermekte zorlanabilirler.
 • Fazla konuşkan: İkizler burcu gereksiz ve fazla konuşabilir. Hatta İkizler burcunun konuşmasından sıkılıp onlardan uzaklaşabilirsiniz çünkü onların durmadan konuşması sizi bunaltabilir. İkizler burcu sessizliği sevmez bu yüzden konuşmasıyla bu sessizliği bastırır.
 • Abartılı davranışlar sergileyebilir: İkizler burcu bazen abartılı davranışlar sergileyebilir. Küçük bir olayı bile abartılı bir şekilde anlattığına şahit olabilirsiniz. Mesela onları üzen bir durum varsa bu durumu size abartarak anlatabilir.
 •  Hırslı ve aldatıcı: İkizler burcu hırslıdır bu kötü bir özellik değildir ancak bazen bu hırsı abartabilirler ve aldatıcı kandırmacalı davranışlar sergileyebilirler. Her zaman hırs halindedir normal bir olayda bile hırs yapıp etrafındakilerle savaşa girebilir.

İkizler Burcu Erkeği Özellikleri

Sevimli ve cana yakındır. Beğendiği kişiyi güzel sözleri, akılcı konuşması, bilgi ve birikimiyle kolayca etkileyebilir. Gezmeyi, seyahati sever, hareketli, değişken bir hayatı tercih eder. Aşktan çabuk sıkılabilir, sadakat konusunda çok beklenti içinde olmamak gerekir, zira sürekli değişim arar hayatında. Zorlu durumlar karşısında pratik çözümleriyle yol göstericidir.


İkizler Burcu Kadını Özellikleri

Değişime herkesten çok ihtiyacı vardır. bulunduğu ortamda çabuk sıkılır, dışarı çıkmak, hava almak ister. Özgürlüğüne karışılmamalıdır. tatlı dilli ve konuşkandır. Dost canlısı yönü etrafında pek çok kişinin bulunmasını sağlar. Akıllı ve zekidir, ne istediğini çabuk bilir ve ona hızla ulaşmak için pratik yolları kolayca bulur.


İkizler Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu

 • Koç-ikizler: Sık sık tartışırlar
 • İkizler-ikizler: Kolay iletişim kurarlar ve çok iyi anlaşırlar
 • İkizler-yengeç: Genel olarak anlaşamazlar ve zor iletişim kurarlar
 • İkizler-aslan: Duygusal anlamda anlaşmada zorlanırlar
 • İkizler-başak: Sık sık tartışırlar ve çok nadir anlaşırlar
 • İkizler-terazi: Çok iyi anlaşırlar. Bir araya geldiklerinde uyumlu bir çift olurlar
 • İkizler-akrep: Kopuk ve sorunlu bir iletişimleri bulunur
 • İkizler-yay: Birbirlerini tamamlarlar ve çok iyi anlaşırlar
 • İkizler-oğlak: Uzun süreli ilişkileri olur, kimi zaman anlaşmazlıklar yaşanabilir
 • İkizler-kova: Uyumludurlar ve iyi anlaşırlar
 • İkizler-balık: Çok zor anlaşırlar ve birbirlerinden uzak durmalarında fayda vardır.

İkizler burcunun diğer burçlarla uyumunu daha ayrıntılı şekilde anlatacak olursak;

İkizler- Koç Burç Uyumu

Neşeli, hareketli, değişiklik seven, yeniliklerden zevk alan ateşli Koç insanını ilk bakışta beğenebilirsiniz. Koç’un akıl almaz neşesi sizi bir anda sarar. Her an onunla birlikte olmak isteyebilir, hatta tüm gününüzü ona harcayabilirsiniz. Arka arkaya yaşadığınız renkli günler sonunda aklınız başınıza gelir ve ne yapmanız gerektiğini düşünmeye başlarsınız. Gelecekle ilgili planlar yapmanız gerektiğinde de, derin düşünceler içine girersiniz.

Koç’un kıskançlığı karşısında bocalamanız ve ürkmeniz mümkün. Üstelik Koç sizin kadar entelektüel ve kültürlü değildir. Sizi ele geçirme konusunda ısrarcıdır. Bu ilişki de, hiçbir şey düşündüğünüz gibi gelişmeyebilir. Fakat aldırmayın. Aşkınız bitebilir ve sizi iyi bir arkadaş olabilirsiniz.

İkizler- Boğa Burç Uyumu

Bir Boğa asla size göre değildir. Duygulu sebatkar, inatçı ve yenilikleri sevmeyen bir kişinin yanında ne işiniz var Allah aşkına… O sizin için her türlü fedakarlığı yapacak ve sizi rahat ettirmek için yaşamınızı kolaylaştırıcı seçenekler sunacaktır.

Onun yanında kendinizi güvenli ve güçlü hissedebilirsiniz. İsteklerinizi anında yerine getiren iyi niyetli bir Boğa’ya “hayır” demek size de güç gelecektir. Çünkü karşılık olarak özgürlüğünüzü kayıtsız şartsız isteyecektir. Önceleri cazip gelen her şey, sonradan sizi rahatsız edecek ve tüm olanaklarınızı teperek, bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak isteyecek, geride gözü yaşlı ve hiddetli bir Boğa bırakacaksınız. Üstelik o, yaşadıklarını asla unutacak biri değildir ve sizi hep öfkeyle hatırlayacaktır.

İkizler-İkizler Burç Uyumu

İstediğiniz tüm özelliklere sahip bir kişi karşınızda duruyor. Eğer gerçek anlamda size eşlik edecek bir eş arıyorsanız, onu seçebilirsiniz. Ortak özellikleriniz, öylesine birbirinizi tamamlıyor ki…Birbirinizi anlayacak, duygularınızı paylaşacak, hatta aynı şeyleri düşünerek beraber kararlar alacaksınız. Beraberliğiniz evlilikle sonuçlanacak, yıllar boyunca eş değil arkadaş kalmayı başaracaksınız.

Çocuklarınızla arkadaş olabilen gerçek bir anne ve baba olacaksınız. Yaşam amaçları aynı olan ve kendilerine özel bir hayat kuran bu iki insanı çevreleri gıpta ile izleyeceklerdir. Küçük inatlaşmalar ve tartışmalar da, beraberliğinizin tuzu biberi olacaktır. Asla bitmemesi gereken bir ilişki.

İkizler-Yengeç Burç Uyumu

Yengeç tipi daha ilk anda size uzak gelecek ve bir hayli uğraşacaksınız… Özgürlüğünüzün kısıtlanmasına dayanamayan bir İkizler olarak, Yengeç’in romantik ve sizi saran sıcak sevgisi karşısında bocalamanız mümkün. Onun, üzerinize düşerek sizi şımartması ve her isteğinizi anında yerine getirmesi karşısında ayaklarınız yerden kesilebilir. Her zaman kendi istekleri için savaşan bir İkizler için, son derece sıra dışı bir ilgidir bu.

Keşke bu peri masalı hep böyle devam etse veya ikiniz için de, kabusa dönmeden en güzel yerinde bu aşka son verseniz her şey daha iyi olurdu. Fakat nedenini bulamadığınız bu aşk bir gün bitecektir. Bu ilişkiden en çok yara alan da, Yengeç olacaktır. Siz kelebekler gibi eski yaşantınıza uçacaksınız.

İkizler-Aslan Burç Uyumu

Siz sevgili İkizler, bir Aslan’la karşılaştığınız zaman, ortaya ilginç bir durum çıkacaktır. Aslan cazibesi, canlılığı, mertliği, atılganlığı ve tatlı sözleriyle sizi çok çabuk etkileyecektir. Üstelik siz de ondan aşağı kalmaz, çekiciliğiniz ve ince zekanızla Aslan’ın başını döndürebilir ve aranızdaki duyguyu ateşlersiniz. Aranızda ilginç ve hoş bir beraberlik başlamıştır. Artık tüm gözler size çevrilmiştir.

Zeka oyunları, güç savaşları, esprili konuşmalar ve özgürlük şarkıları gün boyunca eser durur. İkiniz de bu ilişkiyi bitirmeye gönüllü değilsinizdir. Sürebildiği kadar gitsin derken, kendinizi uzun sürecek bir beraberliğin, hatta evliliğin kucağında bulabilirsiniz. Patavatsız bir İkizler olarak, Aslan’ın gururunu kırmazsanız, bu ilişki ömür boyu sürecektir.

İkizler -Başak Burç Uyumu

İkiniz de bir Merkür kişi olarak, karşılaştığınız anda birbirinizin zekasından etkilenebilirsiniz. Başak’ın maddiyata olan düşkünlüğü sizi rahatsız edecektir. Onun ince hesapları, kılı kırk yaran detaycılığı, yaşamınızı zorlaştıracak ve üstelik sizi kızdıracaktır. O sürekli çevresini eleştirmekten hoşlanır. Sizin diliniz sivridir ve düşündüğünüzü anında söylersiniz. Aranızda akıl oyunlarını kıskandıracak bir savaşın işaretleri verilmiştir bile.

Kaçacak şansınız olmadığına göre sığınak olarak birbirinizi seçmeli ve paylaşmanın zevkini öğrenmelisiniz. Birbirinizle savaşmak yerine anlaşmayı denediğiniz zaman çok şey kazandığınız göreceksiniz. Birlikte iş ortaklığı bile kurabilir, beraberliğinizi pekiştirebilirsiniz.

İkizler-Terazi Burç Uyumu

Astrolojinin itiraz etmeyeceği ender birlikteliklerden biri sizi bekliyor. Terazi ve İkizler’in hava uyumunu hiç bu kadar yakından solumamışsınızdır. Onların dans eder gibi yaşadıkları bu aşk, herkesi kıskandıracak ve kendileriyle birlikte, çevrelerine de hoş güzellikler yaşatacaklardır. Terazi sizi kıskanmayacak ve özgür bırakacaktır. Aradığınız estetik ve güzellik Allah vergisi olarak zaten onda vardır.

Eksik olan hiçbir şey yoktur ve bu beraberliği sorgulamadan sürdürebilirsiniz…Çok yönlü kişiliğiniz, Terazi’yle daha da zenginlik kazanacaktır. Sizin değişkenliğinizle onun kaprisleri aynı anda çakışmadığı müddetçe, aranızda önemli probleminiz olmayacaktır. Aşkınızın değerini korumalısınız.

İkizler-Akrep Burç Uyumu

Yaşamınızda her şeye yer vardır fakat “bir Akrep’le asla” diyebiliriz. Hangi noktada bir araya geleceğinizi bile tahmin etmek imkansız gibi bir şeydir. Sizin malum özgürlüğünüze Akrep’in göstereceği tepkiyi düşünmek bile istemiyoruz. Aranızda fiziksel çekim olabilir. Çünkü, Akrep’in dayanılmaz çekiciliğine karşı koymak mümkün değildir…

Ona yakın olmayı isteyecek ve onunla birlikte olmayı, tenini özleyeceksinizdir. Peki ya sonra? Savaşlar suçlamalar ve gözyaşları arasında tartışmalar sürüp gidecek. Siz kaçacaksınız fakat o peşinizden gelmeyecek. Meraklı yapınızla bunun nedenini araştırırken, aranızda kısır döngü başlayacaktır. Bu ilişkinin ipini kesin gitsin. İnanın rahatlayacaksınız.

İkizler-Yay Burç Uyumu

İşte keyifli ve tadı mükemmel bir ilişki. Karşıt burcunuz Yay’la inanılmaz bir tempo tutturacak ve bu dansın bozulmasına izin vermeyeceksiniz. Özgürlük çığlıkları atan iki akıl küpüyle başa çıkmak öylesine zordur ki… Birbirinizin dilinden yalnızca, yine kendiniz anlarsınız. Saatlerce sohbet eder, aynı zevkleri paylaşır, birlikte seyahat edersiniz.

Birbirinizi ender bile olsa kıskandığınız zaman, bu ilişki yara alabilir fakat iyileşmesi çok zaman almaz. Aynı enerjiyi bıraktığınız yerden başlatırsınız. Yay’ın felsefi yaklaşımları sizi bir anda saracak ve ikna edecektir. Her şeyin, inanılmaz ve özel geliştiği bu beraberlikte, kem gözlerden sakınmaktan başka yapacak bir şeyiniz yoktur. Dileriz bu aşk hiç bozulmaz.

İkizler-Oğlak Burç Uyumu

Oğlak kişisi sizi bir hayli zorlayacaktır. O tutucu bir insandır. Geleneksel yapısı sizin yenilikçi yönünüze ters gelebilir. Bir İkizler olarak yaşamı günü gününe yaşamaktan hoşlanırsınız. Akıllı ve entelektüel kişileri sever, esprili insanlara bayılırsınız. Oğlak ise tüm bunların tersi bir tablo ile karşınıza çıkar. Fakat sizin üstün yönleriniz, onun ilgisini çeker ve size yakın olmanın planlarını yapar.

Gizemli ve düşüncelerini saklayan bir Oğlak’a tahammül etmeniz çok zordur. Üstelik onun reddettiğiniz için size kin duyacak bir kişiye ayıracak vaktiniz hiç yoktur. Eğer onu gerçekten beğenmişseniz ve her şeye rağmen ilişkinizin sürmesini istiyorsanız, bu ilişkiye ayıracak boş zamanınız var demektir.

İkizler-Kova Burç Uyumu

İşte ilginç, renkli ve birbirini tamamlayan bir beraberlik. Kova insanı başkalarından çok farklı bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Her konuyu kolaylıkla anlayacak, neşeli ve çekici kişiliğiyle sizi oyalayacak, meraklandıracak ve bilmediğiniz dünyanın kapılarını açacaktır. Buna karşın, sizin de ona karşılık vermeniz ve üstün özelliklerinizi sergilemeniz şarttır. Kendisiyle başa çıkabilen bir İkizler kişisi ile karşılaşan Kova, bu entelektüel beraberliğe tüm kalbiyle “evet ” derken, inanın sizden çok kendisini düşünecektir.

Şimdiye dek hiç bu kadar özgün bir kişiyle karşılaşmamıştır ve karşısına çıkan bu güzel fırsatı kaçırmak istemeyecektir. Bu güzel ilişkinin formülünü bozmayın ve ilişkinizi tüm gücünüzle koruyun. İnanın her şeye değecektir.

İkizler-Balık Burç Uyumu

İşte yine her şeyiyle zor bir ilişki karşınızda duruyor. Akıllı ve her şeyi zekasıyla ölçen bir İkizler kişisine, duyguların sözcüsü bir Balık ne yapabilir ki? Sizin yerinde duramayan hareketli yapınızı bile takip etmekte zorlanan zavallı Balık, beraberliğiniz ilerledikçe nasıl dayanacak. bilmiyoruz. Onun bitmeyen duygu seli ve kıskançlıkları karşısında sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok zaten. Hem bir Balık sizi asla oyalayamaz.

Onun aklınıza hitap edecek hiçbir şeyi yoktur. Siz yaşam problemlerini çözerken, o düşlerini ve rüyalarını anlatmaya çalışır ve siz onu asla dinlemezsiniz. Küser kırılır ve kendi kabuğuna çekilir. Bu ilişki tehlike sinyallerini çok çabuk verir. Sonuç olarak bu aşk, kesinlikle anılarda kalacaktır.


İkizler Burcu Aşk Hayatı

Fazla duygusallık onlara göre değildir. Sosyal çevresi oldukça geniş olduğundan aşksız kalması mümkün değil diyebiliriz. İlişkilerde partnerlerini sürekli şaşırttıkları için karşıda ki kişi duygularında zorluk yaşayabilir.

Bir kişiye bağlı kalmak sizin İkizler burcu için çok zordur bu yüzden kalpsizlikle suçlanabilirler. Aniden aşık olur ve çok çabuk bıkarlar. Bir kişiye bağlanmanız çok zordur. Hayatı planlı programlı yaşarlar. Üstelik planlarında akıllıca çalışırlar. İlişkilerde en nefret ettikleri şey azarlanmak ve değer görememektir. En ulaşılmaz kişileri bile kendine kolayca kendine çekebilen bir yapısı vardır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Koç Burcu Hangi Ay? 

👉 Boğa Burcu Hangi Ay? 

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu