Kimdir

Hüseyin Aygün Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Aygün Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Aygün Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Aygün Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Hüseyin Aygün Kaç Yaşında? Bir dönem Tunceli Milletvekili olan Hüseyin Aygün Ne İş Yapıyor? Gelin birlikte Hüseyin Aygün hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Hüseyin Aygün Kimdir?

Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlarla merak edilen isimler arasında yer alan Hüseyin Aygün Kimdir? Siyasi kimliği yanı sıra aynı zamanda kitapları da olan ve bir dönem yazarlık da yapmış olan Hüseyin Aygün Geçmiş dönemlerde Tunceli Milletvekilliği de yapmıştır. 1970 yılında Tunceli’de dünyaya gelen Hüseyin Aygün 2024 yılı itibari ile 54 yaşındadır ve aslen Tuncelilidir. 

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Tunceli’de merkeze bağlı Erdoğdu Köyü’nde doğan Aygün, Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olmuştur. bir dönem avukatlık mesleğini icra ettikten sonra 24. dönem TBMM Tunceli CHP milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi olmuştur.


Hüseyin Aygün Hayatı ve Biyografisi

Aldığı eğitimler sonrasında kariyerine avukat olarak başlayan Hüseyin Aygün memleketi Tunceli  Dersim içinde bir çok davaya bakmış ve memleketi için çalıştığı bilinmektedir. Bununla birlikte bir dönemde yazarlık yapan Hüseyin Aygün 3 adet kitap yapmıştır.  Zazaca olmak üzere 3 tane kitabı yayınlanmıştır. Kitapları; . “Eve Tarixê Ho Têri Amaene”, “Dersim 1938 ve Zorunlu İskân” ve “0.0.1938 Resmiyet ve Hakikat”.

Milletvekili olduğu dönemlerde aynı zamanda İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi olmuştur. Hüseyin Aygün özel hayatından bahsedecek olursak; Hüseyin Aygün, Emine Aygün’le evli ve Taylan Özgür ve Deniz İdil adlı iki çocuğu vardır.

Twitter 👉 Hüseyin Aygün


👉 Ahmet Özer Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu