Kimdir

Hande Fırat Kimdir, Nerelidir? Hande Fırat Hayatı ve Biyografisi

Hande Fırat Kimdir, Nerelidir? CNN Türk ekranlarında “Gece Görüşü” programını sunan Hande Fırat, Türkiye’yi ilgilendiren son dakika perde arkası bilgiler ile bakanlar, başkan yardımcıları ve liderler ile yaptığı röportajlarla izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Ankara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü mezunu olan Hande Fırat 1974 Ankara doğumludur. Peki CNN Türk “Gece Görüşü” sunucusu Hande Fırat Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Hande Fırat Kimdir?

CNN Türk “Gece Görüşü” programı sunucusu Hanfde Fırat 1974 Ankara doğumludur. 2022 yılı itibariyle 48 yaşındadır. Ortaöğrenimini Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Ankara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde tamamladı. Hande Fırat 2017 yılında Murat Özvardar ile evlendi ve 2005 yılında Nehir adını verdiği bir çocuğu dünyaya geldi. Hande Fırat iyi derecede ingilizce ve Fransızca bilmektedir.


Hande Fırat Hayatı ve Biyografisi

Hande Fırat, televizyonculuk kariyerine yükseköğrenimi devam ederken başladığı staj ile adım attı. Kanal D, NTV ve BRT’de görev aldı. Kasım 1999’da CNN Türk’te başbakanlık muhabiri olarak çalışmaya başladı. 2011’de CNN Türk’ün, 2014’te de Kanal D’nin Ankara Temsilcisi oldu.

2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı FaceTime üzerinden CNN Türk canlı yayınına konuk etti. Erdoğan’ın halkı sokağa çıkmaya çağırmasıyla darbenin gidişatını değiştiren bu yayın, Fırat’ın başarısı olarak görüldü. Aynı yıl düzenlenen 43. Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yılın Medya Olayı” dalında ödüle layık görüldü.

Hande Fırat, darbe gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iletişime geçtiği iPhone marka telefonunu, Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu girişine yakın bir konumda açılan Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde sergilenmek üzere bağışladı. Fırat’ın telefonunun yanında da Erdoğan’ın telefonu konuldu.


Hande Fırat: Twitter

Hande Fırat: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu