Yaşam

Zovirax Krem Ne İşe Yarar? Zovirax Krem Kullananların Yorumları

Zovirax Krem Ne İşe Yarar?. Cilt için uygulanan kremlerden olan Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Özellikle ciltteki enfeksiyonlar için kulanıldığı bilinen Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır? Sıklıkla Uçuk tedavisinde kullanılan Zovirax Krem Uçuğu kaç günde geçirir?  Zovirax Krem Dudağa, vajinaya sürülür mü? Zovirax Krem Kullananların Yorumları ve Zovirax Krem Krem Fiyatı Ne Kadar? Gelin birlikte tüm soruların cevaplarını öğrenelim…

Zovirax Krem Ne İşe Yarar?

Cilt enfeksiyonlarından olan ve halk arasında uçuk olarak bilinen herpes virüsü tedavisinde kullanılan Zovirax Krem hakkında merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Genel olarak antiviral özellikler gösteren bir krem olan Zovirax   aktif madde asiklovir içerir. Asiklovir, antiviraller adı verilen bir grup ilaca aittir. Herpes simpleks virüsünün neden olduğu enfeksiyonları ve uçukları tedavi etmek için kullanılır. Genel olarak Zovitax Krem Uçuk tedavisinde kullanılır.

Bu krem dudak ve yüz bölgesinde çıkan uçukları tedavi etmek için kullanılır. Uçuklara, herpes simpleks virüsü enfeksiyonu neden olur. Bu krem, vücudunuzdaki herpes simpleks virüsü enfeksiyonunu yok etmez bu nedenle uçukların tekrarlamasını önleyemez. Bununla birlikte, ortaya çıktığında uçuk semptomlarının şiddetini ve süresini azaltır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Zovirax Krem Ne İçin Kullanılır?

Zovirax krem, uçukları tedavi etmek için kullanılır. Yara iyileşmesini hızlandırabilir ve karıncalanma, ağrı, yanma, kaşıntı gibi semptomları hafifletir. Virüsün çoğalmasını durdurarak çalışır. Bu ilaç herpesi iyileştirmez veya enfeksiyonun başka bir kişiye geçmesini engellemez. Enfeksiyonun gelecekte nüksetmesini engellemez.


Zovirax Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Zovirax piyasada ki en etkili uçuk ilaçlarındandır. Bu ilacı sadece belirtilen uçuk durumlarında doktorunuz tarafından reçete edilmişse kullanınız. Bu krem aynı zamanda genital herpes(uçuk) tedavisinde de kullanılabilir. Ağızdan alınan diğer ilaçlar genital herpes için daha etkili olabilir. Tedavi seçeneklerini doktorunuzla tartışın. Bu ilaç uçukları kalıcı olarak tedavi etmez veya cinsel partnerlerin enfekte olmasını engellemez.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Zovirax Krem Mantara İyi Gelir Mi?

Hayır, Zovirax krem, yazımızın diğer bölümlerinde de belirtildiği gibi, uçuk mikroplarına karşı özel duyarlılığı olan farmakolojik bir ajandır ve mantar enfeksiyonlarında kullanılmaz.


Zovirax Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı sadece cilde uygulayın. Bu ilacı gözlerinizle, burnunuzla, ağzınızla ve kulaklarınızla temasından  kaçının. Bu olursa, hemen bol suyla yıkayın. Herpes enfeksiyonu belirtileri ortaya çıkar çıkmaz bu kremi kullanmaya başlayın. Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayın. İlacı uygulamadan önce etkilenen bölgeleri temizleyin ve kurulayın. Enfeksiyonun vücudunuzun diğer bölgelerine ve diğer insanlara yayılmasını önlemek için bu kremi uygularken lastik eldiven kullanın.

Tüm yaralara bu kremi genellikle günde üç saatte bir, altı kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Bu ilacı belirtilen tam süre boyunca kullanmaya devam edin. Yedi günlük tedaviden sonra durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Zovirax Krem Ağız İçine Sürülür Mü?

Zovirax krem ağız içine sürülmez. Sadece vücudun dış bölgelerine bakan cilt bölgesindeki uçuk yaraları için uygundur.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Zovirax Krem Burun İçine Sürülür Mü?

Zovirax krem burun içi gibi alanlara uygulanmaz. Sadece vücut dışı alanlarda kullanılır.

Zovirax Krem Dile Sürülür Mü?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Zovirax krem vücudun dışında ki deri alanları için uygundur. Yani dilde kullanılması sakıncalıdır.

 Zovirax Krem Dudağa Sürülür Mü?

Zovirax krem dudakta çıkan uçuk yaraları için oldukça faydalıdır. Ağız içine, dile, damağa gelmeyecek şekilde dudaklara sürülmek için özel geliştirilmiştir.


Zovirax Krem Faydaları

Bu ilaç, genital herpes enfeksiyonunu iyileştirmek için kullanılır. Ayrıca zayıflamış bir bağışıklık sistemi olan kişilerde yaşamı tehdit etmeyen ve çok ciddi olmayan herpes enfeksiyonlarının cilt ve ağız çevresindeki uçuk enfeksiyonlarının tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Bu ilaç ağrıyı yok eder ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bu krem, antiviral bir ilaçtır. Bazı virüslerin büyümesini engeller.

Bu ilaç, uçuk enfeksiyonunun nüks etmesini önlemez. Ayrıca, uçukların başkalarına yayılmasını engellemez. Ağızdan alınan diğer antiviral ilaçlar bu durumların tedavisinde daha etkili olabilir. Tedavi seçeneklerinizi doktorunuzla tartışın.


Zovirax Krem Fiyatı 2024

Zovirax kremin 2024 güncel fiyatı 92,01 TL’dir.


Zovirax Krem Kullanici Yorumları

Kullanıcı Yorumu: “Canım bende de çıkmıştı zovirax sürmüştüm internetten zararlı olduğunu okuyunca geri silmiştim 1 haftada kurumuştu kendiliğinden…bağışıklığın düşmüştür ondan çıkmıştır ya da üzülüp stres yaptıysan o da etkiliyor…geçmiş olsun…nur un dediği gibi tahta kaşığı ısıtıp bastırırsan da hemen sönüp kabuk tutuyor iyileşme süreci hızlanıyor kendimi bildim bileli çıkar bende de uçuk hep yakardı annem tahta kaşıkla…”

Kullanıcı Yorumu: zovirax, aklovir, vectavir, vs hicbiri kullanilamiyor malesef..

Kullanıcı Yorumu: ısı uygulayabilirsin, sıcak suya metal kaşık batirip onu dudagina surebilirsin, ya da bardaga sicak su koyup dudagina degdirip cekersin fln..

Kullanıcı Yorumu: “Cnm bugün doktor la görüştüm. Uçuk çıkmış zovirax die bi krem verdi 4 saatte bi surcekmisim surdum yanmayi azalttı ama görüntü iğrenç üst dudak alt dudak içinde bile kabarcık lar var. Hapa 2 gün ara ver dedi. bağışıklık sistemim düşmüş dirence göre süresi değişir dedi 2 günde surebilirmis iyilesmesi 10 günde. Bakalım ne zamana geçer. Senin kaç güne geçti çok uzun sürüyor mu?”


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Terbisil Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Travogen Ne İşe Yarar? 

👉 Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu