Kimdir

Hasan Yılmaz Kimdir, Kaç Yaşında? Hasan Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Oyun havaları ile milyonlarca dinlenen şarkıları ile gönüllere taht kuran Hasan Yılmaz Neden gündem oldu? Alişan ile Gülümse hayata programına konuk olduktan sonra merak konusu olan Hasan Yılmaz Kimdir? araştırılmaya başlandı. uzun süre ekranlarda görünmeyen Hasan Yılmaz Öldü mü? diye merak edenler için Hasan Yılmaz hayatı ve hakkında tüm detayları sizler için derledik…

Hasan Yılmaz Kimdir?

 

Bir dönem popüler dans yarışması olan Buzda Dans’ ta 4. olan Hasan Yılmaz Kimdir? Söylediği oyun havası şarkılarıyla ünlenen Hasan Yılmaz, TRT 1’ de yayınlanan programa konuk olunca sosyal medyada da gündem oldu. Hasan Yılmaz, 1967 yılında Kastamonu’da dünyaya geldi. 53 yaşında olan şarkıcı Hasan Yılmaz, daha öncesinde kamyon şoförlüğü yapıyordu.

1967 senesinde Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde dünyaya gelen Hasan Yılmaz, Ankara havası şarkıları ile hem kendi memleketi hem de tüm ülke genelinde tanınan ve sevilen bir şarkıcıdır. Aslen Kastamonulu olan Yılmaz’ın iş adamı Bekir Başar’ı manevi babası olarak gördüğü bilinmektedir. 17 yaşına dek Kastamonu’da yaşamış olan Yılmaz, beraber işsizlik sebebi ile daha huzurlu yaşayabilmek amacıyla 1984 senesinde ailesi ile İstanbul’a göç etmiştir.

Müzik kariyerine atılmadan önce kamyon şoförlüğü yaptığı bilinen Yılmaz’ın sanat hayatı, Tarabya’da çalışan bir arkadaşını dinlemeye gittiği bir mekanda misafir sanatçı olarak sahne alması ile beraber başlamıştır. 1998 senesinde Acımasız Dünya isimli ilk albümüyle müzik hayatına başlayan Hasan Yılmaz, 2005 senesinde Salla isimli şarkısıyla en çok satanlar listesine girmiş ve Altın Plak ödülünü hak etmiştir.

Şarkıcı Hasan Yılmaz 2007 senesinde katıldığı Buzda Dans isimli yarışmada 12 yarışmacı arasından 4. olmuş ve magazin dünyasında uzun süre gündem haline gelmiştir. 2009 senesinde ise Flash TV’de Hasan Yılmaz’la Eller Havaya isimli programını sunmaya başlayan Yılmaz, 27 senedir evlidir ve 2 kızı bulunmaktadır

1998 yılında çıkardığı Acımasız Dünya isimli albümüyle şarkıcılığa başlayan Hasan Yılmaz 2005 yılında Salla isimli şarkısıyla en çok satanlar listesine girip Altın Plak ödülünü kazandı. Buzda Dans adlı yarışmayı dördüncü olarak tamamlayan Hasan Yılmaz evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

👉 Yazgülü Aldoğan Kimdir, Kaç Yaşında? Yazgülü Aldoğan Hayatı ve Biyografisi


Hasan Yılmaz Hayatı ve Biyografisi

Hasan Yılmaz 1967 tarihinde Kastamonu’da doğdu. Aslen Kastamonulu olan Hasan Yılmaz 53 yaşındadır. Şarkıcı olmadan önce kamyon şoförlüğü yaptığı bilinen Hasan Yılmaz Ankara havaları şarkılarıyla tanınıyor. 1998 yılında çıkardığı Acımasız Dünya isimli albümüyle şarkıcılığa başlayan Hasan Yılmaz 2005 yılında Salla isimli şarkısıyla en çok satanlar listesine girip Altın Plak ödülünü kazandı. Bir zamanların popüler dans yarışması Buzda Dans yarışmasında 4. oldu Hasan Yılmaz’ın 2 kız çocuğu var.

Hasan Yılmaz Şarkıları

 • Salla
 • Kim Kime Dum Duma
 • Cezayir
 • İstanbul Hovardası
 • İstanbul’un Babası
 • Ayancık Eğmeleri
 • Yoğurt Koydum Dolaba
 • Kaldır Kollarını
 • Tavuklarım Var
 • İstanbul Ağlıyor
 • Vur Zilleri Zillere

İnstagram 👉 Hasan Yılmaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu