Artvin’de Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

    1)Artvin’de Üniversite Nerededir ? Kampüsü Nasıldır ?

2007 yılında açılışı yapılan bu üniversite Karadeniz’in önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Yeşillik açılımı bakımından oldukça güzel kampüse sahip bu üniversite öğrencilerine her türlü ihtiyacı üniversite içinde sağlamaktadır.

     2)Artvin’de Ulaşım Nasıldır ?

Yeni otobüsler ile yapılan şehir içi ulaşım sektörü öğrenciler için birer artı olmaktadır. Rahat otobüs seferleri ile ulaşımı sağlayan belediye öğrenciler için herşeyi düşünmüş durumdadır.

     3) Artvin’in Mutfağı Ve Fiyatları ?

Karadeniz mutfağının her özelliğine sahip efsane lezzetli yemeklere sahip olan Artvin şehri öğrencilere bu lezzetleri makul fiyatlara sunuyor. Öğrenciler için ekstralar ve fırsatlar yaratan esnaf öğrenciye göz bebeği gibi bakıyor. Önde gelen lezzetleri şunlardır; karadeniz pidesi etli kavurma, balık tava.

    4) Artvin Halkının Öğrencilere Yaklaşımı Nasıldır ?

Karadeniz bölgesinin en sıcak insanlarının bulunduğu bu şehir öğrencilere kendi yavruları gibi bakıyor. Üniversite gençlerini sokakta gören halk ilk fırsatta bir ihtiyaçları olup olmadığını sormayı ikna etmiyor.

     5) Artvin’de Gezilebilecek Yerler Nerelerdir ?

Doğa yapısı ve toprak yapısı bakımından zengin olan bu şehir doğa ile iç içe olabileceğiniz güzel doğa parkları ve turistik yapısı ile öğrencilere güzel alternatifler sunar. Karagöl,Borçka Tabiat Parkı,Hatila Vadisi bunlardan sadece birkaçıdır.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

ABD’de Üniversite Hayatı ile İlgili Filmlerden 6 Efsane

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478