Üniversite

Artvin’de Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

2007 yılında açılışı yapılan bu üniversite Karadeniz’in önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Yeşillik açılımı bakımından oldukça güzel kampüse sahip bu üniversite öğrencilerine her türlü ihtiyacı üniversite içinde sağlamaktadır.

Artvin’de Ulaşım

Yeni otobüsler ile yapılan şehir içi ulaşım sektörü öğrenciler için birer artı olmaktadır. Rahat otobüs seferleri ile ulaşımı sağlayan belediye öğrenciler için her şeyi düşünmüş durumdadır.


Artvin’in Mutfağı

Karadeniz mutfağının her özelliğine sahip efsane lezzetli yemeklere sahip olan Artvin şehri öğrencilere bu lezzetleri makul fiyatlara sunuyor. Öğrenciler için ekstralar ve fırsatlar yaratan esnaf öğrenciye göz bebeği gibi bakıyor. Önde gelen lezzetleri şunlardır; karadeniz pidesi etli kavurma, balık tava. .


Artvin Halkının Öğrencilere Yaklaşımı

Karadeniz bölgesinin en sıcak insanlarının bulunduğu bu şehir öğrencilere kendi yavruları gibi bakıyor. Üniversite gençlerini sokakta gören halk ilk fırsatta bir ihtiyaçları olup olmadığını sormayı ikna etmiyor.


Artvin’de Gezilebilecek Yerler

Doğa yapısı ve toprak yapısı bakımından zengin olan bu şehir doğa ile iç içe olabileceğiniz güzel doğa parkları ve turistik yapısı ile öğrencilere güzel alternatifler sunar. Karagöl,Borçka Tabiat Parkı,Hatila Vadisi bunlardan sadece birkaçıdır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu