Kimdir

Çiğdem Karaaslan Kimdir? Çiğdem Karaaslan Aslen Nereli? Çiğdem Karaaslan Hayatı ve Biyografisi

Çiğdem Karaaslan Kimdir? Çiğdem Karaaslan Aslen Nereli? Türk siyasetçi ve peyzaj mimarı 25., 26. ve 27. dönem Samsun milletvekili Çiğdem Karaaslan en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. İşte Çiğdem Karaaslan Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenler.

Çiğdem Karaaslan Kimdir?

Türk siyasetçi ve Peyzaj mimarı Çiğdem Karaaslan 13 Ağustos 1979 İstanbul, Beyoğlu doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 44 yaşındadır. Çiğdem Karaaslan Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü bitirmiş, Ankara Üniversitesi’nde Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu üzerine yüksek lisans tezini tamamlamış, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

10 Nisan 2005 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresinde Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe MKYK Üyeliğine seçilmiş ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürmüştür.

12 Eylül 2015 tarihinden itibaren AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Karaaslan 25., 26. ve 27. dönem Samsun milletvekilidir.

İyi derecede İngilizce bilen Karaaslan, evli ve iki çocuk annesidir.


Çiğdem Karaaslan Aslen Nereli?

Türk siyasetçi ve peyzaj mimarı Çiğdem Karaaslan İstanbul, Beyoğlu doğumludur. 25., 26. ve 27. dönem Samsun milletvekilidir.


Çiğdem Karaaslan: Instagram

Çiğdem Karaaslan: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu