Blog

Bill Gates’in Okulda Öğretilmediğine İnandığı 10 Kural

Bill Gates’in Okulda Öğretilmediğine İnandığı 10 Kural. Bill Gates sık sık okulları ziyaret eder ve konuşmalarında her zaman küresel sorunlara ilişkin deneyimini ve vizyonunu paylaşır. Konuşmasını her bitirdiğinde, okulda öğretilmeyeceğine inandığı 10 kuraldan bahsediyor. Siyasi doğruluk ruhuyla eğitimin gerçeklikle teması olmayan ve zorlu bir dünyada hayatta kalamayan bir nesil yarattığından bahsediyor.

Bill Gates’in Okulda Öğretilmediğine İnandığı 10 Kural

Kural 1: Hayat adil değil – buna alışın.

Kural 2: Toplum, KENDİNİ TAHMİNİNİZİ hiç umursamaz. Öncelikle sizden BAŞARILAR bekleniyor.

Kural 3: Okul dışında yılda 60.000 $ KAZANMAYACAKSINIZ. İkisini de kazanana kadar şoförlü bir Başkan Yardımcısı olmazsınız.

Kural 4: Öğretmenin size karşı çok sert olduğunu düşünüyorsanız, bu sadece başlangıçtır. Patronun görünmesini bekleyin.

Kural 5: Hamburger kızartmak haysiyetinizin altında mı? Büyükanne ve büyükbabanız çok farklı düşünüyor. Onlar için hamburger kızartmak bu hayata bağlanmak için bir fırsattı.

Kural 6: Bir şey sizin için işe yaramazsa, bu ebeveyninizin hatası değildir, bu yüzden sızlanmayın, hatalarınızdan ÖĞRENİN.

Kural 7: Ebeveynler her zaman düşündüğünüz kadar sıkıcı değildi. Belki de senin için sürekli endişe onları bu şekilde yaptı? Sizi beslerler, giydirirler, sürekli ne kadar harika olduğunuzu dinlerler. Bu yüzden ebeveyninizin neslini eleştirmeden önce kendinizden başlayın.

Kural 8: Okulunuzda bir kaybedene açıkça kaybeden demeniz doğru olmayabilir ve okulunuzda hiç kaybeden kalmaz, ama hayatta kalmaz. Bazı okullarda, başka bir sınıfa geçmeniz gerekene kadar sınavları geçmek için size çok sayıda deneme verildiğinden, ikinci yıl kalmak artık mümkün değildir. Hayatta her şey TAMAMEN farklıdır.

Kural 9: Hayat dönemlere bölünmez. Yaz tatili yapmayacaksınız ve işvereniniz KENDİNİZİ BULMANIZA yardımcı olmayacaktır. Boş zamanlarında bunu kendin yapmak zorunda kalacaksın.

Kural 10: TV GERÇEK hayatı göstermez. Gerçek hayatta bütün gün bir kafede oturup arkadaşlarınızla sohbet edemezsiniz.

Bill Gates


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu