Kimdir

Burak Tatari Kimdir, Kaç Yaşında? Burak Tatari Hayatı ve Biyografisi

Burak Tatari Kimdir, Kaç Yaşında? Burak Tatari Hayatı ve Biyografisi. En çok merak edilen isimler arasında yer alan Burak Tatari aslen nereli? Burak Tatari Mesleği Ne? araştırılmakta. Bizde bu yazımızda Burak Tatari hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Burak Tatari Kimdir?

Kariyeri boyunca bir çok farklı kurumda muhabir sunuculuk ve  editör olarak görev yapan Burak Tatari Kimdir? merak edilmekte. 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Burak Tatari, aslen İzmirlidir ve 2023 yılı itibari ile 35 yaşındadır. Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; 2002-2006 yılları arasında İzmir Saint Joseph Lisesi’nden mezun olmuştur..

Üniversite hayatına Galatasaray Üniversitesi’n de devam eden Tatari,  Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra meslek hayatına başlayan ve disiplinli çalışma hayatı ile günden güne başarılar elde eden Burak Tatari, kariyerinin ilk adımlarını staj döneminde Fox TV, SkyTürk, Vatan Gazetesi gibi medya kurumlarında staj yaparak başlamıştır.


Burak Tatari Hayatı ve Biyografisi

Aslen İzmirli olan Burak Tatari, eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiş ve meslek hayatına ilk adımları da yine İstanbul’ da atmıştır. Eğitim konusunda kendini geliştirmeye açık olan Burak Tatari, Galatasaray Üniversitesinden mezun olması ile birlikte İsveç’in başkenti Stockholm’de SoundTelling şirketinde podcast, Guardian’ın Londra’daki merkezinde dijital medya eğitimi almıştır. Ayrıca belirtelim ki; 2019 yılında Roma’da düzenlenen MED Akdeniz Diyalog Forumu’nu takip etti.

Meslek hayatından bahsedecek olursak; 2013-2016 yılları arasında Tempo dergisinde muhabir olarak çalışmıştır. 2016 yılından 2021 yılına kadar Medyascope’ta sunuculuk yapmıştır. 2021 yılından itibaren ise Halk Tv’de editör ve sunucu olarak görev almaktadır. 2020 yılında Avrupa Birliği Ziyaretçi Programı (EUVP) kapsamında Brüksel’de AB kurumları yetkilileriyle görüştü. Burak Tatari, İngiliz ve ve Fransızca dillerini iyi derecede bilmektedir.


Twitter’ da Burak Tatari

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu