Sosyal Medya

Instagram Profiline Müzik Nasıl Nasıl Eklenir? Instagram Profiline Şarkı Ekleme

Instagram Profiline Müzik Nasıl Nasıl Eklenir? Instagram Profiline Şarkı Ekleme. Instagram yaptığı güncellemeler bir yenisini ekleyerek kullanıcıların profillerine müzik/şarkı ekleme özelliği getirdi. Birçok kullanıcının severek kullanacağı yeni özellik şuan bazı ülkelerde kullanıma sunuldu ileri ki günlerde ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Instagram Profiline Müzik Nasıl Nasıl Eklenir?

Önceki güncellemelerinde hikaye ve gönderilere müzik ekleme özelliği getiren Instagram şimdide profile müzik/şarkı özelliği getirerek profilleri renklendirecek.

Bildiğiniz üzere Instagram hikayerine müzik eklemek için

  • Instagram’da artık hikayeye şarkı eklenebilecek. Hikayeye müzik eklemek için öncelikle Instagram’ın hikaye kısmına girmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra hikayede paylaşmak istediğiniz görüntüyü ekleyin ve devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız.
  • Ekranı yukarı kaydırınca müzik simgesini seçmelisiniz. Müzik simgesini seçtikten sonra ise arama kısmından istediğini şarkıyı bulup ekleyebilirsiniz.

Instagram Profiline Şarkı Ekleme

Sosyal medya platformları hakkında güncellemeleri paylaşan Alessandro Paluzzi ve Matt Navara, Instagram’ın yeni özelliğini kişisel Twitter hesaplarından paylaştı. Instagram profillerine müzik eklemeyi sağlayacak özelliğin şu an test aşamasında olduğu söyleniyor.

Bazı kullanıcılar profillerine müzik ekleme özelliğini alternatif platformlar ile kullanmaya çalışıyor. Instagram da bu durumun önüne geçebilmek adına kendi bünyesine bu özelliği taşıyacak. Yenilik, profilleri zenginleştirmek ve etkileşimini artırmak açısından önemli olacak.

Test aşamasında olan özelliğin ne zaman devreye gireceği ve kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 En İyi Instagram Biyografi Sözleri Ağır / Cool

👉 Instagram Profilime Kim Baktı En İyi Ücretsiz 7 Uygulama (Android-İOS)

👉 İnstagram Çekiliş Kazanma Taktikleri

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu