Üniversite

Çanakkale ‘de Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

25 Yıldır eğitim ve öğretim hayatına devam eden bu üniversite herkesin bildiği gibi bir çok devlet üniversite sıralamalarında yer alır. Kampüs olarak ferah ve doğa ile iç içe olan bu üniversite öğrencileri sevindirir.

    Çanakkale’de Ulaşım Nasıldır?

Feribot seferleri ve olağanüstü hızlı şehir içi otobüsleri ile tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını anında karşılamaya devam eden belediye öğrenciler için de ucuz ulaşım hizmeti vermektedir.


Çanakkale Mutfağı

Ege ve Marmara’nın birleştiği yer olarak gösterilen bu şehir mutfağı ile çoğu üniversite öğrencisini ve halkı kendine bağlamaya devam ediyor. Öğrenciler için özel indirim yapan lokanta ve sokak arası lezzetleri Çanakkale’de çokça bulunmaktadır.


Çanakkale Halkının Öğrencilere Karşı Yaklaşımı

Ilıman bir halk yapısı ve insanlara sahip olan bu şehir, öğrenciler tarafından huzur ve güven dolu ifade edilir. Tüm öğrenciler için yapılan çalışmalar ile öğrenciyi şehirde tutmak isteyen belediye her şeyi düşünmektedir.


Çanakkale’de Gezilebilecek Yerler

Tarihi önemi bakımından ülkemizin en büyük destanının yazıldığı bu şehirde öğrencilerin tarihi ve şehrin doğası ile iç içe bulunabileceği bir çok mekan vardır. Tarihi yarımada bunlardan biridir.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu