Bilgi Arşivi

İspanyolca ve İtalyanca Güzel Kelimeler ve Anlamları – En Anlamlı Latin Kökenli 13 Kelime

İspanyolca ve İtalyanca Güzel Kelimeler ve Anlamları – En Anlamlı Latin Kökenli 13 Kelime. Bazı his ve duygular vardır ki Türkçe’ de tam karşılığını kelime olarak anlayamayız. İşte tam da bu sırada Latin kökenli arkadaşlık ve özel günlerle ilgili bazı önemli İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce sözcükler ve kelimeler merak edilmekte. Kimisi Dövme için İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce Derin ve Anlamlı Kelime ararken, kimisi de sosyal medyada paylaşabileceği İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce Hoş Kelimeleri anlamları ile birlikte araştırmakta. Gelin birlikte En Anlamlı İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce Kelimeleri öğrenelim.

İspanyolca ve İtalyanca Güzel Kelimeler ve Anlamları

Son günlerde en çok araştırılanlardan biri de farklı dillerde kullanılan kelimeler. Özellikle de Latin Kökenli ve derin anlamlı kelimeler çok fazla merak edilmekte. Bazen sosyal medyada paylaşmak bazen dövme yaptırmak bazen ise de Türkçede karşılığı olmayan hisler ve duyguların İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce de tam karşılığı olduğu için merak edilmekte.

Türkçede hissedilen duygu ve düşünceleri en iyi mümkün olan şekilde anlatabilmek için bazen bu his ve duyguların yada durumun tam karşılığı olmadığı için İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce dilindeki sözler arasından kolaylıkla tercih yapılabilmekte. Gelelim en çok merak edilen i İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Portekizce Derin ve Anlamlı Kelimeler


Latin Kökenli En Anlamlı 13 Kelime

1. Raspafiestas (İspanyolca)

Gidilen etkinlik, festival veya partinin son dakikasına kadar kalan, herkesin dağılmasını bekleyip alanı en son terk eden kişilere deniyormuş


2. Lalochezia (Yunanca)

Gergin olduğumuz, acı çektiğimiz, stresli hissettiğimiz zamanlarda küfrederek rahatlamaya deniyor. Küfrederek huzur bulma kısaca.


3. Anecdoche (Yunanca)

Herkesin konuşup, fikir sahibi olduğu ama kimsenin birbirini dinlemediği konuşmaya veya konulara deniyor. Türkiye için aşırı tanıdık bir his değil mi? Bu kelimeyi anlamak için tek yapmanız gereken en yakın mahalle berberine uğramak.


4. Saudade (Portekizce)

Bir kimsenin yokluğunda hissedilen derin özlemi ve bir zamanlar kaybettiğin bir şeyin bir daha asla senin olamayacağını anladığın an yaşadığın his bu kavramla tanımlanıyor. Bu kelimeyi görmek ve açıklamayı okumak bile kalbini kırmaya yetiyor insanın.


👉 Japonca Güzel Kelimeler ve Anlamları 

👉 İtalyanca Güzel Kelimeler ve Anlamları

👉 Almanca Güzel Kelimeler ve Anlamları

👉 Fransızca Güzel Kelimeler ve Anlamları


5. Querencia (İspanyolca)

İnsanın kendini en güvende, en güçlü ve evinde hissettiği yer.


6. Gattara (İtalyanca)

İtalyanca gatto (kedi) kelimesinden türetilmiş bu kelime kedili kadın anlamına geliyor. Kendini kedilerine adamış yaşlı ve yalnız kadınları tanımlıyor.


7. Vacilando (İspanyolca)

Bir yeri gezerken, eğer yolculuğa varağınız yerden daha fazla önem veriyorsanız İspanyolca’da size Vacilando denecektir.


👉 Sevgiliye Etkileyici İngilizce İyi Geceler Mesajları Resimli

8. Culaccino (İtalyanca)

Bardağın masada bıraktığı izi anlatmak için kullanılıyor.


9. Sobremesa (İspanyolca)

Beraber yiyip içtikten sonra hemen kalkmayıp muhabbet etme eylemini tanımlayan bu kelime bire bir çevirisinde masa üstü anlamına geliyor. Masaüstü sohbetleri.


10. Cafuné (Portekizce)

Sevdiğin kişinin saçlarında ellerini nazikçe dolaştırmak anlamında kullanılır.


11. Flechazo (İspanyolca)

İlk görüşte aşk.


12. L’abbiocco (İtalyanca)

Yemekten sonra gelen tembellik isteği ve uyku hali


13. Friolero (İspanyolca)

Soğuğa karşı fazlasıyla hassas kişi anlamına gelir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu