Kimdir

Esra Oflaz Güvenkaya Kimdir, Nerelidir? Esra Oflaz Güvenkaya Hayatı ve Biyografisi

Esra Oflaz Güvenkaya Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Esra Oflaz Güvenkaya Kaç Yaşında? Katıldığı bir çok programda hayat hikayesi le çok konuşulan Esra Oflaz Güvenkaya Eşi Kimdir, Neden Boşandı? Aile şirketi Medyavizyon  ile iş hayatına atılan Esra Oflaz Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Esra Oflaz Güvenkaya Kimdir?

Baba tarafından aslen Yugoslavya göçmeni olan Esra Oflaz, İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu.  New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi aldı. Kariyerine aile şirketleri olan Medyavizyon şirketinde başlayan Esra Oflaz Güvenkaya, 5 yıl boyunca Medyavizyon’un çeşitli programların lisans haklarının alımından sorumlu oldu. 1998 yılında abisi Fatih Oflaz ile birlikte MCD adlı şirketi kurarak yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini aldı.

Türkiye’ye getirdikleri kanalların arasında MTV, National Geographic , Eurosport , RTL gibi pek çok uluslararası kanal bulunuyor. Kendi kanallarının yanı sıra yabancı kanallardan bazılarının da lisans haklarını satın alarak Türkiye versiyonlarını hayata geçirdi. Esra Oflaz Güvenkaya, 2016 yılında ise dünyanın en çok izlenen kadın kanalı Lifetime’un Türkiye versiyonunun yayın hayatına başlamasını sağladı.

Esra Oflaz Güvenkaya, bir röportaj’da 18 yaşında iken İstanbul Bağdat Caddesinde bir trafik kazası geçirdiğini , ve ailesinin ise uzun süre kendisine ayna vermediğini anlatmıştır. Eşi İş adamı Ziya Güvenkaya’dır, bu evliliğinden Almila Su isminde bir kızı vardır.


Esra Oflaz Güvenkaya Hayatı ve Biyografisi

Esra Oflaz Güvenkaya, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Ardından New York Üniversitesi’nde Uluslararası İş ve Finans Eğitimi almıştır.

Aile şirketleri olan Medyavizyon ile iş hayatına atılan Esra Oflaz Güvenkaya beş sene Medyavizyon’da farklı programların lisans haklarının alımından sorumlu olarak görev almıştır. 1998’de abisi Fatih Oflaz ile beraber MCD isimli şirketi kurmuş ve National Geographic, Eurosport, MTV ve RTL gibi yabancı kanalların Türkiye temsilciliklerini almıştır.

Günümüz itibariyle 16 adet tematik kanal şirketleri bünyesinde yer almaktadır. Aralarında SciTech Tv, On adet sinema kanalı, Eurosport Türkiye, Eurosport 2 Türkiye ve HD spor kanalları, çocuk kanalı Kidz ve BBC HD gibi kanallar bulunmaktadır. 2016 senesinde dünyanın en fazla izlenmekte olan kadın kanalı Lifetime’un Türkiye versiyonunun yayına alınmasında başrol oynamıştır. Esra Oflaz Güvenkaya Lifetime® Türkiye Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Instagram 👉 Esra Oflaz

👉 Doya Doya Moda Yasemin Yılmaz Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu