Kimdir

Gürsel Erol Kimdir, Kaç Yaşında? Gürsel Erol Hayatı ve Biyografisi

Gürsel Erol Kimdir, Kaç Yaşında? Türk iş insanı ve siyasetçi TBMM 26. dönem CHP Tunceli, 27 ve 28. dönem Elazığ milletvekili Gürsel Erol hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. SHP ve CHP Elazığ il başkanlığı görevlerinde de bulunan Gürsel Erol Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Gürsel Erol Kimdir, Kaç Yaşında?

Türk iş insanı ve siyasetçi Gürsel Erol 1963, Elazığ doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 60 yaşındadır. Aslen Tunceli kökenlidir. Lise mezunu olan Gürsel Erol 1991 yılında SHP gençlik kolları genel başkanlığı, 1992-1995 yılları arasında SHP ve CHP Elazığ il başkanlığı  yapmıştır.  .

Gürsel Erol eski Çankaya belediye başkanı Doğan Taşdelen’in yeğeni ve mevcut Çankaya belediye başkanı Alper Taşdelen’in ise kuzenidir.  .

Gürsel Erol, evli ve üç çocuk babasıdır.


Gürsel Erol Hayatı ve Biyografisi

Gürsel Erol, 1995 genel seçimlerinde CHP Elazığ 1. sıra milletvekili adayı oldu. 1995-2014 yılları arasında Tunceli Eğitim Kültür Vakfı Genel Başkanlığı ve Alevi Sivil Toplum Örgütlerinde başkanlık görevini üstlendi.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP’den Tunceli, 2018 ve 2023 seçimlerinde ise Elazığ milletvekili olarak TBMM’ye girdi. .

26. dönemde İçişleri Komisyonu CHP grup sözcülüğü görevini üstlendi. 18 Ocak 2016’da CHP Parti Meclisine seçildi.


Gürsel Erol: Twitter

Gürsel Erol: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu