Yaşam

Avmigran Ne İçin Kullanılır? Avmigran Reçetesiz Alınır Mı? Avmigran Kullananlar Yorumları

Avmigran Ne İçin Kullanılır? Avmigran Reçetesiz Alınır Mı?. Genellikle migren tedavisinde kullanılan Avmigran, ani baş ağrısı ataklarında çarpıntı ve bulantı hissedildiğinde akabinde baş ağrısı da tetiklenince oldukça etkili bir ilaç olduğu bilinmekte. En çok merak edilen sorulardan biri de Avmigran Diş Ağrısına İyi Gelir Mi? Avmigran Yan Etkileri Nelerdir? tüm bu soruların cevapları ve Avmigran Hakkında Bilinmesi Gerekenleri makalemizde bulabilirsiniz…

Avmigran Ne İçin Kullanılır?

Avmigran Film Tablet beynin çevresinde bulunan kan damarlarını daraltan baş ağrısı ilacıdır. Sersemlik, çarpıntı ve mide bulantısı akabinde ortaya çıkan baş ağrılarının ve migren ataklarının tedavisinde kullanılır. Migren krizi tuttuğunda kısa vadede ağrıyı dindirdiği söylenen bu ilaç, her bir film tabletinde ergotamin tartarat, mekloksamin dihidrojen sitrat, kafein, parasetamol etkin maddelerini içerdiği için migren ataklarında ve baş ağrılarında oldukça etkilidir. Avmigran kırmızı-kahverengi renkli, yuvarlak, bikonveks film kaplı tablet şeklinde bir üründür.

Avmigran Reçetesiz Alınır Mı? sorusuna cevaben de evet Avmigran Reçetesiz alınabilmektedir.


Avmigran Kullananlar Yorumları

Kullanıcı Yorumu: migren krizi tuttugunda kisa vadede agriyi dindirdigi soylenen ilac.

Kullanıcı Yorumu: cankurtaranım; olmadık anlarda başıma saplanan bu iğrenç acıdan beni kurtarabilen, kafamı duvarlara vurarak parcalamamı engelleyen yegane ilac.


Avmigran Nasıl Kullanılır?

Migren ataklarında, ağrı nöbetinin başlangıcında 1 veya 2 tablet Avmigran Film tablet alınmalıdır. Gerekirse yarım saat sonra 1 tablet daha alınabilir. Günlük maksimum doz 4 film tablettir. Haftalık maksimum doz ise 10 film tablettir. Ağrı nöbetinin ilk işaretlerini hissettiğiniz an ilacınızı almalısınız. İlaç ne kadar erken alınırsa gerekli doz o kadar düşük ve tedavi o kadar etkili olur. Avmigran’ı tercihen yemeklerden sonra ve bol su ile almalısınız. Yaşlılar Avmigran kullanımında Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak dozunuzu belirleyecektir.  Avmigran böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanılmaz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Avmigran İle Birlikte Yiyecek ve İçecek Tüketimi

Avmigran’ı tercihen yemeklerden sonra bol su ile birlikte alınız. Avmigran greyfurt suyu ile birlikte alındığında ilaca bağlı yan etkilerde artma riski vardır.


Avmigran Alkol İle Alınır mı?

“Avmigran alkol ile alınırmı?” sorusunun cevabı; Avmigran’ı alkol ile alırsanız ciddi karaciğer sorunları oluşabilir. Avmigran’ı alkol ile almayın. Hiç bir ilacın alkol ile alınması tavsiye edilmez Aşırı alkol tüketimi halinde, terapötik dozlarda (tedavi dozlarında) bile parasetamol alınması da karaciğer hasarına neden olabilir.


Araç ve Makine Kullanımı

Avmigran uyuklama, sersemlik, titreme, terleme gibi belirtilere yol açabilir. Sizde böyle belirtiler ortaya çıkarsa etkiler geçene kadar araç veya makine kullanmamalısınız.


Avmigran Yan Etkileri Nelerdir?

  • Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  • Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, karıncalaşma ve yanma hissi gibi duyusal bozukluklar,  üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, bulantı ve kusma (migrene bağlı olmayan), karın ağrısı, bağırsak gazı, hazımsızlık yaygın görülen yan etkilerdir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu