Üniversite

Antalya’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

Şehir merkezinde denize yaklaşık 10 km uzakta bulunan üniversite Akdeniz’İn en büyük ve en gözde üniversiteleri arasında yer almaktadır. Fakülteler arasındaki uzaklık biraz olsa da üniversite güzel yerde bulunur. Fakülte binaları ve bahçeleri içinde her şey bulunur.

Antalya’da Ulaşım Nasıldır?

Antalya’nın Büyük şehir olması öğrenciler için büyük avantajdır. Hepimizin rahat etmesi için amaçlanmış tramvay ve büyük otobüsler şehir de büyük kolaylıklar sağlıyor. Ulaşım fazla pahalı değildir. Öğrenciler için özel indirimler mevcuttur.


Antalya’nın Mutfağı

Antalya’nın ünlü lezzetleri arasında yer alan Köfte-Piyaz şehirde bir çok lokantada ucuz fiyatlara satılmaktadır. Bu lezzetler sizler için öğrencilere özel indirimlerle sunulmaktadır. .


Antalya Halkının Öğrencilere Yaklaşımı

Antalya halkının çoğu yazlık mevsimlik çalışan işçiler olduğu için öğrencilere destek olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun için bütün öğrenciler Antalya şehrinde rahat bir şekilde okullarını okuyorlar.


Antalya’da Gezilebilecek Yerler

Antalya turistik bir şehir olduğundan dolayı deniz ve kumsalları ile ünlü olan ilçelere sahiptir. Öğrenciler yazın denizlerde gezerken kışın doğa parklarında gezerler. Doğa ile iç içe olan bu şehir orada yaşayan herkesi büyülemeye devam ediyor.


Akdeniz Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu