Sinema

En İyi Dram Filmleri 2024 – IMDb Puanı Yüksek Dram Filmleri

En İyi Dram Filmleri 2024 – IMDb Puanı Yüksek Dram Filmleri. Bu yazımızda Ne İzlemeli? diyenlerin ve Hangi Film ağlatır? sorusu soranlar için Netflix dram filmlerini ve izlerken kendinizi tutamayacağınız Yerli ve Yabancı En İyi Dram Filmleri 2024 listesini hazırladık.

En İyi Dram Filmleri 2024

İzlerken izleyenleri düşündüren, duygusal olarak etkileyen ve farklı insanların yaşamlarını anlamamıza yardımcı olan hikayeler sunan En İyi Dram Filmleri 2024 listesini sizler için hazırladık. İzlerken ağlatan, aşk dram filmleri ve en iyi ağlamaklı dram filmlerini arayanlar için izlenmesi gereken dram filmlerine göz atmasını tavsiye ederiz.

Past Live (2023)  IMDb 8,0


Etkili bir konusu olan Başka Bir hayatta filmi; birbirine derinden bağlı iki çocukluk arkadaşı Nora ve Hae Sung, Nora’nın ailesinin Güney Kore’den göç etmesinden sonra birbirlerinden ayrılırlar. Yirmi yıl sonra, aşk ve kader kavramlarıyla yüzleşirken, kader dolu bir hafta boyunca yeniden bir araya gelirler.

Bir ilişkinin gerçek olduğunu ne zaman anlarsınız? Birbirinizin gözlerine bakabilmek için biraz fazla uzun süren bakışmalarınız mı? Birbirinizle konuşmayı bırakamadığınız zaman mı? İkinizin birlikte her zamankinden daha özel hissettiren bir şey yapması mı? Yoksa aile hayatı yerleştiğinde ve partnerinizin yanında akşam yemeği planlarını tartışırken mi?

Celine Song’un muhteşem “Geçmiş Yaşamlar” ındaki her ince sevgi dokunuşu, daha fazla şeye yol açabilecek ve bazen de yol açan bir kıvılcımdır. Film, oyun alanında yeni başlayan aşklardan yetişkinliğin iddia edilen kesinliğine kadar çeşitli aşamalardaki ilişkilerin hassas duygularını araştırıyor.

İlişkilerin (hem tamamen gerçekleşmiş hem de gerçekleşmemiş) hayatımızı nasıl etkilediğini gösteren iki karakterin ardından, eğlencenin yanı sıra öz değerlendirmeye de olanak tanıyan incelikli bir film


Little Woman 2019 IMDb 7,8

Jo March, her biri hayatı kendi şartlarına göre yaşamaya kararlı dört genç kadın olan March kardeşlerin sevilen hikayesini anlatarak kendi hayatı hakkında ileri geri düşünüyor. Bu baştan sona ilgi çekici filmde, renkli ve coşkulu March kardeşlerin deneyimleri, yaratıcılığımızı ifade etme, dünyaya adım atarken macera bulma ve aile hayatında yeşerebilecek sevgiyi tanıma konusundaki özlemlerimize doğrudan hitap ediyor. .

Film, Louisa May Alcott’un İç Savaş sırasında ve sonrasında geçen klasik romanının son uyarlaması. Yönetmen Greta Gerwig, nesiller boyunca genç kadınların hikayede sevdiği şeylere büyük saygı gösteriyor ve aynı zamanda bunu, kadınların toplumdaki pek çok görkemli rolüne duyulan çağdaş ilgiyle de bağlantılandırıyor.


Znachor 2023 IMDb 7,6

Karısı ve sevgili kızının ayrıldığı Profesör Wilczur, alkolde unutulmayı arıyor. Soygun girişimi sırasında başından ağır yaralanan şahıs hafızasını kaybeder. Forgotten Love diğer ismiyle Znachor, Tadeusz Dołęga-Mostowicz’in yazdığı Znachor ( Valak anlamına gelir) romanından uyarlanmıştır .

Film, oldukça şiddetli bir soygunun ardından hafızasını, ailesini ve diğer her şeyini kaybeden Profesör Rafal Wilczur adında bir cerrahın hikayesini konu alıyor. Öldüğü sanılıyor ama yıllar sonra yeniden ortaya çıkıyor. Bunu yaparken aynı zamanda uzun süredir kayıp olan kızıyla da yeniden bağlantı kurar. Unutulan Aşk, insanın dayanıklılığı, cesareti ve kararlılığıyla ilgili bir hikaye.


Where the Crawdads Sing IMDb 7,4

Kendini Derin Güney’in bataklıklarında yetiştiren bir kadın, bir zamanlar birlikte olduğu bir adamın öldürülmesinde şüpheli olur. Olivia Newman’ın Delia Owens’ın en çok satan romanından uyarlanan Where the Crawdads Sing ( Yengeçlerin Şarkı Söylediği Yer) öylesine yüzeysel bir film ki, kaynak materyalin fanatik hayranları onu daha da çok sevecek.

Konuyu bilmeyenler ise kitabın nasıl olup da milyonlarca kopya sattığını merak ederek sinemadan ayrılacak. Baş kahramanı Catherine “Kya” Clarke’ı (Daisy Edgar-Jones) bir dirençlilik ve bağımsızlık figürü olarak geliştirmeye kendini adamış olduğu iddiası ne kadar uzun sürerse, vaaz veren, öngörülebilir ve sıkıcı bir melodrama da o kadar dönüşebilir.

Nicholas Sparks’a göz kamaştırıcı derecede bariz selamlarını gizleyin. Bu tür cesur bir çabayla, tasvir etmeyi iddia ettiği aynı türden alt sınıf yaşam tarzı içinde büyümüş olanların koşullarını ve aciliyetini küçümsemek çok şey yapıyor.


Remember Me 2010 IMDb 7,2

İki yeni aşığı konu alan romantik bir drama: Kardeşinin intiharının ardından ebeveynleri ayrılan Tyler ve annesinin cinayetine tanık olduğundan beri her gününü dolu dolu yaşayan Ally. Tyler, kardeşinin intiharının ardından sersemlemiş, sorunlu ve yanlış anlaşılan bir adamdır. Babası ona ve küçük kız kardeşi Caroline’a karşı sevgisizdir ve her zaman işle meşguldür.

En yakın arkadaşıyla çıktığı bir gecede bir tartışmaya girer ve polis Neil tarafından tutuklanır. Babası tarafından kurtarıldıktan sonra ikili, Tyler’ın saldırgan davranışları ve yön eksikliği hakkında tartışırken ilişkileri daha da gerginleşir. Tyler’ın en iyi arkadaşı, Neil’in kızı Ally’nin de aynı üniversiteye gittiğini öğrendiğinde, Neil’den intikam almak için Tyler’ı onunla çıkmaya ve onu terk etmeye zorlar. Ancak takıldıklarında birbirlerine aşık olurlar.

Tyler, Ally sayesinde daha fazla odaklanmayı öğrenir ve kardeşinin ölümüyle yüzleşmeye başlar. Ally bahsi öğrendiğinde Tyler’dan nefret eder ama daha sonra en yakın arkadaşı tarafından bunun onun fikri olduğuna ikna olur. Uzlaşırlar. Tyler da yavaş yavaş babasıyla barışmaya başlıyor. Babasını ofisinde beklerken 11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezi’nde olduğu ortaya çıkar.


All of Us Strangers IMDb 7,1

Çocukluğunun geçtiği eve çekilen bir senarist, gizemli bir komşuyla acemi bir ilişkiye girer ve daha sonra anne ve babasının 30 yıl önce öldükleri günkü gibi yaşıyor gibi göründüklerini keşfeder. Filmin Searchlight Pictures aracılığıyla yaptığı özete göre, “Hepimiz Yabancılar”, komşusu Harry (Mescal) ile “günlük yaşamının ritmini bozan” şans eseri bir karşılaşmayı paylaşan senarist Adam’ın (Scott) hikayesini anlatıyor.

Londra’daki bir gökdelende geçen olay örgüsü doğaüstü bir hal alıyor: “Adam ve Harry yakınlaştıkça Adam, uzun süre önce ölmüş olan anne ve babasının (Foy ve Bell) hem yaşadığı hem de eskisi gibi göründüğü çocukluk evine geri çekilir. otuz yıl önce öldükleri günle aynı yaşta.”


Maestro 2023 IMDb 7,0

Bu aşk hikayesi, orkestra şefi-besteci Leonard Bernstein ile Felicia Montealegre Cohn Bernstein’ın ömür boyu süren ilişkisini anlatıyor. Efsanevi Amerikalı orkestra şefi ve besteci Leonard Bernstein’ı canlandıran ” Maestro “da Bradley Cooper’ın gözlerinde bir ışık var; neşe ve haylazlığın, neşeli kozmopolit arzunun parıltısı.

Onun Lenny’si bir dahi, bir şakacı, bir baştan çıkarıcı, yaratıcı bağlılığa sahip bir keşiş ve her şeye rağmen destansı bir çelişki adamıdır. Toplum içinde doğru ve gösterişli olana yönelir; özel hayatında eşcinsel kelimesine yeni -ya da belki de eski- anlamlar verecek kadar pervasızca coşkulu.

O, klasiklerin saygılı bir şefi ve Broadway müzikallerinin coşkulu bir bestecisi olduğu (aynı zamanda klasik olarak düşünülmeyi özleyen ciddi bir besteci olduğu) profesyonel hayatından kişisel hayatına kadar uzanan katmanlı bir ruha sahip bir niteliktir . Burada kendisi ateşli bir hedonisttir, özür dilemeden erkeklere ilgi duyar, aynı zamanda sadık bir koca ve aile babasıdır.


365 DNI 2023 IMDb 6,9

Massimo Sicilya Mafyası ailesinin bir üyesidir ve Laura bir satış direktörüdür. İlişkisini kurtarmak için Sicilya’ya yaptığı gezide Massimo’nun onu kaçırıp ona aşık olması için 365 gün vermesini beklemiyor. 365 Gün’de sona eren olaylara rağmen Laura hayattadır. Hamile olduğu ancak hayatta olan bebeğini kaybetti ve sonunda Massimo ile evlendi.

Başlangıçta evlilikleri mutludur çünkü ateşli ve seksidir. Ancak ilişkilerinin nasıl başladığı kendisine hatırlatıldığında, psikopat olacak kadar kontrolcü olması nedeniyle tutkulu, cinsel ve yoğun bir erkekle evli olmanın ışıltısı hızla söner.

Laura, Massimo’nun evliliklerini etkileyebilecek birden fazla sır sakladığından şüphelendikten sonra işler daha da kötüye gider ve bu durum onun Massimo ile birlikte olmayı yeniden düşünmesine bile yol açar. Marcelo, diğer adıyla “Nacho” adlı bir adamın hayatını tehlikeye atabilecek bir düşünce ona bir çıkış yolu sunar.


Passages 2023 IMDb 6,8

Eşcinsel bir çiftin evliliği, içlerinden birinin genç bir kadınla tutkulu bir ilişkiye başlamasıyla krize girer. Ira Sachs, Amerikan sinemasının insan ölçekli sinema dramalarının en güvenilir ustalarından biridir. Bu tanım pek de heyecan verici gelmiyor kulağa, bu yüzden sizi temin ederim ki “Pasajlar” bir tür sinema zamanıdır; çılgın zamanlarda hızlı hareket eden, çalkantılı, son derece seksi, kasıtlı olarak çileden çıkaran bir aşk üçgeni.


Love at First Sight 2023 IMDb 6,8

Hadley ve Oliver, New York’tan Londra’ya yaptıkları uçuşta birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Birbirlerini tekrar bulma ihtimali imkansız gibi görünse de aşk ve Londra zorluklara meydan okuyabilir. Başrollerinde Haley Lu Richardson ve Ben Hardy’nin yer aldığı, en klasik tanışma sevimliliklerinden olan bu film, türe sıcak ve hoş bir katkı sunuyor .

Richardson, babasının Londra’daki ikinci düğününe giden 20 yaşındaki New Yorklu Hadley Sullivan’ı canlandırıyor. Maalesef uçağını kaçırdı. Ve telefonu da çalışmıyor (çoğu zaman öyle olduğunu keşfettiğimiz gibi). Havaalanı bekleme salonunda şarj cihazı ararken, burada Hardy’nin NYU’da okuyan 22 yaşındaki Londralı Oliver Jones’la tanışır. Bir sonraki uçuşla da Londra’ya gidecek.

Bir telefon şarj cihazıyla organize edilmiş. İkili, Londra’ya yaptıkları yedi saatlik uçuş boyunca bağlantı kurar; aralarında akan kolay bir hazır cevap, ikisini de şaşırtır. Her birinin yerine getirmesi gereken aile taahhütleri ile Londra’ya vardıklarında, birbirlerini düşünmelerine izin veremezler ve böylece yeniden bağlantı kurmaya çalışırken şehirde duygusal bir yolculuğa başlarlar.


The Other Zoey (2023) IMDb 6,6


Romantik aşkla ilgilenmeyen süper zeki bir bilgisayar delisi olan Zoey Miller’ın hayatı, okulun futbol yıldızı Zack’in hafıza kaybı yaşaması ve Zoey’i kız arkadaşı zannetmesiyle altüst olur. Zoey, geleceğinin haritasını çıkarmış, MIT’den mezun olduktan sonra stratosfere yükselmeye hazır, başarılı bir bilgisayar meraklısıdır.

Romantik aşkın ticari bir yapı olduğuna ve uyumluluk üzerine kurulu ilişkilerin hayatta kalma şansının daha yüksek olduğuna inanıyor. Ev arkadaşı Elle (Mallori Johnson) Zoey’nin tam tersidir; romantik komedi izlemekten hoşlanır, Julia Roberts’ın Hugh Grant’e “sadece bir kız olduğunu” söylerken sempatiyle ağlar, şiir yazar ve yaratıcı yazarlık eğitimi alır.


After Everything (2023) IMDb 6,4


Çok satan kitapların yazarı Hardin Scott, gerçek aşkından ayrıldıktan sonra geçmişteki davranışlarını telafi etmek amacıyla Portekiz’e gider. Kahraman Fiennes Tiffin’in canlandırdığı baş karakter Hardin, geçmişte haksızlığa uğradığı kadın olan Natalie’yi aramak için Portekiz’e gider. Hardin, arayışı sırasında kendini keşfetmeye girişir.

Bir yandan yazarlık tıkanıklığıyla ve Tessa’yla yaşadığı yürek parçalayıcı ayrılıkla uğraşırken, bir yandan da ilk taslağını ilerletmeye çabalıyor. Tessa’yı geri alma konusundaki nihai kararlılığını göstermeden önce değişmesi gerektiğini anlıyor.

Portekiz gezisi, yaptığı hataların farkına varan Hardin’in karakter olarak gelişimini gösteriyor. Bu filmin hikayesi Hardin’in genel olarak daha iyi bir insan olma çabasını içeriyor. Ancak Tessa ile sürdürdüğü ilişki, onsuz yaşamanın ne anlama geleceğine dair zihninde bir sarmal yaratır. Deneyim ona mutluluğun önemini öğretir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Bir Oturuşta Bitirebileceğiniz En İyi Mini Dizi Önerileri 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu