Kimdir

Aydın Ağaoğlu Kimdir, Nereli? Aydın Ağaoğlu Hayatı ve Biyografisi

Aydın Ağaoğlu Kimdir, Nereli?. Soruları TV Programlarında yaptığı yorumlarla merak edilen isimler arasında yer alıyor. Aydın Ağağoğlu Tüketici, Tüketici Konfederasyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ağaoğlu yaklaşık 25 yıldır Türkiye’de tüketici haklarının geliştirilmesi, tüketicilerin bilinçlendirilmesi için birçok çalışma yapmıştır. İşte Aydın Ağaoğlu Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Aydın Ağaoğlu Kimdir, Nereli?

Tüketici Konfederasyonu Başkanı olarak görev yapan Aydın Ağaoğlu, uzun yıllar Görsel Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı yürüten Ağaoğlu aynı zamanda Yömser Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.’nin de . Yönetim Kurulu üyeliği ile İTO ve İSO üyesi olarak da sektöre hizmetlerine devam etmiştir. Emekli olduktan sonra sosyal fayda projelerinde dikkat çeken çalışmalar yapmıştır. .

Muhtelif çevre, mesleki ve sosyal sivil toplum örgütlerinde aktif görev yapmış, Türkiye’deki ilk düşünce kuruluşu ASAM’ı (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi) hayata geçiren Avrasya Bir Vakfı’nın mütevelli heyeti üyeliğinin yanı sıra, Milli Eğitime her ikisi de şu anda eğitim ve öğretime devam eden Kocaeli Gebze ve İstanbul Halkalı ’da iki ayrı teknik lise yaptırarak, bağışlayan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.


Aydın Ağaoğlu Hayatı ve Biyografisi

Aydın Ağaoğlu, Ülkemizde 1995 yılında yürürlüğe giren 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun piyasadaki uygulamalarını yakından takip ederek, tüketicilerin son on yılda bankalar ve elektronik haberleşme . alanında karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik, bu sektörlerle ilgili ve yetkili BDDK, TBB ve BTK gibi kamu kurumlarıyla işbirliğiyle mevzuat oluşturulmasına çaba sarf etmektedir.

Aydın Ağaoğlu: Twitter

Aydın Ağaoğlu: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu