Kimdir

Hümeyra Şahin Kimdir, Kaç Yaşında? Hümeyra Şahin Hayatı ve Biyografisi

Hümeyra Şahin Kimdir, Kaç Yaşında?. Fuat Oktay ile nişanlanması sonrası aranan isimler arasında yer alan Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin merak edilmekte. Cumhurbaşkanı Danışmanı Havva Hümeyra Şahin kiminle evleniyor? İlk Evliliği araştırılmaya başlandı. Gelin birlikte Hümeyra Şahin Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Hümeyra Şahin Kimdir?

Fuat Oktay ile nişanlanması sonrası aranan isimler arasında yer alan Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin Kimdir? Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak tanıdığımız, aynı zamanda Akşam gazetesinde yayımlanan yazıları ile bilinen Hümeyra Şahin’in Cumhurbaşkanı Danışmanı Fuat Oktay ile evliliğe giden ilk yolda adımını atarak nişanlanması ile gözler Hümeyra Şahin’in biyografisine çevrildi. Oktay ile nişanında yüzüklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taktığı Hümeyra Şahin kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor soruları araştırılmaya başlandı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğretim görevlisi Hümeyra Şahin İstanbul’da doğdu. Tam adı Havva Hümeyra Şahin’dir. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yaptı. 2007-2008 yılları arasında eğitim amacıyla Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına girdi. Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı.

Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri yayımlandı. Lacivert adlı ilk öykü kitabı 2012 yılında basıldı. Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı, Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü. Uzun süre Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Hâlen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yapmaktadır.

👉 Fuat Oktay Kimdir, Kaç Yaşında? 


Hümeyra Şahin Hayatı ve Biyografisi

Hümeyra Şahin, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Tam adı Havva Hümeyra Şahin olan Şahin, İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi’nde Tarih Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi’nde “Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi” üzerine yüksek lisans yaptı. 2007-2008 senelerinde Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programına dahil oldu.

Hümeyra Şahin, ulusal ve uluslararası konseptlerde içerik ve mimari danışmanlık yaptı. Aktif sivil toplum çalışmaları içinde yer aldı. Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü. 1 Ekim 2013 tarihinde Akşam Gazetesi’nde yazmaya başladı. Akşam Gazetesi’ndeki yazılarında daha çok kültüre, sanata, eğitime, tarihe, edebiyata, müzeciliğe yer açmaya çalıştı ve burada 2018’in sonuna kadar yazmaya devam etti. Kasım 2018’de Cumhurbaşkanlığı danışman ve idari kadrolarına dair yeni düzenleme gereği Akşam Gazetesi’ndeki köşesine son verdi ve burada bir teşekkür yazısı yayınladı.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu