Sinema

En İyi Dram Filmleri 2024: Ağlatan En İyi 20 Dram Filmi

En İyi Dram Filmleri 2024: Ağlatan En İyi 20 Dram Filmi. Dram filmleri, kendileriyle, başkalarıyla veya doğa güçleriyle çatışan gerçekçi karakterleri tasvir eden ortamlar veya yaşam durumları içeren hikayelerdir. Dramatik bir film bize insanların en iyi ve en kötü halini ve arasındaki farkı gösterir.

Ağlatan En İyi 20 Dram Filmi 📽

Dramatik temalar genellikle güncel sorunları, toplumsal hastalıkları ve ırksal önyargı, dini hoşgörüsüzlük, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, siyasi huzursuzluk, iktidarın bozulması, alkolizm, sınıfsal bölünmeler gibi sorunları, endişeleri veya adaletsizlikleri içerir. Dramatik filmler olay örgüsüne sahiptir. Bu makalemizde olay örgüsü ve konusuyla göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız en iyi 20 dram filmini listeledik. En iyi dram filmleri listemizi oluştururken izleyiciler tarafın en çok izlenen ve en çok yorumlanan filmleri seçtik. Ağlayarak izleyeceğiniz bir dram filmi arıyorsanız bu makalemizi kesinlikle okumalısınız.


1. The Revenant (2015) – IMDb: 8.0

Deneyimli bir tuzakçı olan Hugh Glass, kürk için hayvanları avlayan bir organizasyonda çalışıyor. Avlanırken gri bir ayı tarafından ölümcül şekilde yaralanan Glassy, ​​arkadaşlarını orada bırakır. Bu bölgeleri yakından tanıyan cam hayatta kalır. Film, 19. yüzyılda Amerika sınırında hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Başroldekiler: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson
Tür: Macera, Batı, Drama
Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Fragman İzle 📽


2. Dunkirk (2017) – IMDb: 7,9

Film, II.Dünya Savaşı’nın önemli anlarını ve 300.000 askerin Dunkirk kıyılarından tahliyesini anlatıyor . Yüzbinlerce İngiliz ve müttefik askeri düşman tarafından kuşatıldı. Arkalarında deniz olan askerler çaresiz durumdadır.

Başroldekiler: Fionn Whitehead, Mark Rylance, Tom Hardy
Tür: Tarih, Savaş, Drama
Yönetmen: Christopher Nolan

Fragman İzle 📽


3. The Irishman (2019) – IMDb: 7,9

Film, muhteşem sahneleri ile göz alıcıdır. Film, mafya keskin nişancısı Frank Sheera’nın hayatını anlatıyor. Eski 2. Dünya Savaşı gazisi Frank Sheeran , Bufalino suç örgütü ile uzun yıllar çalıştı. Sendika memuru olan adam, birçok ünlüyü ortadan kaldırmakla görevlendirildi. Sheeran, “İrlandalı” lakabıyla bilinir.

Başroldekiler: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci
Tür: Gerilim, Drama, Biyografi
Yönetmeni: Martin Scorsese

Fragman İzle 📽


4. The Trial of the Chicago 7 (2020) – IMDb: 7,8

Bir grup, 1968’de Chicago’daki Ulusal Demokratik Konferans’ta Vietnam Savaşı ve karşı kültür için bir protesto mitingi düzenledi. Federal hükümet , daha sonra Chicago Seven olacak olan grubu komplo ve isyanla suçluyor. 2020’nin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilir.

Başroldekiler: Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt
Tür: Gerilim, Tarih, Drama
Yönetmen: Aaron Sorkin

Fragman İzle 📽


5. Roma (2018) – IMDb: 7,7

Orta sınıf ailelerin yaşadığı Meksika’nın Roma mahallesinde Cleo evle ilgilenir ve evde dört çocuğa bakar. Bütün vaktini evde geçirmesine rağmen, Cleo’nun kendine ait farklı bir dünyası vardır. Genç kadın , Fermin adında bir adama aşık olur, ancak ilişki Cleo’nun beklediği gibi gitmez. Dört çocuk annesi Sofia, kocasının yokluğuyla başa çıkmakta zorlanıyor. Filmde iki kadın siyasi kargaşa dönemlerinde birbirlerine destek oluyorlar.

Başroldekiler: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Nancy García
Tür: Drama
Yönetmen: Alfonso Cuarón

Fragman İzle 📽


6. Fury (2014) – IMDb: 7,6

İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde Almanlar savunmaya çekildi. Film, Komutan Wardaddin liderliğindeki bir tank müfrezesinin 300 düşman askeriyle yüzleşip , tüm zorluklara rağmen 24 saat onlarla savaşmasını anlatıyor . Bu beş kişilik grup, tanklar ve yardımcı kuvvetlerle bir çatışmanın ortasında.

Başroldekiler: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman
Tür: Dram, Aksiyon, Savaş
Yönetmeni: David Ayer

Fragman İzle 📽


7. Okja (2017) – IMDb: 7,3

Mija 10 yıldır Okja dedikleri domuz yetiştiriyor . Ancak domuz büyüdüğünde Mirando onu geri vermek ister. Mija bu karara karşı çıkıyor. Şirket domuzu zorla satın alır. Mija onların izinden gider. Film, dramatik sahneleriyle izleyenleri büyülüyor.

Başroldekiler: Seo-Hyun Ahn, Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal
Tür: Drama, Bilim Kurgu, Macera
Yönetmen: Bong Joon Ho

Fragman İzle 📽


8. El Camino: Bir Breaking Bad Movie (2019) – IMDb: 7.3

Film, özgürlüğü arayan, kaçırılan bir adamı gösterir. Esaretten kurtulmuş bir adam, kendine yeni bir hayat kurmaya çalışıyor. Ancak geçmiş iz bırakmaz. Senaryosu oldukça ilginç olan filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Başroldekiler: Aaron Paul, Jesse Plemons, Robert Forster
Tür: Gerilim, Drama
Yönetmeni: Vince Gilligan

Fragman İzle 📽


9. Kıng (2019) – IMDb: 7.2

Film, uzaktaki bir mirasçının hikayesini anlatıyor. İnatçı Prens Hal, tahtın varisidir. Ama ailesine sırtını dönmeyi ve insanlara katılmayı tercih ediyor. Babasının ölümünden sonra tahta çıktı. Kral Henry V daha sonra kaçtığı hayatı ele geçirmek zorunda kaldı. Babasının bıraktığı savaş ve kaostan kurtarılmalıdır.

Başroldekiler: Timothée Chalamet, Robert Pattinson, Ben Mendelsohn
Tür: Dram, Tarih, Biyografi
Yönetmeni: David Michôd

Fragman İzle 📽


10. Deepwater Horizon (2016) – IMDb: 7.1

Film, Nisan 2010’da petrol sızıntısına ve patlamaya neden olan açık deniz sondaj kulesini gösteriyor. Patlama günü, bir teçhizat üzerinde çalışan ve olabilecek en kötü koşullarda çalışan 126 kişilik bir grubun hikayesi görüntülendi. İyi işleyen bu ekip, kuyrukların bitmesini ve bir an önce aileleriyle buluşmasını bekliyor. Ama birdenbire yanıyorlar.

Başroldekiler: Mark Wahlberg, Dylan O’Brien, Kate Hudson
Tür: Drama
Yönetmen: Peter Berg

Fragman İzle 📽


11. In the Heart of the Sea (2015) – IMDb: 6.9

Film, Nathanial Phillbrick’in aynı adlı romanından uyarlandı. 1820’de Nantucket gemisi bir balina saldırısı sırasında paramparça oldu. Mürettebatın yalnızca sekiz üyesinin hayatta kaldığı olay, Herman Melville tarafından Moby Dick efsanesinin yaratılmasında önemli bir rol oynadı.

Başroldekiler: Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy
Tür: Drama, Macera, Fantastik
Yönetmen: Ron Howard

Fragman İzle 📽


12. Outlaw King (2018) – IMDb: 6,9

Film , Robert Bruce’un İngiltere Kralı I. Edward tarafından İskoçya’nın ortaçağ işgali sırasında verdiği mücadeleyi anlatıyor. Robert , 1300’lerde İskoç bağımsızlığı için çok mücadele etti . Bu mücadelenin sonunda İskoçya Kralı olur. Amacı, kötü kral ve oğluyla savaşmaktır. Bruce , kendisinden daha büyük ve daha donanımlı olan işgalci İngiliz ordusunu yenmek için zekasını ve tüm cesaretini kullanmalıdır.

Başroldekiler: Chris Pine, Florence Pugh, Aaron Taylor-Johnson
Tür: Aksiyon, Drama
Yönetmen: David Mackenzie

Fragman İzle 📽


13. The Life Ahead (2020) – IMDb: 6.8

Film, kayıp bir çocukla ilişkisi olan bir kadının hikayesini anlatıyor. Kadın Holokost’tan sağ kurtuldu ve İtalya’da bir huzurevinde çalışıyor. Madame Rosa , 12 yaşındaki Senegalli bir göçmen tarafından soyulduktan sonra çocuğu da yanına alır. Netflix’teki en iyi drama filmlerinden biridir.

Başroldekiler: Sophia Loren, Ibrahima Gueye, Abril Zamora
Tür: Drama
Yönetmen: Edoardo Ponti

Fragman İzle 📽


14. Tallulah (2016) – IMDb: 6.7

Özgürlük arzusuyla yaşayan Lu , zor bir durumda yaşar. Bu durum, kız arkadaşı Nico için sıkıcı hale geldi. Nico bir gece aniden onu terk eder. Lu bebeği alır ve Nico’nun annesine götürür. Margo ve Lu bebek sayesinde birbirlerine ısınırlar. Filmi izlemeniz tavsiye edilir.

Başroldekiler: lliot Page, Allison Janney, Tammy Blanchard
Tür: Drama
Yönetmen: Sian Heder

Fragman İzle 📽


15. Hillbilly Elegy (2020) – IMDb: 6.7

Film aynı ailenin üç farklı neslinin hayatını anlatıyor. Yale Üniversitesi’nde hukuk okuyan ancak memleketine dönmek zorunda kalan ailenin en genç üyesinin anlattığı hikaye. Vance’in 2016’da yayınlanan aynı isimli kitabından gösterildi.

Başroldekiler: Amy Adams, Glenn Close, Gabriel Basso
Tür: Drama
Yönetmen: Ron Howard

Fragman İzle 📽


16. 12 STRONG (2018) – IMDb: 6,6

Film, 11 Eylül saldırılarından sonra ABD’nin Afganistan’a askeri müdahalesinin öyküsünü anlatıyor . ABD özel kuvvetlerinden biri, Mitch Nelson liderliğinde Afganistan’a gönderiliyor. Bu askerlerin en büyük görevi, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi’ndeki genel dostlarını Taliban ve El Kaide ile savaşmaya ikna etmektir. Ancak iki taraf arasındaki karşılıklı güvensizlik ve kültürel farklılıklar her şeyi karıştırıyor.

Başroldekiler: Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña
Tür: Savaş, Drama
Yönetmen: Nicolai Fuglsig

Fragman İzle 📽


17. The Hack (2017) – IMDb: 6,3

Mackenzie Allen Phillips , kızı Missy’nin kaçırıldıktan sonra öldürüldüğünü düşünüyor. Beklenmedik bir şekilde mektubu alan Mack, mektubu gönderenin Tanrı olduğuna inanıyor. Mektupta, kızının öldürüldüğü kışlaya gitmesi gerektiği yazıyordu. Bir süre düşündükten sonra, Mack toplanıp gitti.

Başroldekiler: Sam Worthington, Octavia Spencer, Tim McGraw
Tür: Drama
Yönetmen: Stuart Hazeldine

Fragman İzle 📽


18. Wasp Network (2019) – IMDb: 5,8

Film, Fernando Morais’in The Last Soldiers of the Cold War’a dayanıyor . Gerçek olaylara dayanan film, Florida merkezli bir terör örgütüne mensup Kübalı casusların hikayesini anlatıyor. 1990’larda adaya yönelik terör saldırılarına son vermek için harekete geçen Kübalı casuslar ağır bir bedel ödüyor.

Başroldekiler: Penélope Cruz, Edgar Ramírez, Gael García Bernal
Tür: Casusluk, Gerilim, Drama
Yönetmeni: Olivier Assayas

Fragman İzle 📽


19. Noah (2014) – IMDb: 5.7

Film, tarihi ve dini yönleriyle dikkat çekiyor. İnsanoğlu, Kayin’in soyundan gelmiştir, ancak Yaradan’ın yolundan sapmıştır. Dünyayı yaşanmaz kılmak için dünyanın tüm güzelliklerini ve bereketlerini sonuna kadar kullanan insanoğlu, kötülükle karşı karşıyadır. Yaratıcı , Nuh’u büyük bir tufanda uyarır. Nuh’un muhteşem bir gemi inşa etmesini ve tüm hayvanlardan bir çiftini yeryüzüne yerleştirmesini istiyor. Bu gemi Nuh’un ailesinin kurtuluşu olacak. Ama insan, gemiye girmek için Nuh’la savaşacak.

Başroldekiler: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson
Tür: Fantezi, epik, drama
Yönetmen: Darren Aronofsky

Fragman İzle 📽


20. Amar (2017) – IMDb: 5.2

Birbirini seven genç bir çiftin hikayesini anlatıyor. Laura ve Carlos , ilk kez aşık olan iki gençtir. Aralarındaki bu büyük aşk, bir çiftin hayatındaki en önemli şeydir. Ancak bu sevginin getirdiği inançsızlık ve kıskançlık duyguları birbirini incitmesine neden olur.

Başroldekiler: Paul Monen, Greta Fernández, Nacho Fresneda
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Esteban Crespo

Fragman İzle 📽İlginizi Çekebilir  👇

👉 Dünya Sinemasında İz Bırakan En İyi 25 Hint Filmi

👉 Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En Güzel 20 Film

👉Netflix Gençlik Dizisi: En Yüksek IMDb Puanı Alan 12 Gençlik Dizisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu