Yaşam

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır? Furacin Merhem Yüze Sürülür mü?

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır? Furacin Merhem Yüze Sürülür mü?. Ciltte ve Deride meydana gelen tahribatlar için kullanılan Furacin Krem Ne İşe Yarar? Kullananların Yorumları araştırılıyor. Özellikle ciltteki yaralar üzerinde bulunan bakterilerin oluşmasını engelleyen Furacin Merhem Yüze Sürülür mü? Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. En çok da Furacin Merhem Vajina da Kullanılır mı? Furacin Merhem yanık için Kullanılır mı? araştırılmakta. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Furacin Merhem Ne İçin Kullanılır?

Cilt ve deride meydana gelen enfeksiyonların oluşumunu engelleyen Furacin Merhem Ne İşe Yarar? merak edilmekte. ciltte meydana gelen yaraların üzerinde yer alan bakterilerin oluşmasını ve gelişmesini engelleyen antiseptik bir ilaçtır. Ameliyat yaralarının oluşabilecek enfeksiyonlardan korunması, mikropların oluşturacağı iltihabı ya da iltihapsız deri bozuklukları gibi ciltte meydana gelen enfeksiyonları, kesik, yara, zedelenme ile yanıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

Kullanım alanları oldukça geniş olan Furacin etken maddesi Nitrofurazon olan bir ilaç türüdür. Krem formundaki Furacin krem 56 gramlık ambalajı ile satışa sunulmaktadır. Düzenli ve doğru kullanıldığı takdirde pek çok alanda olumlu etkilerin alınabilmesi mümkün olacaktır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Furacin Merhem Ne İşe Yarar?

ciltteki yaralar üzerinde bulunan bakterilerin oluşmasını, gelişip çoğalmasını engelleyen bir antiseptik ilaçtır. Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı (ciltte içi irin dolu kabarcık, sivilce vb.) veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan  yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda Furacin merhemi, ciltte içerisinde irin oluşan kabarcıkları ve sivilcelerin tedavisinde, dış kulak enfeksiyonlarının tedavisinde ve ameliyat sonrası yaraların enfeksiyondan korunması için de kullanabilirsiniz.

Furacin, genel bir antiseptik olduğu için deri yüzeyinde üzerinde oluşan bakterileri yok etmeye ve bunların çoğalmasını engellemeye yarar. Herhangi bir nedenle cildinizde oluşan iltihaplı ve iltihapsız yaraları tedavi eden ve enfekte olmasını önleyen bu krem ayrıca dış kulak enfeksiyonlarının tedavi edilmesinde de kullanılabilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Furacin Krem Nasıl Kullanılır?

 • Furacin harici olarak kullanılabilen bir kremdir.
 • Öncelikle kremi uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • İlgili bölge temizlendikten sonra Furacin krem, bir gazlı bez ya da spatül aracılığıyla bölgeye sürülmelidir.
 • Kremi kullanırken doktorunuzun önerdiği dozaj miktarına ve kullanım talimatına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Maksimum faydayı sağlamak için Furacin’i günlük olarak aynı saatlerde düzenli olarak kullanmalısınız.
 • Belirtilen talimatlara uymayıp Furacin’i sık sık kullanmanız ya da kullandığınız dozaj miktarını artırmanız kremin neden olduğu yan etki riskini artıracaktır.
 • Furacin’i geniş yanık yaralarına sterilize edilmiş gazlı bez üzerine sürdükten sonra uygulayabilirsiniz.
 • Genel olarak krem’in tedavi süresi 7 ya da 10 gündür.
 • Ameliyata bağlı olarak oluşan yaralara pansumanın yapışmaması için kremi uyguladıktan sonra yara üzerine vazelin uygulanmış gazlı bez koyabilirsiniz.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Furacin Kremin Yan Etkileri:

Furacin kremi kullananlarda görülebilecek olası yan etkiler şunlardır;

 • Deride döküntü, kızarıklık, şişkinlik
 • Bölgesel ödem
 • Karın ağrısı
 • Nefes almada zorluk
 • Kurdeşen
 • Dudak – boğaz – dil şişkinliği

Furacin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Kremin içerisinde yer alan etken maddeye karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu kremi kullanmanız önerilmez.
 • Furacin,  içerisinde yer alan herhangi bir madde kullanımdan sonra alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle kremi kullanmadan önce kutu içerisinde yer alan prospektüsü detaylıca okumalısınız.
 • Bu krem genel olarak enfeksiyon ve iltihap içeren cilt hastalıklarında, ameliyat sonrası oluşan yara ve dikiş izlerinde, deride oluşan lezyonlarda ve iltihap oluşmuş sivilcelerde kullanılabilir.
 • Furacin Krem’i uyguladıktan sonra cildinizde oluşabilecek herhangi bir kaşıntı, kızarıklık, ağrı, şişlik ve ya döküntü gibi durumlarda kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza başvurmalısınız.
 • Böbrek ile ilgili çeşitli hastalıkları bulunan kişiler Furacin’i mutlaka doktorunun kontrolünde kullanmalıdır.
 • Furacin’i hamile olan ve ya çocuk emziren kişiler mutlaka doktorunun kontrolünde kullanmalıdır.
 • Kremi kullandıktan sonra kullanılan bölgede herhangi bir iyileşme görülmezse ya da yaranın durumu daha da kötüleşirse mutlaka ilgili doktorunuz ile görüşmeli veya bilgi vermelisiniz.
 • Bu kremi dış kulak iltihabınız için kullanıyorsanız, kulak yolunda ödem ya da tahriş oluşursa kremin kullanımını hemen bırakıp doktorunuza başvurmalısınız.
 • Krem ile ilgili çalışmalar sadece yetişkin hastalarda yapıldığı için çocuk ve yaşlılar için kullanacaksanız mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.
 • Kullandığınız başka bir ilaç varsa bunu doktorunuz ile paylaşmalı ve kremi doktorunuzun vereceği tavsiyeler ile kullanmalısınız.
 • Kremi kullanırken göz, ağız ve burun bölgesine dikkat etmeli, herhangi bir temas durumunda temas eden bölgeyi bol suyla yıkamalısınız.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Furacin Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir mi?

Bu krem mikroorganizmaların neden olduğu iltihaplı yaraların tedavisinde kullanılabilecektir. Kısacası Furacin krem sivilce tedavisinde ve izlerin geçirilmesinde oldukça etkilidir.


Furacin Krem Pişik İçin Kullanılır mı?

Furacin kremin kullanım alanlarından bir tanesi de pişiktir. Özellikle aşırı kızarıklık ve deri bütünlüğünü bozan pişikler oluştuğunda bu bölgeye sürülebilecektir. Düzenli olarak uygulandığında Furacin krem, pişiğin hızlı bir şekilde tedavi edilmesini sağlayacaktır.


Furacin Yaraya İyi Gelir mi? Furacin Krem Yaraya Sürülür mü?

Furacin krem yırtıklı yaralar, kesikler, deri ülserasyonları gibi durumlarda kullanılabilecektir. Furacin krem ne işe yarar konusunda, açık ya da kapalı yaralara direkt olarak sürülmesinde hiçbir sakınca olmadığı belirtilmiştir.

Furacin Krem Yanık İçin Kullanılır mı? Furacin Merhem Yüze Sürülürmü?

Furacin kremin kullanılabileceği bir diğer alan yanıklardır. Deri hasarını hızlı bir şekilde onaran Furacin 1. Derece yanıklarda dahi rahatlıkla kullanılabilecektir. Eğer yüzde yanık ya da yara gelişmişse, Furacin krem yüze uygulanabilecektir.


Furacin Krem Basura İyi Gelir mi?

Furacin kremin basur memesini küçülttüğü düşünülse de, bu krem basur ya da hemoroidin tedavisi için kullanılması önerilen bir krem değildir. Bu nedenle doktor reçete edilmediği takdirde basur ya da hemoroid tedavisinde bu kremin kullanılmaması önerilmektedir.


Furacin Krem Vajinada Kullanılır mı?

Furacin krem vajinadaki mikroorganizmaların yerleşmesini ve çoğalmasını önlemektedir. Özellikle mantar ya da enfeksiyon varlığında Furacin kremi kullanmak bölgedeki kaşıntı, ağrı ve kızarıklığın ortadan kaldırılmasını destekleyebilecektir. Ancak vajinada başka nedenlerden dolayı da bu semptomlar gelişebileceğinden, bu kremin gelişigüzel kullanımı önerilmez. Mutlaka doktor muayenesi sonrası reçete edilmesi ya da önerilmesi ile kullanılmalıdır.


Furacin Krem Çocuklarda Kullanılır mı?

Furacin kremin çocuklarda kullanımında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Ancak kullanım miktarı ve dozunun doktorlar tarafından belirlenmesi gerekecektir.


Furacin Merhem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: kasindiran antibiyotikli krem olur kendileri,sarısi ve beyazı mevcuttur makbul geçeni sarı olanıdır.

 

Kullanıcı Yorumu: kanserojen olduğu için abd’de yasaklanmış nitrofurazon etken maddeli ilaç.

Kullanıcı Yorumu: rinoplasti sonrası burna sokuşturlan bez tamponlarda da bulunan pomad. genzinizden ağzınıza doğru geçerken inanılmaz acı bir tat yayar. kötüdür


Furacin Merhem 2024 Fiyatı

Furacin Merhem 2024 Fiyatı 70,74 TL’dir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Zovirax Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Terbisil Krem Ne İşe Yarar?

👉 Travogen Ne İşe Yarar? 

👉 Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu