Sinema

BluTV’de İzlenecek En İyi Film Önerileri 2024

BluTV’de İzlenecek En İyi Film Önerileri 2024. Günümüzde internet televizyonu olarak adlandırabileceğimiz platformlara ilgimizin arttığı görülüyor. BluTv ise bu platformlarda adı geçen ve kaliteli içerikleri paylaşan/üreten dijital bir internet televizyonu.. Üstelik Netflix üzerinden erişebileceğimiz yerli yapım sayısı sınırlıyken BluTv’de izlemek için çok sayıda yerli dizi önerisi sunmak mümkün!

BluTV’de İzlenecek En İyi 10 Film Önerisi

BluTv yerli ve yabancı pek çok filmi bünyesinde barındırsa da blutv dizileri ile adından çok sık söz ettiren dijital bir platform. Bu makalemizde BluTV’de izlenecek en iyi film önerilerini sizler için listeledik…

Saygı

Saygı için Behzat Ç.’den tanıdığımız Ercüment Çözer’in hikâyesi demek doğru olacaktır. Henüz iki sezon çekilmiş olan Saygı’da değişmeyen ana karakterlere Nejat İşleri, Miray Daner, Boran Kuzum can veriyor.

Saygı, toplumsal yozlaşmaya karşı kendi yöntemleri ile mücadele eden Ercüment Çözer’in eylemlerini anlatıyor. Dizide kadına şiddet ve toplum içindeki diğer uygunsuz davranışlara yönelik pek çok mesaj karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda dizi belli kavramların altını eşeliyor ve sorgulamamıza neden oluyor.


Bozkır

Başrollerini Yiğit Özşener ve Ekin Koç’un paylaştığı polisiye blutv dizilerinden biri olan Bozkır, başkomiser Seyfi ve çaylak polis Nuri Pamir’in işlenen bir çocuk cinayetini aydınlatma sürecini işliyor. Bunların yanı sıra küçük şehrin boğucu atmosferi ve insanları, mültecilere karşı alınan olumsuz tavır, yozlaşmış polisler gibi farklı detaylar da dizide karşımıza çıkıyor. Dizideki polisiye kısım, bozkıra rağmen sürükleyiciliği sağlıyor.


Masum

Polisiye /dram tarzında olan ve kadrosu ile de dikkat çeken Masum dizisi sıradan görünen bir Türk ailesinin ilginçleştiği ve merak uyandırdığı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Merak unsurunu diri tutan, Blutv dizilerinin belki de en çok beğenilenlerinden biri olan Masum’u henüz izlemeyenlerin olduğunu biliyoruz. O yüzden bu listede Masum’a yine de yer veriyor ve hatırlatıyoruz.


İlk ve Son

Başrollerinde Özge Özpirinçci ve Salih Bademci’nin olduğu Blutv dizisi İlk ve Son, yakın zamanda çıkan etkileyici dizilerden biri. Deniz ve Barış adlı karakterlerin 2011 ve 2021 yılları arasındaki on yıllık ilişkilerini konu edinen dizi psikolojik, sosyolojik pek çok ayrıntıyı barındırıyor. Birbirine zıt iki karakterin aşkının başlaması, gelişmesi ve kırılma noktaları izleyiciye sunuluyor.

Dizide önemli bir diğer detay ise İlk ve Son’un terapist yorumları eşliğinde izlenebilmesi. Dublaj sekmesinden ister kapatıp kendi yorumlarınızla izleyebileceğiniz isterseniz de terapist eşliğinde izleyebileceğiniz dizi, ilişkilerin dinamiklerini anlamlandırmada yardımcı oluyor.


Bartu Ben

Bir başka dizi önerisi ise gerçekten eğlenceli sayılabilecek yerli dizi Bartu Ben.. Dizinin mizah anlayışı oldukça eğlenceli olsa da Bartu Ben’de mizah, modern toplum yapısının sorunlarını anlatmak üzere de kullanılıyor. Modern toplumun sarı çoraplarımızı nasıl çıkarmamız zorunda bıraktığı üzerine harika bir dizi olarak tanımlamak mümkün Bartu Ben’i.

Son olarak, son sahnede çalan Derin Esmer’in Gerçek Hayat adlı şarkısının çok özel ve güzel bir detay olduğunu belirtmek gerek!


Alef

Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen gibi isimlerin başrolde olduğu Alef, bir cinayetin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikâyesini konu alıyor. Dizi, Osmanlı kültüründeki mistik bazı yönlere de dikkat çekiyor. Sekiz bölümden oluşan dizi, karakterlerin geçmişini de dizinin ilerleyişi ile paralel bir şekilde gün yüzüne çıkarıyor.


Saklı

“Saklı” sert eleştirilere maruz kaldığı kadar ikinci sezonunun gelmesini bekleyenlerin de olduğu karşıt fikirlerin ağırlıkta olduğu bir yapım. Dizide Hazar Ergüçlü, Fırat Çelik, Defne Kayalar, Ahmet Rıfat Şungar gibi isimler yer alıyor. Henüz on bölümden oluşan dizi bir kasabada yaşanan yasak aşk hikâyesini konu ediniyor. Bu arada, kasaba ve dışarısının ilişkisi de dizinin ayrıntılarında verilen önemli meselelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi her ne kadar yasak aşkı konu edinse de sorgu sahnelerinden geriye gidişlerle bir aşk hikâyesinin aktarılmış olduğu görülüyor. Bu yüzden dizideki ana mevzunun bir suçun işlenmesi olduğu anlaşılıyor. Saklı, bu suçun gizemini korumasıyla sürükleyiciliğini sürdüren izlenesi bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.


The Handmaid’s Tale

Blutv dışında herhangi bir platformdan erişimin zor olduğu Handmaid’s Tale, Margaret Atwood’un ‘Damızlık Kızın Öyküsü’ şeklinde Türkçe’ye çevrilen romanından uyarlanan bir dizi olarak izleyiciye sunuluyor. Gilead adı ile kurgulanmış distopik bir ülkeyi konu edinen dizide, günahkâr kabul edilen fakat doğurgan olmasından dolayı Komutanlar’ın evlerine hizmetçi/ damızlık olarak gönderilen kadınlar anlatılıyor. Bu kurgulanmış distopik ülke ise özgürlük sembolü ile anılan Amerika’da konumlandırılıyor. Offred yani June Osborne’nun kendisinden alınan kızı ile Gilead’ın totaliter rejiminden kaçma umudu diziye sürükleyicilik katıyor.


Bonkis

Fleabag esintileri de taşıyan diğer bir yerli dizi Bonkis, bir akım haline gelen kafe açma hayalini gerçekleştiren fakat bu süreçte ciddi sorunlarla karşı karşıya gelen Deniz ve arkadaşlarını anlatıyor. Mimarlık mesleğini sürdürmek yerine kafede çalışma hayalinin peşinde olan Deniz’in hem işindeki ekonomik sorunlar hem de özel hayatının aktarılması ile dizi ilerliyor. 15 dakikalık kısa bölümlerden oluşan Bonkis trajikomik bir hikâye sunuyor.


Normal People

Bir diğer dizi önerisi ise yabancı bir yapım olan “Normal People”.. Bu dizi de Sally Rooney’in “Normal People” adlı kitabından uyarlama olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, görselleri ve müzikleri ile daha da önemlisi her ilişkiden parçalar taşımasıyla izleyiciyi etkiliyor. İrlanda’nın küçük bir kasabasını mekan olarak seçen dizide Marianne ve Connell’in arasındaki ilişkisinin gelgitli yapısı anlatılıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu