Yaşam

Anestol Pomad Ne İşe Yarar? Anestol Pomad Krem Ne İçin Kullanılır?

Anestol Pomad Ne İşe Yarar? Anestol Pomad Krem Ne İçin Kullanılır? Sorularının yanıtlarını arayanlar için Anestol Pomad prospektüsünden faydalanarak tüm bilinmesi gerekenleri paylaştık. Anestol Pomad krem lokal anestezikler (bölgesel uygulanan uyuşturucu) ve antipruritikler (kaşıntıyı önleyen) grubuna dahil olan bir ilaçtır. Anestol pomad Haricen (cilt yüzeyine) uygulanır.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad krem, lokal anestezikler (bölgesel uygulanan uyuşturucu) ve antipruritikler (kaşıntıyı önleyen) grubuna dahil olan bir ilaçtır. Anestol, deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak kullanılır.


Anestol Pomad Krem Ne İçin Kullanılır?

Anestol Pomad krem aşağıdaki durumların tedavisinde cilt yüzeyine uygulanır:

  • Yanık çeşitlerinde (Güneş yanıkları, yüzeysel yanıklar)
  • Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan kaşıntılarda.
  • Meme ucu, Anüs, Dudak çatlakları ve cilt tahrişleri
  • Soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak kullanılır.

Anestol Pomad Kremi Aşağıdaki Durumlarda Kullanmayınız

Eğer;

  • ANESTOL ve amid tipi anesteziklere karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz,
  • Merhemin sürüleceği yerde enfeksiyon varsa ve enfeksiyon tedavi edilmiyorsa,
  • Hastanede değilseniz ve düzensiz kalp atışı için ilaç (amiodaron veya sotalol gibi) alıyorsanız bu ürünü kullanmayınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Gerektiğinde günde birkaç defa uygulanabilir. Bir seferde uyguladığınız ANESTOL dozu 5 gramı aşmamalıdır. Bu miktar 250 mg lidokaine karşılık gelir.

Günlük 17-20 g ANESTOL (850-1000 mg lidokaine eşdeğer) dozunu aşmayınız. Çok geniş yüzeye, çok sık uygulama ile aşırı duyarlılık ortaya çıkabileceğinden bu şekilde kullanmanız önerilmez. Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde; uygun bir miktar ANESTOL’ü uygulama yapılacak bölgeye iyice yedirerek sürünüz.

Anestol Pomad Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Dicloflam Ne İçin Kullanılır? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu