Yaşam

Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Exoderil Krem Kullananların Yorumları

Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Exoderil Krem Kullananların Yorumları. Hemen hemen her evde bulunması gereken ve cilt hastalıkları tedavisinde kullanılan Exoderil Krem Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Son günlerde sıklıkla adını duyduğumuz Exoderil Krem Vajinaya sürülür mü? Exoderil Krem Nasıl Kullanılır ve 2024 Fiyatı Ne Kadar? araştırılanlar arasında Gelin birlikte Exoderil Krem Kullanıcı Yorumları ve Faydalarını öğrenelim…

Exoderil Krem Ne İşe Yarar?

Genellikle mantar kaynaklı cilt rahatsızlıklarını tedavi eden Exoderil Krem, mantarların cilt yüzeyinde büyümesinin önüne geçer. İçerisinde barındırdığı Naftifin HCL maddesi ile çeşitli birçok cilt rahatsızlığında kullanılmaktadır. Exoderil Krem sprey ve krem formu bulunmaktadır ama krem formu daha fazla tercih edilmekte. Exoderil krem denildiği zaman bir çok kişi tarafınca, kasık mantarı, kasık mantarı, ayak mantarı ve diğer cilt rahatsızlıklarının gidericisi olarak akıllara gelmektedir. Exoderil kremi, ilacın kendi rehberinin içerisinde bulunmayan çeşitli amaçlar için de kullanabilirsiniz. Kremin etken maddesi Naftifin HCL’dir. İlaç hassas olan mantarları öldürerek çalışmaktadır.

Uzman doktorların iltihabi veya egzamalarla birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının, mayalar ve maya benzeri mantarların ve küf mantarlarının tedavisi için reçete ettiği bu krem, 15 gram ve 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir yerde satışı mümkün olmayan Exoderil Sandoz İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. Olumlu etkilerinden dolayı mantar tedavisi için kullananların memnun kaldığı bir  üründür.


Exoderil Krem Ne İçin Kullanılır?

Exoderil krem genellikle ciltte meydana gelen mantar rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Aşırı kaşıntılı mantar enfeksiyonlarında, döküntü mantar enfeksiyonları, el ve ayak mantarı, tırnak mantarı gibi rahatsızlıkların yanı sıra kaşıntı nedeni ile meydana gelen kızarık ve iltihabı da gidermektedir. Listeleyecek olursak;

 • Tırnak mantarının (tinea unguium) tedavisinde kullanılır.
 • Parmak arası mantarların giderilmesinde ve iyileştirilmesinde tercih edilir.
 • Candida mantarının sebep olduğu enfeksiyonları iyileştirmek için kullanılır.
 • İltihaplı deri mantarlarının (kaşıntılı ya da kaşıntısız )iyileştirilmesinde kullanılır.
 • Kızarıklık, şişkinlik, pullanma ve kaşıntılı kabarcıkların tedavisinde kullanılır.
 • Pityriasis versicolor isimli deri hastalığının tedavisinde tercih edilir.
 • Ayak mantarı(tinea pedis) tedavisinde kullanılır.
 • Deri mantarı, maya mantarı, küf mantarının sebep olduğu cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır
 • Kahverengi lekeler ile oluşan kaşıntılı döküntülü mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde
 • El mantarı(tinea manuum) tedavisinde tercih edilir.
 • Boyun,sırt,karın,omuz,kol bölgelerinde oluşan kızarıklık, kaşıntı, iltihap durumlarının iyileştirilmesinde kullanılır.
 • Özellikle sırt bölgesinde rastlanan beyazdan pembeye ya da bronzdan kahverengiye değişen lekelerin giderilmesinde
 • Koltuk altı, meme arası, meme altı, testislerin üst kısmında ince kabuklanma, kızarıklık, kaşıntı, lekelerin iyileştirilmesinde kullanılır.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Exoderil Krem Nasıl Kullanılır?

Exoderil krem, yalnızca cilt üzerinde kullanılmalıdır. Ayrıca doktorun belirtmiş olduğu talimatlar doğrultusunda kullanılmalı ve talimat dışına çıkılmamalıdır.

Kremin uygulanacağı bölge öncelikle iyice ve dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Daha sonra yaranın üstüne gelmemesine dikkat ederek etrafına ince bir katman şeklinde kremi sürüp masaj hareketleri ile derinize yedirin. Bu uygulamayı günde 1 defa yapmanız yeterli olacaktır. Tedaviyi çıplak el ile yaptıysanız eğer, tedavi sonrasında elinizi bol sabunlu ve ılık su ile yıkayın. Doktorunuz tarafınca belirtilmediği sürece kremi sürdüğünüz bölgeyi açık bırakın.

Kremi kesinlikle göz, burun, ağız veya Genital bölge ile temas ettirmeyin. Temas doğrultusunda vakit kaybetmeden bol su ile yıkayıp acile başvurun. Tedavi süresi tıbbi duruma ve cildinizin ilaca vermiş olduğu cevaba göre değişkenlik gösterebilir. Kremi verilen süre içerisinde kullanmanız en iyi seçenektir. Fazlasının size zarar vereceğini kesinlikle unutmayın.

Exoderil krem kullanımı nasıl bunun ayrıntıları da son derece önemlidir. Kullanımı kendi kafanızdan yapmayın mutlaka doğru bilgilerle yapın.

 • Doktorunuz ya eczacınız size bir kullanım şekli sundu ise o şekilde kullanın yoksa da aşağıdaki kullanıma uyun.
 • Sadece harici olarak kullanılan bir üründür, cilde ya da tırnaklara sürülür. Bu ürün sürülmeden önce sürülecek bölge ya da tırnak ılık su ile yıkanmalıdır. Yıkama işlemi bittikten sonra da mutlaka kurulama yapılmalıdır.
 • Sorunlu cilt yüzeyine ve 2 cm’lik çevresine hafif masaj yaparak nohut büyüklüğünde olacak şekilde gece uyumadan önce günde 1 defa sürülür.
 • Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma hastalığın hızlı şekilde iyileşmesi içindir.
Exoderil Krem Sivilceye iyi gelir mi?

Sivilce veya akne için kullanılan bir krem değildir. Doktorlar tarafınca tavsiye edilmediği sürece kullanılması doğru değildir.

Exoderil Krem Genital bölgede kullanılır mı?

Exoderil kremin genital bölgede kullanılması doğru değildir. Doktorlar önermediği sürece kullanılmamalıdır.

Exoderil Krem Yüze sürülür mü?

Kremin dozunu az tuttuğunuz sürece yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Exoderil Krem Hamileler kullanabilir mi?

Hamilelik kategorisi B’dir. Hamilelerin doktor tavsiyesi olmadan kullanmaları doğru değildir.

Exoderil Krem Emziren anneler kullanabilir mi?

Kremin süte karışıp karışmadığı bilinmemektedir. Doktor tavsiyesi ile kullanmanız daha doğru olacaktır.


Exoderil Kremi Kimler Kullanamaz?

Exoderil kremi herkes kullanamaz. Kremin en doğru kullanımı doktorun tavsiye ettiği şekildedir.. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız size kötü sonuçlar doğurabilir.

 1. Yüksek alerjisi olanlar
 2. İlacın içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjisi olanlar
 3. Yeni doğmuş bebeklerde
 4. Açık yara ve enfeksiyonlu ciltlerde

Gibi sorunları olan kişilerin Exoderil Krem kullanması doğru değildir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Travocort Krem Ne İşe Yarar? 


Exoderil Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Exoderil krem yan etkileri  oldukça az rastlanan bir durumdur. Ancak bazı durumlarda genede bu yan etkilere rastlanmaktadır. Exoderil kremin yan etkileri aşağıdaki gibidir.

 1. Cilt yüzeyinde yanma durumu
 2. Ciltte kuruma
 3. Ciltte kızarıklık
 4. Deride batma hissi
 5. Güneşe çıkınca etkilenme
 6. Deride duyarlılık

Gibi durumlar ile karşılaştığınız takdirde kremin kullanımını bırakmalı ve doktora başvurmalısınız.


Exoderil Krem Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Exoderil Krem 2024 fiyatı 199.04 TL’dir. Krem SGK tarafından karşılanmaktadır.


Exoderil Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: İşim gereği sürekli ayaklarım sürekli ayakkabının içerisindeydi. Kısa süre sonra ayağımda mantar çıktı ve mesai saatlerinde oldukça fazla kaşınıyordu. Doktora gittiğimde Exoderil Kremi tavsiye etti. Yaklaşık 2 hafta kadar kullandım ve kaşıntı büyük oranda azaldı. 2 ay oldu mantarların çoğu gitti azı kaldı. Düzenli kullandıktan sonra düzelmeye başladı.

Kullanıcı Yorumu: Kulağımda çıkan yüzücü kulağı (Kulak mantarı) rahatsızlığı için doktorum tavsiye etmişti. 3.haftaya girdim kulağımda herhangi bir kaşıntı kalmadı. Ara ara kaşınır gibi oluyor ellemediğim sürece kaşıntı kısa süre içerisinde geçiyor.

Kullanıcı Yorumu: Kasıklarımda meydana gelen mantar kısa süre içerisin yayılarak çok kötü kaşıntılara neden oldu. En son doktora gittiğimde artık kasıklarımda pul şeklinde dökülmeler yaşanıyordu. Doktorumun belirttiği şekilde Exoderil kremi kullandım ve kısa süre içerisinde kaşıntıdan kurtuldum.

Kullanıcı Yorumu: Bende mantar sorunundan kaynaklı kaşıntı vardı kullandım ve geçirdi arkadaşıma da önerdim onda çok etkili olmadı. Buradan şunu anladım biraz kişiden kişiye değişen sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Kullanıcı Yorumu: Bende pek etki sağlamadı belirteyim kullanacaklar. Benim haricimde fayda görende var görmeyen de açıkçası denemeden tam olarak bilinmiyor. Bir de doğru ve düzenli kullanım şart.

Kullanıcı Yorumu: Doktora gittiğimde tanıştığım iyi bir ürün sonuç almanızı sağlıyor yalnız bende daha sonra aynı şikayet tekrarladı. Kısa vadeli iyileşmelerde olabiliyor bu durumu göz önünde bulundurun.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu