Üniversite

Bingöl’de Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

Bingöl şehri içinde kurulmuş olan bu eski üniversite Doğu’da en önde gelen üniversitelerinden biridir. Kampüs bakımından geniş ve öğrencilerin her ihtiyacı karşılamaları için kurulmuştur.

Bingöl’de Ulaşım Nasıldır?

Doğu’da bulunan soğuk ve gelişmiş bir şehir olduğundan dolayı ulaşımı oldukça gelişmiştir. Öğrencilerin rahat etmelerini sağlayan belediye ulaşıma oldukça önem vermektedir. Öğrenciler için indirimli ulaşım sunmaktadır.


Bingöl Mutfağı

Doğu’nun klasik mutfağının yanında oldukça çok bulunan et ve etten oluşan yemeklere büyük önem veren Bingöl halkı öğrenciler için esnaflar, lokantalarında uygun fiyata bu lezzetleri sunmaktadır. Gömme, Ayran Çorbası gibi lezzetler bulunur. .


Bingöl Halkının Öğrencilere Karşı Yaklaşımı

Sıcak ılıman bir halka sahip olan Bingöl ili, öğrenciler oldukça güzel bir ortam ve samimi hava sağlamaktadır. Öğrenciler Bingöl şehrinde oldukça mutlu olurlar ve işlerine odaklanabilirler.


Bingöl’de Gezilebilecek Yerler

Bingöl oluşumundan dolayı güzel doğa harikası yerlere ve doğa ile iç içe olabileceğiniz piknik alanları sizlere sunabilir. Hesarek kayak merkezi, Kurucadağ gibi doğa alanlarında vakit geçirebilirsiniz.


Bingöl Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu