Kimdir

Göksu Öngören Özgür Kimdir, Nerelidir? Göksu Öngören Özgür Hayatı ve Biyografisi

Göksu Öngören Özgür Kimdir, Nerelidir?. Son zamanlarda en çok merak edilen isimlerden olan Göksu Öngören Özgür Kaç Yaşında? merak konusu oldu. Başarılı sunuculardan olan Göksu Öngören Özgür’ ün babası ve eşi kimdir araştırılıyor. CNN Türk ve bir çok kanalda sunuculuk yapan başarılı spiker Göksu Öngören Özgür Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Göksu Öngören Özgür Kimdir?

3 Eylül 1989 tarihinde asker bir babanın ikinci çocuğu olarak Diyarbakır’da dünyaya gelen Göksu Öngören Özgür, İlk okul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Üniversiteyi ise Beykent Üniversitesi İletişim fakültesi İletişim ve Tasarım bölümünde okudu. Üniversitede okuduğu sırada Trt Haber Merkezi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. 3 yılın ardından ekrana çıkmaya başladı. Lisans tezi için çalışmaya bir yıl ara vermek zorunda kaldı. Lisans tezini “Siyasal İletişim ve Propaganda” konusunda hazırladı.

Mezuniyetinin ardından çeşitli yerel ve ulusal kanallarda çalıştı. Sunduğu haber bültenlerinin hem editörlüğünü hem de sunuculuğunu yaptı. TVEM kanalında 5 sene boyunca ana haberleri sundu ve haber müdürü olarak görev aldı. Haber bültenlerinin yanı sıra başka programları da hazırladı ve sundu. “Dünya Gündemi” programı ile birlikte başka ülkelerdeki siyasi, ekonomi ve yaşama dair haberleri ekrana yansıttı.

“Her şeyin başı sağlık” programıyla alanında uzman doktorlarla birlikte insan sağlığına katkı sağlamak için önemli projelere imza attı. Güzel sunucu hem Türkiye hem dünya tarihine yakından tanıklık ederek, bir çok önemli programda hem moderatörlük hem de editörlük yaptı. Özgür, doğayla iç içe yaşamayı seviyor. Ruhunu ve bedenini bu şekilde dinlendiriyor. Hayvanlara düşkünlüğüyle biliniyor. Evinde de evcil hayvanları var. Barınak ziyaretlerine fazlasıyla önem veriyor.

👉 Türkiye’nin İlk Kadın Belediye Başkanı Kimdir?


Göksu Öngören Özgür Hayatı ve Biyografisi

TVEM kanalında 5 sene boyunca ana haberleri sunan Göksu Öngören Özgür, daha sonrasında haber müdürü olarak görev aldı. Haber bültenlerinin yanı sıra başka programları da hazırladı ve sundu. “Dünya Gündemi” programı ile birlikte başka ülkelerdeki siyasi, ekonomi ve yaşama dair haberleri ekrana yansıttı.

Televizyon ve medya dünyasına ilk kez “İstanbul Channel’da” stajyer olarak adım attı. Ardından TRT Haber Merkezi’nde stajyer muhabir olarak görev aldı. Profesyonel olarak ilk çalıştığı televizyon kanalı “Tek Rumeli” televizyon kanalı oldu.

Aynı zamanlarda “Başkent İletişim Bilimleri Akademisi” çatısı altında spikerlik ve sunuculuk eğitimi aldı. Bir sonraki kariyer durağı “TVEM” ekranları oldu. TV EM’de haber spikeri ve haber müdürü olarak görev yapan Göksu Öngören Özgür 2019 senesinde CNN TÜRK ekranlarına transfer oldu. CNN TÜRK ekranında “Güne Herkese Merhabalar” programını sunan Göksu Öngören Özgür şimdilerde çalışmalarını sürdürmektedir.

Göksu Öngören Özgür özel yaşamında Cenk Öngören ile evli olup, Aden adında bir kızı bulunmaktadır.

Instagram 👉 Göksu Öngören Özgür

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu