Sinema

En İyi Alman Filmleri 2024: Gelmiş Geçmiş En İyi Alman Yapımı 20 Film

En İyi Alman Filmleri 2024: Gelmiş Geçmiş En İyi Alman Yapımı 20 Film. Almanya 1895 yılında Dünya’nın ilk sinemasını açarak sinema tarihine en çok katkısı bulunan ülkelerden savaşlar Alman sinemasına ilham kaynağı oldu ve Alman sineması unutulmaz başyapıtlar çıkardı. Tıpkı Hollywood veya Bollywood filmleri gibi Alman filmleri izlemek keyif vericidir. Alman Filmlerinin Alman sinemasına aşık olmanızı sağlayacak kendine özgü özellikleri vardır.

Gelmiş Geçmiş En İyi Alman Yapımı 20 Film

Dünyanın en çok izlenen en iyi Alman yapımı filmleri IMDb puanına göre listeledik. En iyi Alman Filmleri listemizde Tarih, Gerilim, Dram, Dedektif, Biyografi ve Alman Aşk Filmlerini bulabilirsiniz.  İşte tüm zamanların en çok izlenen en iyi Alman filmleri listemiz…


1. Das Leben der Anderen (2006) – IMDb: 8,4

Başkalarının Hayatı (Das Leben der Anderen)bir hükümetin egemenliğini korumak için ülke çapında kurulan bir istihbarat servisinde çalışan Gerd Wiesler’ in hayatını anlatıyor. Gerd Wiesler istihbarat için bir sanatçıyı izlemekle görevlendirilmiştir. Wiesler, izlediği adamın hükümete karşı olmadığını ve burada amacın farklı olduğunu anlıyor. Yavaş yavaş arkadaş olurlar.

Başroldekiler: Ulrich Mühe, Sebastian Koch, Martina Gedeck
Tür: Dram, Gerilim
Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck

Fragman İzle 📽


2. Der Untergang (2004) – IMDb: 8.2

Film Hitler’in özel sekreteri Traudl Jungen’in penceresinden anlatılıyor. Film, Adolf Hitler’in son günlerini konu alıyor. Almanya II.Dünya Savaşı’nda yenildi ve Berlin artık işgal edilmiş bir şehirdir. Ancak Hitler şehri terk etmeyi reddetti. Führer yenilgiyi kabul etmez ve düşmana teslim olmaz. Hitler, Eva Brown ile evlenir ve onunla intihar eder. Faşist Goebels, lidere sadakatini göstermek için çocuklarını ve ardından kendisini öldürdü.

Başroldekiler: Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Rolf Kanies
Tür: Dram, Tarih, Biyografik
Yönetmen: Oliver Hirschbiegel

Fragman İzle 📽


3. Der Himmel Über Berlin (1987) – IMDb: 8.0

Film, savaş sonrası durumun modernizmle karıştırıldığı Berlin’de geçiyor. Damiel ve Cassies adlı iki melek, tüm yalnız ve depresif ruhlara yardım eli uzatır. Bu melekler şehrin büyük yıkımına şahit olmuş ve insanlara her şekilde yardım etmiş, çıplak gözle görülemese de bazı çocuklar tarafından görülebilmektedir. Damiel bir gün Marion’a aşık olur ve onun gibi bir adam olmak ister.

Başroldekiler: Bruno Ganz, Solveig Dommartin, Otto Sander
Tür: Drama, Fantezi, Romantik
Yönetmen: Wim Wenders

Fragman İzle 📽


4. Gegen Die Wand (2004) – IMDb: 7,9

40 yaşındaki Cahit, psikolojik açıdan zor durumda ve intihara teşebbüs etti. Hem alkolik hem de uyuşturucu bağımlısı olan Cahit, bir psikiyatrdan dünya görüşü kazanmıştır. Cahit, yeni bir hayata başlamak istiyor. Sibel, aile baskısı nedeniyle intihar etmeye çalışan genç ve güzel bir kadındır. Sibel, Cahit ile evlenmek istiyor. İkinci şanslarını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırlar.

Başroldekiler: Birol Ünel, Sibel Kekilli, Catrin Striebeck
Tür: Drama, Romantik
Yönetmen: Fatih Akın

Fragman İzle 📽


5.  The White Ribbon (2009) – IMDb: 7,8

The White Ribbon Birinci Dünya Savaşı öncesinde Almanya’nın kuzeyindeki Protestan köyünde yaşanan olaylar anlatıyor. Bu köy okulunun öğrencilerine olağanüstü cezalar verilir. Film, dinin, geleneğin, eğitimin ve masumiyetin köyün sosyal dengesine etkisini konu alıyor. Ayrıca film, eğitimin faşizm içindeki yerini de incelemektedir.

Başroldekiler: Christian Friedel, Ernst Jacobi, Leonie Benesch
Tür: Drama
Yönetmen: Michael Haneke

Fragman İzle 📽


6. Good Bye Lenin! (2003) – IMDb: 7,7

Alex’in Doğu Almanya’da yaşayan annesi 1989’da komaya girer. 8 aydır komada olan Christiane, dış dünyadan habersizdir. Uyandığında, Berlin Duvarı yıkılmış ve kapitalizm Doğu Almanya’ya yayılmıştı. Alex, annesinin sağlık durumu nedeniyle bu olayları gizlemeye karar verir.

Başroldekiler: Daniel Brühl, Catherine Sass, Chulpan Khamatova
Tür: Dram, Komedi
Yönetmeni: Wolfgang Becker

Fragman İzle 📽


7. Das Experiment (2001) – IMDb: 7.7

Bilim adamları, insanların içgüdülerini ölçmek için bir deney yapmaya karar verirler. Bu uygulamaya göre insanlar 8 gardiyan ve 12 tutuklu gibi sahte bir cezaevine götürülüyor. İlk başta her şey bir oyun gibi başlar. Ama sonra işler ciddileşir ve oraya para için giden 20 kişinin rolüne kendilerini ikna ederler. Bilim adamları bu gereksiz deneyin kontrolünü kaybediyorlar.

Başroldekiler: Moritz Bleibtreu, Christian Berkel, Oliver Stokowski
Tür: Gerilim
Yönetmen: Oliver Hirschbiegel

Fragman İzle 📽


8. Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo  (1981) – IMDb: 7,6

Film, uyuşturucu kullanıcısı 14 yaşındaki bir kızın 1974 yılında Alman Stern dergisine verdiği röportajı içeriyor. Film, 1970’lerde Berlin’de çocukların uyuşturucu bağımlısı yaşamlarını konu alıyor.

Başroldekiler: Natja Brunckhorst, Eberhard Auriga, Peggy Bussieck
Tür: Biyografik, Drama
Yönetmen: Uli Edel

Fragman İzle 📽


9. Die Welle (2008) – IMDb: 7,6

Rainer Wegner enerjik ve karizmatik bir öğretmendir. Ancak Rainer’ın öğrencileri çok ilgisizdir. Rainer, öğrenmek için bir deney yapmaya karar verir. Rainer, öğrencilerden onu bir lider olarak görmelerini ister. “Disiplinli Güç” sloganını seçerek bir logo oluşturur. “The Wave” adlı grubun üyeleri, sendikanın gücünü kullanmaya başlar.

Başroldekiler: Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt
Tür: Drama, Dedektif
Yönetmen: Dennis Gansel

Fragman İzle 📽


10. Sophie Scholl (2005) – IMDb: 7,6

Film, Almanya’nın en ünlü Nazi karşıtı kadın kahramanını konu alıyor. Sophie Scholl, White Rose adlı öğrenci direniş grubunun korkusuz aktivistlerinden biridir. Film, Sophie’nin okuldaki son altı gününü anlatıyor. Sophie, Gestapo tarafından sorgulanır, ancak bu sorgulama bir savaşa dönüşür.

Başroldekiler: Julia Jentsch, Fabian Hinrichs, Johanna Gastdorf
Tür: Drama, Tarih, Biyografik
Yönetmen: Marc Rothemund

Fragman İzle 📽


11. Victoria (2015) – IMDb: 7,6

Victoria, Berlin’e yeni taşınmış genç bir kızdır. Victoria bir gün arkadaşlarıyla bir gece kulübünde eğlenen Sonne ile tanışır. İkisi arasında güçlü bir çekim oluşmuştur, ancak ödenmemiş borç nedeniyle işler tamamen farklı bir noktaya sürüklenir. Victoria ve arkadaşlarına yardım etmek ister.

Başroldekiler: Laia Costa, Frederick Lau, Franz Rogowski
Tür: Gerilim, Drama
Yönetmen: Sebastian Schipper

Fragran İzle 📽


12. Bridge of Spies (2015) – IMDb: 7,6

Film, kendisini iki büyük güç arasında bulan bir avukatın hikayesini anlatıyor. Olaylar, Soğuk Savaş’ın en şiddetli dönemlerinde gerçekleşir. Bir Amerikan U-2 pilotu SSCB tarafından ele geçirildi. CIA, yakalanan pilotu kurtarmak için bir avukat tutuyor. Bir avukata verilen bu görev çok tehlikeli ve zordur.

Başroldekiler: Tom Hanks, Mark Rylance, Scott Shepherd
Tür: Gerilim, Drama, Tarihsel
Yönetmen: Steven Spielberg

Fragman İzle 📽


13. In the Fade (2017) – IMDb: 7.1

Katja, patlamada kocası Nuri ve 6 yaşındaki oğlunu kaybetti. Asıl amaç, bu olayın suçlusunu bulmaktır. Katja mahkemeye başvurdu ve olayın arkasındaki delillerin Neo-Nazileri olduğunu öğrendi. Ancak mahkeme delil yetersizliğinden şüphelileri cezalandırmıyor. Katja, uygun gördüğü adaleti tesis etmek için mücadele etmeye başlar.

Başroldekiler: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Acar
Tür: Drama, Gerilim
Yönetmen: Fatih Akın

Fragman İzle 📽


14. A Most Wanted Man (2014) – IMDb: 6.8

Yarı Çeçen yarı Rus bir adam yasadışı yollarla Hamburg’a geliyor. Adam kaçarken kendisini şehrin Müslüman mahallelerinden birinde bir mülteci olarak bulur. Aile onu karşılıyor. Yakında davetsiz misafirler gelir ve işler daha da kötüleşir. Bu durum aileyi endişelendirmeye başlıyor. Alman gizli servisinin lideri tüm bu olayları izliyor ve ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Başroldekiler: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Gregory Dobrygin
Tür: Gerilim, Dedektif
Yönetmen: Anton Corbijn

Fragman İzle 📽


15. Hanna (2011) – IMDb: 6.8

16 yaşındaki Hanna çok zekidir. Babası Eric’e çok sadık olan Hannah, kuzey Finlandiya’nın ormanlarında bir komplocu olarak büyütülür. Eric, Hannah’yı kendisi yetiştiren eski bir CIA ajanıdır. Hannah’nın akranlarından bu kadar farklı olmasının nedeni budur. Hannah bir gün ilk suikast için Avrupa’ya gönderilir. Ama burada her şey farklı. Eric, kızının geri dönüşü olmayan bir noktada olduğunu fark eder.

Başroldekiler: Saoirse Ronan, Eric Bana, Vicky Krieps
Tür: Drama, Gerilim
Yönetmen: Joe Wright

Fragman İzle 📽


16. Unknown (2011) – IMDb: 6.8

Dr. Martin Harris bir konferans için Berlin’e geliyor. Ancak Dr. Martin burada bir araba kazası geçirdi. Martin, kazadan sonra şehre gelen eşinin onu tanımadığına şahit olur. En önemlisi, başka biri ile değiştirildi. Harris zulme uğrar ve hiç tanımadığı yabancı bir ülkeye kaçar. Harris bu durumu bir an önce çözmelidir.

Başroldekiler: Liam Neeson, Diane Kruger, Ocak Jones
Tür: Aksiyon, Gerilim
Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Fragman İzle 📽


17. Isi ve Ossi (2020) – IMDb: 6.4

Isi ve Ossi, farklı yaşam tarzlarına sahip iki gençtir. Isi, zengin bir ailenin kızıdır ve aşçı olmayı arzulamaktadır. Ossi boksör olmak istiyor. Bir gün yolları kesişir. Birbirlerinin farklılıklarından yararlanabileceğini düşünen gençler sevgili gibi davranmaya karar verirler. Ancak bu sahte aşk yavaş yavaş gerçek aşka dönüşür.

Başroldekiler: Lisa Vicari, Dennis Mojen, Langston Weibel
Tür: Komedi, Romantik
Yönetmen: Oliver Kienle

Fragman İzle 📽


18. The Aftermath (2019) – IMDb: 6.3

Almanya, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra yaralarını iyileştirmeye çalışıyordur. Rachael Morgan adında bir kadın, harabeleri andıran soğuk bir kış gününde Hamburg’a gelir. Rachael’in Lewis adında bir İngiliz kocası var. Çift yeni hayatlarına alışmaya çalışırken Lewis kararlı bir karar verir. İkamet yerlerini evin önceki sahipleri ile paylaşırlar. Peki bu dört farklı insan savaşın gölgesinde nasıl bir arada yaşayacak?

Başroldekiler: Keira Knightley, Jason Clarke, Alexander Skarsgård
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: James Kent

Fragman İzle 📽


19. Collide (2016)– IMDb: 5.7

Başarısız bir soygunun ardından, Casey Stein kendini acımasız bir mafya lideri olan Hagen’den kaçarken bulur. Umutsuz olan Casey, eski patronu ve uyuşturucu satıcısı Gera’yı arar. Uzun süredir birlikte olduğu Juliet’i korumasını ister. Casey kendini ve kız arkadaşını Hagen’den koruyabilecek mi gerilim severler bu filmi kaçırmamalı..

Başroldekiler: Nicholas Hoult, Felicity Jones, Anthony Hopkins
Tür: Aksiyon, Gerilim
Yönetmen: Eran Creevy

Fragman İzle 📽


20. Mein Führer – Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler (2007) – IMDb: 5.5

Almanya II. Dünya Savaşı’nı kaybediyor. Hitler’in generalleri bu durumdan bir çıkış yolu arıyor. Hitler’in sağ kolu olan Propaganda Bakanı Joseph Goebbels en iyi çözümü bulur. Adolf Hitler sahne dersleri alacak ve halka güzel bir ders verecek. Hitler’i öğretecek en iyi kişi, Aldol Grunbaum adlı bir Yahudi’dir. Bunu yapmasını istemese de sonunda kabul eder. Dersler kısa sürede Hitler için psikanalize dönüşür.

Oyuncular: Ulrich Mühe, Lars Rudolph, Udo Kroschwald
Tür: Dram, Komedi, Savaş
Yönetmeni: Dani Levy

Fragman İzle 📽


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu