Kimdir

Ali Erdemoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Ali Erdemoğlu Hayatı ve Biyografisi

Ali Erdemoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Ali Erdemoğlu Hayatı ve Biyografisi. Türkiye’nin en zengin 3. İnsanı olarak da bilinen Ali Erdemoğlu Aslen Nereli? Ali Erdemoğlu serveti ne kadar? Ali Erdemoğlu nasıl zengin oldu? soruları merak edilmekte. Gelin birlikte Ali Erdemoğlu Ailesi ne iş yapar? ve Ali Erdemoğlu hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Ali Erdemoğlu Kimdir?

Amerika’nın iş dünyası dergisi olan ve bir sürede Türkiye’de Türkçe olarak yayınlanan Forbes Dergisi listesinde Türkiye’nin 3. Zengin insanı olarak gösterilen Ali Erdemoğlu Kimdir? merak edilmekte. SASA iki ortağından biri olarak tanıdığımız Ali Erdemoğlu; 1963 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. 2024 yılı itibari ile 61 yaşında olan Ali Erdemoğlu aslen Adıyaman Besnilidir. Aile şirketleri olan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ali Erdemoğlu ve İbrahim Erdemoğlu halıda kullanılan en büyük malzeme üreticisi SASA Polyester’in yüzde 75’inden fazlasına birlikte sahipler.

1970 yılında babaları Mehmet Erdemoğlu, aile fertleriyle birlikte iki adet kilim dokuma tezgahı ile Merinos’u kurması Erdemoğlu holdingin ilk adımları atılmış oldu. Belirtelim ki; Bugün Erdemoğlu Holding, Türkiye ve Rusya’da sekiz lokasyondaki üretim tesisleriyle dünyanın en büyük halı üreticilerinden biridir.


Ali Erdem Oğlu Hayatı ve Biyografisi

Ali Erdemoğlu ismi genel olarak aslında 2015’te SASA’ nın %51’ini 102 milyon dolara Erdemoğlu holding tarafından alınması ile duyulmaya başlandı. Başarılı iş insanı Al Erdemoğlu kardeşi İbrahim Erdemoğlu ile birlikte aldıkları SASA ile büyük bir büyüme göstererek ülkemizin en önemli şirketlerinden biri haline geldi.

Erdemoğlu Holding bünyesindeki şirketler ve markaların temelleri ilk olarak 1970 yılında atıldı. Erdemoğlu Ailesi, Onursal Başkan Merhum Mehmet Erdemoğlu öncülüğünde 1990 yılında kurduğu Erdemoğlu Halı San. ve Tic. A.Ş.’nin adını 1998 yılında Merinos Halı San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirerek markalaşma yolunda ilk adımını atmıştır. 2010 yılından beri ise tüm şirket ve markalarını tek bir çatı altında topladığı Erdemoğlu Holding yapısı ile ilerliyor.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 20. sırada yer alan holding başarılarına her her geçen gün yenilerini ekleyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor.  SASA’ nın patronlarından olan Ali Erdemoğlu 4.7 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri arasında dünyada 580’inci sırada, Türkiye’nin en zenginleri arasında ise 3. sırada yer aldı.

Ali Erdemoğlu 60 yaşındadır ayrıca; evli ve 3 çocuk babasıdır.

Twitter’ da 👉 Ali Erdemoğlu


👉 Necati Bay Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu