Google AdSense Kazançlarınızı Artırmanın 13 En İyi Yolu

Google AdSense, blog yazarlarının ve çevrimiçi pazarlamacıların reklamlarla gelir elde etmeleri için en popüler reklam programlarından biridir. Web sayfalarında metin, resim ve video reklamlar görüntüler ve ziyaretçiler reklamları tıkladıklarında para kazanırlar. Siz de mi kullanıyorsunuz? Google AdSense kazançlarınızı artırmanın yollarını mı buluyorsunuz ? O zaman doğru yerdesiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi size bildireceğiz.

Yüksek miktarda trafiğin size daha fazla para getireceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü yüksek trafik sorumlu tek unsur değildir. Diğer faktörler arasında reklamlarınızın yerleşimi, reklam türü ve reklamların boyutu, TBM ve çok daha fazlası yer alır. Şimdi detaylı olarak inceleyelim.

Bazı reklam verenler Google reklamcılığına güvenmektedir. Google AdSense kazançlarınızı artırmak için aşağıda listelenen ipuçlarından yararlanabilirsiniz. AdSense’in yenilenmiş ara yüzündeki yeni özelliklere de hakim olmanız gerekir.

Google AdSense Kazançlarınızı Artırma Stratejileri

 

1. Temel Bilgilerin Doğru Olması

Bazı pazarlamacılar ve çevrimiçi pazarlamacılar aslında Google tarafından AdSense kullanıcıları için uygulanan temel kurallara dikkat etmiyorlar. Reklamların yerleşimi doğru olmalıdır. Reklamlarınızı stratejik olarak yerleştirmek bir hatadır, böylece kullanıcılar üzerlerine tıklarlar. Bu size çok yardımcı olmaz. Birinden reklamlarınızı tıklamasını istemek de geri teper.

2. Reklam Boyutu

Daha geniş reklamların uzun ve ince reklamlardan daha iyi performans gösterdiği, yani yatay reklamların dikey reklamlardan daha iyi performans sergilediği görülmektedir. Bu tür reklamlar, okuyucuların daha tutarlı bir okuma modeliyle daha iyi okumalarına yardımcı olur ve bu nedenle okuyucu dostu olur. Daha geniş reklamlar daha yüksek bir tıklama oranı getirir. Web sitesi sayfalarına dikey reklamlar yerleştirdiyseniz ve istediğiniz sonuçları almıyorsanız bunun bir nedeni olabilir. Web sitelerindeki tek reklamları değiştirmeyi deneyin ve daha iyi performans gösterip göstermediklerini görün. Olumlu sonuçlar görürseniz, daha ileri gidin ve tüm reklamlarınızı tek tek değiştirin. Reklamlarınızın iyi performans göstermesi için en iyi boyutlar – büyük dikdörtgen (336 × 280), orta boy dikdörtgen (300 × 250), dikey (160 × 600) ve büyük şerit (728 × 90).

3. Reklam Yerleşimi

Reklamlarınızı görülme olasılığı en yüksek olan yerlere yerleştirmelisiniz. Kendinize reklamlarınızın en çok nereyi çekebileceğini sorun. Reklamınızı, kullanıcıların tıklama olasılığı yüksek olan bir şeyin yakınına yerleştirmek her zaman daha iyidir. Reklamınızın bulunduğu belirli bir sayfadaki kullanıcılar, sosyal düğmeleri tıklıyor veya düğmeleri paylaşıyor mu yoksa başka bir yerde mi? Bir analiz yapın ve reklamlarınızı bu alanların yakınına yerleştirin. Bu alanları analiz edemiyorsanız, içeriğinizi sayfanın içeriğine ve ekranın üst kısmına yerleştirin. Kullanıcılar genellikle sayfanın en altına kadar kaydırmazlar. İçeriğin ilgisini çekmezse sadece yukarıdaki yarıyı gezebilir ve uzaklaşabilirler. Dolayısıyla, reklamınızı en alta yerleştirirseniz bu ziyaretçileri kaybedebilirsiniz. Çok basit bir reklamınız olsa da, daha iyi bir konuma yerleştirilmiş olsa bile, başka bir yere yerleştirilmiş gösterişli reklamlardan daha fazla trafik çekersiniz.

4. Reklamların Konumu ve Türü

AdSense reklamları site içeriğine yerleştirilmelidir. Blogcular genellikle bağlantı tabanlı reklamların önemini göz ardı etme eğilimindedir. Banner reklamlarla aynı değildir, ancak TO için de uygundur. Bu tür reklamlar başlık gezinme çubuğundan bağlanabilir. Hem metin hem de görüntülü reklamlar doğru şekilde kullanıldıklarında çalışır.

5. AdSense Isı Haritası

AdSense’i kullanmak üzere bir site tasarlarken, AdSense ısı haritasını düşünün. Bu, AdSense için optimize edilmiş temalar bulmanızı sağlayacaktır. 160 * 600, 728 * 90 ve 300 * 250 gibi boyutlar bu açıdan en iyi boyutlardan bazılarıdır.

6. Organik Trafik

AdSense reklamları , arama motorlarından trafik aldığınızda en iyi sonucu verir . Ayrıca trafik kaynağının nerede olduğu da görülmelidir. Çoğunlukla, İngiltere ve ABD’den trafik kaynakları yüksek TBM almanızı sağlar.

7. Alakalı Reklamlar Kullanma

Sonuçta, AdSense’in, kullanıcılar tarafından kullanılan reklam içeriğine dayalı olarak çalışan, içeriğe dayalı bir reklam ağı olduğunu unutmayın. Bu, bu motor üzerinden gösterilen reklamların web sitesi içeriğiyle alakalı olması gerektiği anlamına gelir. İçeriğin başına ve öncesine birkaç satır kod eklemek, reklamları içeriğe hedeflemek için de yardımcı olur.

8. Blog Nişi

Niş bloglara sahip blogcuların, birden fazla niş içeren bloglara göre daha iyi trafik ve daha fazla AdSense geliri elde etme eğilimi gösterdiği görülmüştür. AdSense aracılığıyla daha iyi trafik elde etmek ve gelir elde etmek için bir müzik kutusu yapmak yerine tek bir niş seçin ve üzerinde çalışın.

9. Alakalı İçerik

Reklamı en iyi konumda ve mükemmel boyutta yerleştirseniz bile, çekici içeriğiniz yoksa size daha iyi sonuçlar getirmez. Reklamınızın yayınlanmasını istediğiniz sayfaya göz atan kullanıcıların neleri ilgilendirdiğini bilmeniz gerekir. Örneğin, mutfak ekipmanlarıyla ilgileniyorsanız, reklamınızı yemek pişirme ile ilgili web sitelerine yerleştirebilirsiniz; otomobil parçalarıyla ilgileniyorsanız, reklamınızı otomobillerle ilgili web sitelerine yerleştirebilirsiniz. Bir sayfaya, yemek pişirmeyle ilgili konuşan bir otomobil parçası reklamları yararlı olmaz. Bu nedenle Google’ın robotları, reklamınızın ne hakkında olduğunu görmek için içeriğinizi kontrol eder ve ardından reklamınızın sayfadaki okuyucularla alakalı olması için web sitesinin temasına uygun bir yere yerleştirir.

10. Karıştırma

Bir sitedeki reklamlar, tasarım ve renk açısından temayla iyi uyum sağlamalıdır. Aşırı çekici ve sayfanın geri kalanından çıkarsa, iyi bir şey değildir. Ancak, kullanıcıların fark etmesini ve tıklamasını istiyorsanız, diğerlerinden de göze çarpmalıdır. Benzer ve tamamlayıcı renkleri dengeli bir şekilde karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Örneğin, reklamınızda sayfadaki içerikle eşleşen metin rengini ve yazı tipi stilini kullanabilir ve reklamınızın ve diğer öğelerin arka planının kontrastlanmasını sağlayabilirsiniz.

11. Kategori Engelleme

Reklam yerleşimi için farklı kategorilerin bir listesi vardır. Herhangi bir kategorinin iyi performans göstermediğini kontrol edin, engelleyebilirsiniz. En kötü performans gösteren reklamların türünü ve kategorisini bulmak artık oldukça basit. Bu kategori engelleme özelliğinin kullanımı çok kolaydır ve kazancınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Gösterim yüzdesi iyi, ancak kazanç yüzdesi düşük olan kategorileri engellemeniz önerilir.

12. YouTube için AdSense

Videoları YouTube’da veya blog sitenizde yayınlarsanız, telif hakkıyla korunan videolar YouTube yayıncı programıyla para kazanılabilir. Nihai performans, elbette, bu videoların aldığı trafik türüne ve miktarına bağlı olacaktır.

13. Web Sitesi Optimizasyonu

Bu, birçok blog yazarının göz ardı etme eğiliminde olan hayati bir özelliktir. Bir web sitesinde çok sayıda reklam, grafik ve belki video kullanırken, yükleme süresi etkilenebilir. 3G ve 4G ağı ile bile, yollarda, hala birçok kullanıcı güvenilmez net hızlarla başa çıkıyor. Bu nedenle, web sitesini tüm platformlarda ve tarayıcılarda daha hızlı yüklenmesini sağlamak için optimize etmeniz önemlidir. Site yükleme hızını etkileyen gereksiz grafik ve içeriklerden kurtulun. Bu, site reklamlarınızın daha fazla tıklama almasını sağlar.

Özetle

Bunlar, AdSense gelirinizi artırmaya yönelik bazı temel yöntemidir. Gelirinizin önemli bir kaynağı Google AdSense gelirinden geliyorsa, bu ipuçlarını kullanmak oldukça avantajlı olacaktır. Durumunuza bağlı olarak, bunlardan bir veya daha fazlasını dağıtabilirsiniz. Çeşitli önlemleri denemek ve hangilerinin sizin için iyi çalıştığını bulmak mantıklıdır. Google AdSense kazançlarınızı artırmak için yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım benimsemeniz gerekir.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

AdSense TBM’sini Artırmak için 5 Yöntem

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478